top of page

ПОДОРОЖУЄМО МИСТЕЦЬКИМИ СТЕЖИНАМИ ПОДІЛЛЯ

Професійне становлення особистості педагога-музиканта в умовах воєнного сьогодення невіддільне від національного виховання, плекання українських традицій і звичаїв, усвідомлення власної культурної ідентичності, пізнання та збереження мистецьких надбань рідного краю, що є потужним актом опору заявленій нашим ворогом «деукраїнізації».

Поділля – колиска багатьох видатних творців культури і мистецтва, відомих не лише в Україні, але й в усьому світі. Природне входження майбутніх учителів музичного мистецтва в культурний континуум музичної спадщини краю, ознайомлення з його духовними витоками стає можливим за участі студентів у різноманітних культурних програмах, артакціях, мистецьких проєктах, художніх виставках, екскурсіях.23 вересня студенти кафедри мистецьких дисциплін разом зі своїми викладачами побували в селі Ворошилівці, що на Вінниччині, на батьківщині Прометея української культури – видатного українського композитора, поета-перекладача, богослова Петра Івановича Ніщинського. Ця екскурсія є продовженням серії пізнавальних мистецьких подорожей Поділлям задля реалізації культурно-просвітницького івент-проєкту «Музичні мандри». Проєкт має на меті допомогти майбутнім педагогам-музикантам долучитися до набуття світоглядних знань про українську музичну культуру, діалог та проблеми міжкультурної комунікації в сучасному світі.

Напередодні, 21 вересня, громада села приймала гостей, які змогли приїхати в день народження митця, щоб віддати шану його таланту і творчості. У мирний час цього дня урочисто відзначали свято хорового мистецтва «Пісенні крила сивої зозулі», на якому зустрічалися поціновувачі творчості П. Ніщинського з різних куточків України. А 23 вересня 2023 року про неординарну, яскраву особистість композитора, який, звертаючись до історії свого народу, історії запорізького козацтва, прагнув наблизити розквіт, добро і щастя Батьківщини, нам розповіли директор Ворошилівської гімназії Людмила Василівна Чорна та заступник директора з виховної роботи Марія Михайлівна Лаврик. Пані Марія вже багато років є дослідницею життєвого шляху Петра Ніщинського і берегинею пам’яті про великого Майстра тонів.

Мистецька стежина нашої подорожі вертала додому через старовинне містечко Браїлів, подарувавши нові знайомства в літературному музеї Володимира Забаштанського – українського поета, перекладача, лауреата Шевченківської премії, що став прикладом незламності духу, віри в життя і людей, взірцем чесності та відваги, чистоти й мужності в українському письменстві другої половини XX століття. Трепетну розповідь про долю нашого поета-земляка, яку повідала директор музею Надія Пантелеймонівна Слободенюк, викладачі і студенти сприйняли розумом та серцем. Діалог із пані Надією був надзвичайно цікавим: під час спілкування ми почули в записі вірші поета в авторському виконанні, переглянули світлини, ознайомилися з неймовірною історією створення пісні «Молитва» («Україно, молюся за тебе») і навіть спробували всі разом заспівати її.

Від імені викладачів і студентів кафедри мистецьких дисциплін висловлюю щиру вдячність за підтримку в реалізації культурно-просвітницького івент-проєкту «Музичні мандри» заступникові директора КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Миайла Грушевського» з навчальної роботи доктору філософії Олені Дмитрівні Самборській та деканові гуманітарно-педагогічного факультету доктору педагогічних наук Майї Олександрівні Мороз.

Усі ми уклінно дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за можливість в умовах воєнного сьогодення навчатися, досліджувати, пізнавати, подорожувати та робити щодня свій внесок у майбутнє незалежної і вільної України!

Ірина ДІКУН, старший викладач

кафедри мистецьких дисциплін, к.п.н.


441 перегляд

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page