top of page

Перестало битися серце О.Я.Савченко


6 листопада 2020 року відійшла у вічність Олександра Яківна Савченко – дійсний член Академії педагогічних наук України, академік, доктор педагогічних наук, професор.

Професійний шлях Олександри Яківни був істинно жертовним, бо все особисте життя і здоров’я вона присвятила науці і служінню вітчизняній освіті. Як фахівець у галузі загальної педагогіки і дидактики початкової школи, Олександра Яківна була автором педагогічної системи формування пізнавальної самостійності молодших школярів, брала активну участь у підготовці законодавчої бази і формуванні стратегії розвитку української освіти і науки; у складі авторського колективу працювала над змістом Державного стандарту для основної і старшої школи, Концепції 12-річної загальноосвітньої школи.

Савченко О.Я. підготувала 15 докторів наук і 32 кандидатів наук, опублікувала кілька сотень наукових праць із питань освіти молодших школярів. Її перу належать монографії «Навчально-виховний процес у малокомплектній школі», «Розвиток пізнавальної самостійності молодших школярів», підручник для студентів «Дидактика початкової школи», підручник і дидактичний посібник із читання для учнів початкових класів.

Олександра Яківна була благородною людиною з високими помислами і цілями, подвижником вітчизняної педагогіки, істинним патріотом України.

Світла пам’ять великій Науковиці!


106 переглядів

Comentários


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page