Навчальна практики з основ природознавства та краєзнавства для здобувачів освіти другого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» завершилася поїздкою до Національного музею-садиби М.І. Пирогова.
Екскурсія розпочалася з відвідання будинку, де жив і працював видатний лікар і вчений, творець воєнно-польової хірургії, педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.
Із розповіді екскурсовода студенти дізналися, що М.І. Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини і був засновником військово-польової хірургії, зокрема започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях.
На головній алеї музею-садиби студенти побачили відновлену аптеку з інтер’єром та обладнанням епохи ХІХ сторіччя. Воскові фігури відтворюють епізоди діяльності видатного лікаря на Поділлі. Музей-аптека вразив скульптурами, якими обладнаний інтер’єр приймальної та операційної.
Студенти відвідали усипальницю, де міститься саркофаг із забальзованим тілом видатного науковця, хірурга М.І. Пирогова, а також побували в храмі, освяченому на честь святого Миколи Чудотворця, де дізналися про створення історичної пам’ятки ХІХ сторіччя.
Справжнє захоплення викликала прогулянка алеями меморіального парку, у якому збереглися кремезні столітні дерева, котрі посадив М.І. Пирогов. Цей парк, що вражає відвідувачів своїми ландшафтними краєвидами, є пам’яткою садово-паркового мистецтва.
Далі екскурсія продовжилася до унікального світломузичного фонтану «Рошен». Студенти на власні очі переконатися в невимовності захопливої панорами набережної Південного Бугу. Унікальність такої гідротехнічної споруди зачарувала глядачів своєю казковою красою і розмірами. Це видовищне дійство на набережній зачаровує дивовижним поєднанням кольорів на тлі сутінкового неба.
Екскурсія завершилася приємною для студентів розвагою – можливостю покататися на катамаранах «з вітерцем» по Південному Бузі.
Туристична поїздка справила на здобувачів освіти незабутнє враження і поглибила їхні знання про історію та чудові краєвиди рідного краю.
Ольга ЯКУБЧИК,
керівник навчальної практики
Comments