26 вересня в коледжі було по-святковому гамірно і затишно. Студенти і викладачі зібралися єдиним колективом напередодні двох знаменних дат – Дня дошкілля і Дня працівників освіти.
Для Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського це ювілейне свято, адже сорок років тому, у далекому 1984 році, поріг педагогічного училища (тоді ще філіалу Вінницького педагогічного училища) уперше переступили студенти двох споріднених спеціальностей – «Дошкільне виховання» та «Початкове навчання». Їх зустрів тоді ще зовсім молодий Петро Нестерович Савчук, який був призначений на посаду заступника директора філіалу.
Освітянська доля коледжу тісно переплелася з долями перших педагогів, котрі починали творити історію навчального закладу. Усі вони доклали великих зусиль до створення матеріально-технічної бази відкритого в нашому місті педагогічного училища.
Багато випускників коледжу сьогодні є директорами шкіл та гімназій, закладів дошкільної освіти. Є серед них і відомі вихователі та вчителі початкових класів, працівники культури і мистецтва, професійні юристи, журналісти... Сьогодні в коледжі працює багато його випускників, які гідно продовжують справу своїх наставників, виявляють професійну компетентність, удосконалюються, досягають нових вершин на шляху свого науково-педагогічного зростання…
З неабияким захопленням переглядали студенти і педагоги цікаві документальні кадри тих перших років становлення нашого закладу освіти. «Сорок років як сорок митей» – таку назву мав творчий проєкт, який з особливим натхненням підготувала Наталія Анатоліївна Федорчук – завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик.
З вітальним словом до всіх присутніх звернувся кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та фахових методик, відмінник освіти України, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся» Петро Несторович Савчук. У своєму виступі він пригадав цікаві події тих далеких років, назвав імена всіх першопрохідців. Вісьмох викладачів, які сьогодні продовжують працювати в коледжі, Петро Несторович нагородив грамотами за багаторічну плідну працю.
Професії вихователя і вчителя вимагають духовності, знань, уміння і багатьох талантів. Тож візитівкою свята став образ сучасної Леді Виховательки, яка диктує свій стиль і моду в діловому, професійному, святковому, спортивному українському дрес-коді, та образ улюбленого Вчителя – доброго і вимогливого, якого учні і студенти будуть пам’ятати впродовж усього життя.
Свої хореографічні та вокально-хорові навики студенти показали під час виконання танців і пісень, у яких прославляли професію педагога, героїчні подвиги наших захисників, прекрасну, вільну, незалежну Україну.
У ролі ведучих святкової програми успішно заявили про себе Тетяна Дейнека, Адиліна Скрипник, Софія Дусь, Софія Штегеран, Дарія Брензей (21-Д група), Анастасія Підкуймуха, Вікторія Сандалюк, Богдан Максимчук, Богдан Березок (31-Ш група).
Активну участь у підготовці свята взяли студенти 21-Д групи (куратор Бакалець Н.О.) і 31-Ш групи (куратор Новак В.В.).
Сцена актової зали була оздоблена яскравими осінніми хризантемами, які виростили студенти творчого об’єднання «Квіти – джерело творчості» (31-Ш група; керівник об’єднання – викладач кафедри мистецьких дисциплін Царенко Л.М.). Після завершення святкової програми учасники творчого об’єднання провели квітковий ярмарок. Виручені кошти перерахували на допомогу ЗСУ.
Сценарій, режисуру і технічну підтримку проєкту забезпечили викладачі коледжу: Бакалець Н.О., Левицька О.М. – сценаристи; Бакалець Н.О., Новак В.В. – режисери-постановники; Магельницька Д.В., Петращук Л.Є., Дмитришена Д.Є. –постановники музичних номерів; Чернілевський О.Ю. – звукооператор; Ганжа Р.М. – оператор відеозапису. Художньо-естетичну відеопрезентацію програми підготувала Важеніна А. Л.
Підготовці і втіленню творчого проєкту сприяли Блідченко Н.Г., заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи, і Федорчук Н.А. – завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик.
Надія БАКАЛЕЦЬ,
куратор 21-Д групи
Comments