top of page

Про досвід і гарт роботи в літніх оздоровчих закладах

Практика в літніх оздоровчих закладах, яку студенти педагогічних спеціальностей проходять після закінчення третього курсу, має цілий ряд особливостей і, без перебільшення, є однією з найвідповідальніших та найскладніших. Цю тезу підтвердила зустріч студентів 3-4-х курсів та викладачів педагогічних спеціальностей нашого коледжу з Наталією Ярковською, педагогом-методистом табору «Маяк» (у минулому ­– студенткою Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського), яка в цікавій і доступній формі розповіла про специфіку, вимоги та виклики, що стоять перед студентами-практикантами.

Модератором зустрічі була Федорчук Наталія Анатоліївна – завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик.

Табір «Маяк», як база проходження літньої практики для студентів педагогічних спеціальностей, є стейкхолдером освітньо-професійної програми «Початкова освіта», а тому на зустрічі було обговорено різні напрямки співпраці в площині практичної підготовки здобувачів освіти до безпосередньої професійної діяльності в ролі педагогів-організаторів літніх закладів відпочинку дітей та молоді.

Особливість функціонування табору (він розташований у мальовничій місцевості Тиврівського району Вінницької області) – це живе спілкування і повсякчасна турбота про кожного вихованця. Заклад пройшов державну атестацію і має першу категорію. Дітей у таборі чекає насичена культурна і розважальна програма, різноманітні квести та конкурси. Тут працюють гуртки, дитячі студії, творчі майстер-класи. Усі охочі можуть поглибити знання англійської мови в гуртку, заняття якого проходять в ігровій формі. У вечірній час – дискотека або перегляд фільмів.

Інформації про роботу табору було багато, її зміст мав пізнавальний характер і зацікавив усіх, хто доєднався до зустрічі. І хоча дистанційна форма спілкування не може повною мірою забезпечити передачу емоцій кожного учасника онлайн-спілкування, воно проходило жваво та захопливо. Було цікаво спостерігати за сяючими обличчями випускників коледжу (вони жадібно вдивлялися в кожне фото і кожне аматорське відео, як у незабутні миті свого студентського життя) і дещо спантеличеним виглядом нинішніх студентів третього курсу, яких вразило все побачене і почуте.

Пані Наталія (а саме така форма звертання прийнятна в таборі) відзначила роботу кращих студентів-практикантів: Дениса Дунди, Сніжани Лопатюк, Інни Кривої, Вікторії Ластовецької, Яни Глушко, Алли Павлюк, Оксани Бурлак, Наталії Крекотень (41-Ш група); Іванни Дудник (42-Ш група); Вероніки Мостової, Олександри Духновської, Валентини Подолинної, Марії і Тетяни Берестюк, Анастасії Гудими, Анастасії Довгань (41-ОМ група); Юліана Жильчинського, Олександра Смаровоза, Сніжани Прокопчук (41-М група); Діани Дудкевич, Наталії Хухлей (2- МБШ група).

Своїми враженнями про роботу в таборі поділився і Денис Дунда, студент 41-Ш групи. Юнак сказав, що працювати було непросто і водночас цікаво, а «сяючі очі, щасливі обличчя і щирі усмішки вихованців» миттєво знімали втому від майже цілодобової роботи.

Мені, як куратору 41-Ш групи, особливо приємно чути схвальні відгуки про роботу моїх студентів, зокрема Дениса Дунди, який виконував обов’язки інструктора зі спортивної роботи і якому вихованці присвоїли титул «Душа та Дух табору»; Сніжани Лопатюк – «Неформальної Попелюшки та Двигуна», а також «Правої Руки методиста табору», Юрка Юрчака – «Креативного Ідейника табору».

Успіхи наших студентів – це результат праці всіх моїх колег, які сприяли професійному зростанню майбутніх педагогів; і, зокрема, Марчук Світлани Віталіївни, завідувачки практик, яка вміло організовує і координує роботу студентів та методистів під час педагогічної практики і налагоджує співпрацю з новими базами практичної підготовки здобувачів освіти.

Упевнена, що ця зустріч була корисною і пізнавальною для всіх, але в першу чергу – для студентської молоді. Сподіваюся, що студенти 3-го курсу потішать нас не менш гарними результатами, і літо-2022 буде таким же яскравим і неповторним.

Людмила Кузнєцова, куратор 41-Ш групи,

голова циклової комісії викладачів

шкільної педагогіки, психології та фахових методик
61 перегляд

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page