top of page

Пленерна практика-2022

В Україні триває кровопролитна війна. Вона змінила життя кожного з нас і надала нового сенсу всьому. Суспільство реагує на болючі виклики сьогодення і знаходить нові форми взаємодії. Найяскравішим вираженням трансформацій, що відбуваються, є мистецтво у всіх його проявах.

У КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» студенти спеціальності «Середня освіта. Образотворче мистецтво» завжди знаходяться пліч-о-пліч із мистецтвом. На заняттях навчаються законів, правил, прийомів створення малярських, графічних, декоративних композицій, картин; у вільний від навчання час віддаються натхненню і створюють власні творчі композиції.

Можливість поєднати знання і своє бачення прекрасного студентам 21-ОМ групи дав директор Терешківського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Барської міської ради Вінницької області Горлей Юрій Валерійович. Саме він запропонував оздобити шкільні майданчики живописом: розписати стару хатину (традиційне місце дитячих розваг) та новостворену альтанку, передавши в малюнках своє бачення і свій настрій.

Із великим бажанням та захопленням на втілення цікавої ідеї відгукнулися студенти 21-ОМ групи – Максімова Ольга, Тарахкалюк Аліна, Говорущеноко Анна, Навроцький Денис.

В українській культурі важливе місце посідає «дерево життя» – традиційний оберіг і символ народного мистецтва. В орнаментиці українських рушників, писанок, тканих килимів і настінного розпису його найчастіше зображують у вигляді дивовижного дерева чи пишної квіткової рослини в декорованому вазоні. Це один із найдавніших українських символів, основа світогляду наших пращурів, для яких він уособлював виникнення всього живого, порядок, що протистоїть хаосу.

…Коли робота з розпису хатини підходила до завершення, у молодих талантів і Юрія Валерійовича Горлея виникла ще одна ідея, тепер уже спільна, – залучити до процесу учнів школи, щоб вони вчилися не лише споглядати мистецтво, а й творити його. Тут у студентів виникла можливість проявити себе не тільки в ролі юних художників, але й у ролі педагогів. І їм це вдалося! Спільними зусиллями одна зі стін хатини засяяла дитячими малюнками-квіточками, жовто-блакитними долоньками. Дитячі очі світилися радістю, гордістю, захопленням. Результат вийшов на славу!

Український декоративний розпис уквітчав і альтанку, призначену для занять учнів на лоні природи. У юних митців виникло бажання створити яскравий візерунок, який би поєднував і калину, і блакитні квіти льону, і дивовижні квіти Петриківки. Спільна злагоджена робота дала неперевершений результат. А випускники школи запропонували використовувати альтанку як фотозону.

Милуючись красою, створеною спільними творчими зусиллями молодих людей, розумієш: мистецтво вічне, воно може надихати, вселяти віру і радувати, незважаючи ні на що.

Під час проходження літньої пленерної практики студенти набули гарного досвіду, який неодмінно послужить їм у майбутньому. Але найбільшою цінністю, мабуть, стала подяка, яку вони почули на свою адресу від дирекції школи, учителів, учнів та навіть місцевих жителів, котрі, кожного дня проходячи повз так звану «майстерню», дякували за красу, яка тішить око, і просто за хороший настрій!

Альона Романюк,

викладач мистецьких дисциплін


166 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page