top of page

Поспішаймо творити добро

У перші вересневі дні за ініціативи заступника директора з гуманітарної освіти та виховної роботи Надії Григорівни Блідченко в Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було оголошено благодійну акцію, присвячену Дню милосердя, який відзначають 5 вересня. Проведення цього заходу в коледжі стало доброю традицією. Мета цьогорічної акції – підтримати громадян поважного віку, які проживають у відділенні стаціонарного догляду для постійного та тимчасового проживання (соціальний центр «Милосердя») комунальної установи "Центр надання соціальних послуг" Барської міської ради.

До коледжевої спільноти звернувся голова студентської ради Владислав Колодій: «Наші будні обпалені війною, і все більше людей потребує допомоги і підтримки. Серед них є особлива категорія – це люди похилого віку, які залишилися без уваги та допомоги близьких – як моральної, так і матеріальної. Тому просимо всіх небайдужих приєднатися до благодійної акції».

Ініціативу студентів підтримали члени адміністрації: Петро Несторович Савчук – директор коледжу; Олена Дмитрівна Самборська – заступник директора з навчальної роботи; Надія Григорівна Блідченко – заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи; Людмила Валентинівна Хілінська – директор Обласного наукового ліцею-інтернату, – та викладачі коледжу.

Акція тривала з 05 по 16 вересня 2022 року. Протягом тижня студенти, ліцеїсти, педагогічні працівники вели активний збір продуктів харчування, смаколиків, засобів гігієни; перераховували кошти на рахунок студентської ради. Загалом вдалося зібрати 8550 грн., із яких 6856,83 грн. витрачено на закупівлю необхідних продуктів (макаронні вироби, крупи, борошно, м’ясні та рибні консерви, чай, печиво, цукерки, фрукти), а 1693,56 грн. – на засоби гігієни (туалетний папір, мило, підгузки для дорослих).

Найбільшу активність під час проведення акції «Милосердя» проявили студенти 21-ЮЖ, 11-М, 11-ОМ груп. «Робити добро – легко і круто», – зізнаються учасники. За словами другокурсниці Христини Коломієць (21-ЮЖ), уже наступного після оголошення акції дня в їхній аудиторії стояв великий ящик, майже до верху заповнений продуктами, а студенти групи, що перебувають на дистанційній формі навчання, оперативно перерахували кошти на відкритий рахунок, за які придбали смаколики для літніх людей. Тож не дивно, що саме 21-ЮЖ групу відзначили як найактивнішу.

Студенти коледжу та учні ліцею з розумінням поставилася до проблем літніх людей і продемонстрували готовність їм допомогти. Мирослава Кіндич (31-М) розповідає: «Наша група без вагань підтримала ініціативу студентської ради, адже люди похилого віку сьогодні особливо потребують допомоги та підтримки, можливо, навіть більше, ніж у будь-який інший час. За короткий термін було зібрано продукти харчування, засоби гігієни та передано їх членам студентської ради».

«Ми з повагою ставимося до людей похилого віку, усвідомлюємо, що вони потребують особливої уваги та догляду, тому й завжди готові допомагати – як морально, так і матеріально», – ділиться своїми думками староста 41-Ш групи Карина Адамовська.

Зі слів члена студентської ради Анастасії Бабейко, 41-Д група також одразу виявила готовність долучитися до акції, адже доброта – головна риса майбутнього вихователя.

«Акція «Милосердя» продиктована не тільки потребою допомогти літнім людям із соціального центру – вона стала своєрідним тестом на перевірку наших людських якостей, – розповідає заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи Надія Блідченко. – Благодійність має йти від душі, а не бути примусовою. Благодійність із примусу – це не благодійність. Людина має відчути радість від доброї справи. Такими акціями ми намагаємося пробудити в серцях молодого покоління прагнення допомагати, не бути байдужими до чужої біди. Сьогодні це особливо актуально».

16 вересня зібрані продукти і засоби гігієни було доставлено за місцем призначення. Мешканці соціального центру «Милосердя» (а це 21 особа) радо зустрічали гостей: Надію Блідченко – заступника директора з гуманітарної освіти та виховної роботи, Владислава Колодія – голову студентської ради коледжу, Аліну Тарахкалюк – члена студентської ради, Артемія Томчука – представника ліцейського товариства, і Тетяну Марущак – представника соціальної служби Барської територіальної громади. Люди поважного віку , котрі в цей час перебували на прогулянці, зі слізьми на очах і словами щирої вдячності приймали солодощі та фрукти, які заздалегідь були приготовлені для кожного індивідуально. Гості принесли подарунки в кожну кімнату соціального центру, ознайомилися з умовами проживання мешканців, поспілкувалися з ними.

«Чесно кажучи, до того, як ми побували в будинку для літніх людей, я ніколи не замислювалася про те, що всі вони також прагнуть мати підтримку і тепло. Коли ми увійшли в приміщення, то були надзвичайно вражені тим, наскільки старенькі люб’язні. Спочатку ми роздавали пакунки, і кожен, до кого ми підходили, щиро дякував. Від тих слів дійсно ставало тепло на душі, і приходило розуміння, що ми це робимо недарма. Своїм приїздом ми хотіли подарувати цим людям приємні емоції і довести, що завжди раді їх підтримати. Вважаю, що нам це вдалося, адже більш щирих людей і теплих посмішок я раніше ніколи не бачила.

Після відвідин соціального центру «Милосердя» я змінила не лише думку про людей похилого віку, а й думку про життя взагалі. Виявляється, щастя можна відчути в дрібницях; і ми маємо цінувати все, що вже маємо», – ділиться своїми враженнями від перебування в будинку для літніх людей Аліна Тарахкалюк.

Студенти, ліцеїсти та викладачі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» своїм прикладом показали, як важливо допомагати тим, хто цього потребує. Недарма кажуть, що в темні часи добре видно світлих людей.

Анна ХАРАБАРА, студентка 31-Ж групи;

Ольга БОБИР, викладач,

головний редактор часопису «Ластівка»


573 перегляди

コメント


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page