top of page

ОБМІН НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИМ ДОСВІДОМ ЯК ПЕРСПЕКТИВА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВИКЛАДАЧА КОЛЕДЖУ


4 квітня 2024 року відбувся IV Всеукраїнський науково-методичний семінар «Мистецька освіта в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України: завдання і здобутки», проведення якого ініціювали лабораторія естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України і Інститут мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.

Актуальність семінару полягає в реалізації нагальної потреби педагога бути готовим до впровадження освітньої політики держави шляхом опанування новітніх практик, технологій, методик, інструментів професійної діяльності. Це знайшло відображення в заявленій проблематиці семінару і виступах доповідачів.

З мотиваційним словом і науковою розвідкою з психологічних питань естетичного виховання до учасників зібрання звернувся директор Інституту проблем виховання доктор психологічних наук, академік Іван БЕХ.

Роботу науково-методичного семінару розпочала Оксана КОМАРОВСЬКА – музикознавець, доктор педагогічних наук, професор, завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, член Національної спілки театральних діячів України. У своїй доповіді «Динаміка проблем мистецької освіти в уявленнях і оцінках педагогічної спільноти» вчена проаналізувала динаміку проблем, опираючись на результати тематичного опитування мистецько-педагогічної спільноти від 2022 року, і окреслила виявлені тенденції.Новацією семінару було те, що його програма, укладена з урахуванням результатів цього опитування, поставила акцент на психологічних аспектах музично-освітнього процесу.


Традиційно увагу в роботі семінару було приділено конкретним технологіям національного виховання і формуванню національної ідентичності молодого покоління через мистецтво. Ця проблема стала предметом обговорення в музикознавчому блоці «Невідомі відомі українські митці», де мені випала честь представити доповідь, присвячену маловідомій перлині української духовної музики геніального композитора Миколи Леонтовича – «Пісні Пресвятої Богородиці в Бар-граді». Слухачі семінару мали можливість почути виконання твору в записі народної жіночої капели коледжу.

Як відмітили організатори науково-методичного зібрання, цінність поширення педагогічного досвіду з означеної проблеми зумовлена, передусім, комплексним об’ємом інформації про композитора, зокрема широким розумінням суспільного, політичного, духовного контексту його життя, що дозволяє осягнути глибинні сенси творчості митця.

Відеозапис заходу можна переглянути на YouTube каналі Інституту проблем виховання НАПН України: https://ipv.org.ua/2024/methodical-seminar-04-04-2024/ 

Ірина ДІКУН,

старший викладач кафедри мистецьких дисциплін,

кандидат педагогічних наук


280 переглядів

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page