top of page

Професорська година в ліцеї

20 квітня 2021 року в Обласному науковому ліцеї-інтернаті в режимі онлайн відбулася професорська година з В.В.Каплінським, доктором педагогічних наук, професором, професором кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

В умовах дистанційного навчання і тривалого перебування учнів в інтернет-середовищі тема лекції «Усебічний розвиток і самовиховання особистості в умовах сьогодення» є надзвичайно актуальною, оскільки світ змінюється і гостро постає необхідність навчити молодь у непростій ситуації сьогодення визначати життєві орієнтири, узявши за основу справжні цінності, що роблять людину людиною.

На думку професора В.Каплінського, сьогодні, як ніколи раніше, для молодої людини є необхідність самовиховання, саморозвитку інтелектуальних здібностей, удосконалення душі і тіла. Доступно й переконливо Василь Васильович окреслив ліцеїстам конкретні цілі самовиховання та спонукальні дії до нього.

Під час лекції були використані уривки з художнього фільму «Мирний воїн» (драма режисера Віктора Сальви, екранізація 2006 року), які спонукали учнів ліцею до роздумів про духовні цінності, щоденний життєвий вибір, формування мудрості, наповнення ресурсної бази пам’яті та сприяли визначенню пріоритетних шляхів саморозвитку.

Індивідуальні творчі проєкти, підготовлені студентами університету і продемонстровані лектором у ході бесіди, спонукали ліцеїстів до роздумів про важливість творчого інтелектуального розвитку та фізичного гартування особистості.

Професор Каплінський В.В. підкреслив, що одне з найважливіших завдань виховання – спонукати вихованця до власної діяльності, спрямованої на подальше самовдосконалення, у якій він стає вихователем самого себе, тобто повноправним її суб’єктом. Саме тому В.О.Сухомлинський писав: «Виховання, що спонукає до самовиховання, – це і є, за моїм глибоким переконанням, справжнє виховання».

Педагогічний та учнівський колективи ліцею подякували гостеві за цікаву зустріч, змістовне розкриття проблеми формування духовних цінностей і настанови старшокласникам про важливість усебічного розвитку стійкої системи самовиховання.

Хілінська Л. В.,

директор Обласного наукового ліцею-інтернату52 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page