top of page

ПРАВОВА БЕЗПЕКА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА БІЖЕНЦІВ В УМОВАХ ВІЙНИ: ДІАЛОГ ІЗ ЮРИСТОМ

13 березня кафедра соціально-економічних дисциплін провела гостьову зустріч із професором кафедри права та правоохоронної діяльності Державного університету «Житомирська політехніка», доктором юридичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Іваном Григоровичем Богатирьовим.Лектор представив учасникам зустрічі 2-й модуль авторського курсу «Правова безпека особи в умовах війни» на тему «Правова безпека внутрішньо переміщених осіб та біженців в умовах війни».

У ході діалогу з правником було обговорено поняття внутрішньо переміщених осіб та біженців в умовах російсько-української війни.

Професор Богатирьов І. Г. пояснив, що внутрішньо переміщеними особами (ВПО) прийнято називати вимушених переселенців або переселенців як таких. Від біженців вони відрізняються тим, що не виїжджають за межі країни, громадянами якої є. Наявність великої кількості внутрішньо перемішених осіб та біженців зумовлює найбільшу гуманітарну кризу в історії України. Із початку повномасштабного вторгнення держави-агресора, за даними ООН, з України виїхало близько 8 млн. людей, із них 5,3 млн. стали внутрішньо переміщеними особами в межах України.

Богатирьов І.Г. детально окреслив права та обов’язки внутрішньо переміщених осіб, охарактеризував нормативну базу регулювання прав ВПО, прокоментував особливості обмеження прав і свобод людини в умовах війни, що породила ситуацію, яка стала передумовою обмеження громадянських прав і свобод населення України.

Розкриваючи поняття вимушеної міграції, професор Богатирьов І.Г. пояснив, що вона має раптовий характер, зумовлений загрозою для життя мігрантів у результаті стихійних лих, військових дій або переслідувань за ознаками політичних переконань чи національної належності; є тимчасовим або постійним явищем; охоплює такі категорії мігрантів, як біженці, внутрішньо переміщені особи, особи, які шукають притулок. Проблема вимушеної міграції є актуальною в умовах сьогодення, оскільки велика кількість ВОП та біженців з України зумовлює демографічну та економічну кризу в державі.

Викладачі кафедри соціально-економічних дисциплін висловлюють вдячність Івану Григоровичу Богатирьову за приділений час та змістову актуальність гостьової лекції, зокрема для здобувачів спеціальності «Право».

Тетяна СУПРУН-КОВАЛЬЧУК

к.ю.н., доцент, доцент 

кафедри соціально-економічних дисциплін 

134 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square