ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ЗАВЕРШИВ СВОЮ РОБОТУ
- serg-zelenjuk
- 11 квіт.
- Читати 3 хв

10 квітня 2025 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбувся обласний науково-методичний семінар-практикум «Народні традиції та ремесла як складова національно-патріотичного виховання здобувачів освіти». Учасниками заходу стали заступники директорів з виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Вінницької області.
Головною метою проведення семінару стало підвищення професійної компетентності педагогів у сфері національно-патріотичного виховання; зосередження уваги на необхідності інтеграції народних традицій, ремесел і культурної спадщини в сучасний освітній процес.
Захід відкрив директор коледжу кандидат педагогічних наук Петро Нестерович САВЧУК, який у своєму вітальному слові наголосив на винятковому значенні виховної складової освіти в контексті сьогодення, особливо в умовах викликів, які переживає наша країна. Директор коледжу підкреслив важливість плекання в молоді любові до національної культури, рідної мови, традицій, звичаїв – як основи національної гідності та самобутності.
Після слова директора учасників семінару привітав народний ансамбль козацької пісні профспілок України (керівник – Наталія СОШИНСЬКА). У виконанні ансамблю прозвучав марш нової української армії та низка інших творів патріотичного змісту.
З вітальними словами до учасників семінару звернулися:
МОТОРНА Леся Володимирівна – кандидат педагогічних наук, методист базового ЗФПО Вінницької області;
ВОЛКОТРУБ Аркадій Олексійович – голова обласного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи ЗФПО Вінниччини; він окреслив цілі, завдання та ключові вектори розвитку виховної роботи через призму національних традицій.
Під час роботи семінару присутні заслухали низку виступів, у змісті яких розкрито роль народних традицій у національно-патріотичному вихованні здобувачів освіти. Серед доповідачів були:
БЛІДЧЕНКО Надія Григорівна – кандидат економічних наук, заступник директора з виховної роботи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»;
ВОЙЦЕХІВСЬКА Ірина Станіславівна – заступник директора з виховної роботи Могилів-Подільського технолого-економічного фахового коледжу ВНАУ;
ОНУФРІЙЧУК Світлана Володимирівна – заступник директора з виховної роботи Вінницького транспортного фахового коледжу;
ПАЛАМАРЧУК Наталія Миколаївна – заступник директора з виховної роботи Вінницького технічного фахового коледжу.
Кожен з учасників семінару поділився напрацюваннями своїх колективів, прикладами реалізації виховних проєктів, акцій, майстер-класів, освітніх ініціатив, спрямованих на збереження національних цінностей та посилення національної ідентичності молоді.

Практичною частиною семінару став майстер-клас «Масове виготовлення традиційної глиняної іграшки-свищика», який провів Вадим Васильович ШПАКОВАТИЙ – викладач вищої категорії, викладач кафедри мистецьких дисциплін, майстер-гончар, завідувач гончарної майстерні Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.
Учасники методичного зібрання мали унікальну можливість доторкнутися до джерел українського народного мистецтва, відчути своїми руками дух минувшини, створюючи глиняні свищики – артефакти, що не тільки розвивають естетичне відчуття, але й несуть у собі символіку захисту, добра, дитинства, зв’язку з природою і традицією. Майстер-клас сприяв зануренню у творчу атмосферу та надав учасникам новий практичний інструмент для роботи зі здобувачами освіти.
Захід набув глибокого культурного, освітнього та історичного значення. Його проведення було спрямоване на:
збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини України;
розвиток творчих здібностей молоді;
формування національної ідентичності і патріотичного світогляду здобувачів освіти;
стимулювання педагогів до впровадження інтегрованих форм навчання, у яких мистецтво, історія, культура та практика переплітаються в єдиний виховний простір.
ВОЛКОТРУБ Аркадій Олексійович провів нараду, у ході якої було підбито підсумки роботи обласного методичного об’єднання за 2024/2025 навчальний рік та представлено орієнтовний план діяльності на 2025/2026.
Учасники семінару подякували за високий рівень організації заходу, його змістовне наповнення та можливість обміну досвідом у творчому середовищі.
Барський гуманітарно-педагогічний коледж укотре довів, що є центром розвитку національної свідомості, творчості та педагогічної ініціативи; а впровадження народних традицій у виховання молоді – це не лише збереження культурного коду нації, але й формування майбутнього, у якому українська самобутність – це могутня сила.
Надія БЛІДЧЕНКО, заступник директора
з гуманітарної освіти, виховної роботи
Comments