Нещодавно в Національному музеї декоративного мистецтва України відбулося відкриття виставки робіт переможців Міжнародного конкурсу АРТплакатів у стилі українських декоративних розписів «Терени свободи». Приємно, що серед них були роботи Бориса Козьміна, студента 31-ОМ групи, члена студентської ради КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», і його наставниці Тетяни Йосипівни Січко – старшої викладачки кафедри педагогіки, психології та фахових методик. Авторські плакати «А й правда, крилатим ґрунту не треба…» і «Слава силам ППО», виконані в стилі барського розпису, авторитетне журі, у складі якого працювали знані українські митці: художники, каліграфісти, артисти театру, – визнало гідним першого місця.
Дипломантами конкурсу стали ще три роботи наших студентів: «Бережи своє минуле: від нього залежить твоє майбутнє» (авторка – Марія Січко, студентка 31-ОМ групи), «Молюсь за тебе, Україно» і «Українська лють» (колективна творчість студентів 21-ОМ групи: Надії Їжакевич, Христини Кучерук, Владислава Соколовського, Анастасії Стець, Каріни Мазур, Валерії Дземи, Валентини Стаськової, Євгена Гуцалюка, Павла Банаська).
Своїми враженнями від участі в конкурсі поділилася Тетяна Йосипівна Січко: «Завдання для конкурсантів було непростим – поєднати візуальні образи українських розписів з рутенією, що відновлює риси староукраїнської абетки. Автором цього шрифту є Василь Чебаник – український художник-корифей. І як же радісно було приймати з його рук нагороду й радіти, що робота Бориса Козьміна оздоблює місце розташування журі! А твій артплакат разом з іншими створює, за словами Олеся Солов’я, одного з високоповажних членів журі конкурсу, заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, величезне панно, пов’язане не тільки тематично, але й енергетично.
«Терени свободи» – це вже шостий проєкт Національного музею декоративного мистецтва України, здійснений спільно з просвітницькою платформою UA.Heritage. Він не тільки сприяє популяризації традиційного українського мистецтва розписів, але й залучає до творчості широке коло як професійних митців, так і початківців. Загалом отримано 300 робіт. Наймолодшому конкурсантові виповнилося 5 років, а найстаршій учасниці – 77. Тому нам така дорога ця перемога.
Спілкуючись перед пильним оком телекамери з Іриною Петренко, однією з кураторок проєкту, ми отримали запрошення до участі в конкурсі за творчістю Ганни Собачко-Шостак. Пані Ганна – своєрідна терра-інкогніто українського наїву, але її мальовки – незбагненний український Едем, до якого так хочеться долучитися.
Радію з того, що налагоджено співпрацю з чудовим колективом Національного музею декоративного мистецтва України. Сподіваюсь на ще не одну перемогу наших студентів як у конкурсах, так і в натхненному мистецькому житті на теренах свободи рідної України!»
Ольга БОБИР, головна редакторка
коледжевого часопису «Ластівка»
Світлини: (фейсбук-сторінка Національного музею
декоративного мистецтва України)
Марія Січко, студентка 31-ОМ групи
Commentaires