top of page

НЕЗАБУТНЄ ВРАЖЕННЯ ВІД ТУРИСТИЧНОЇ ПОЇЗДКИ

Навчальна практики з основ природознавства та краєзнавства для здобувачів освіти другого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» завершилася поїздкою до Національного музею-садиби М.І. Пирогова.

Екскурсія розпочалася з відвідання будинку, де жив і працював видатний лікар і вчений, творець воєнно-польової хірургії, педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Із розповіді екскурсовода студенти дізналися, що М.І. Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини і був засновником військово-польової хірургії, зокрема започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях.

На головній алеї музею-садиби студенти побачили відновлену аптеку з інтер’єром та обладнанням епохи ХІХ сторіччя. Воскові фігури відтворюють епізоди діяльності видатного лікаря на Поділлі. Музей-аптека вразив скульптурами, якими обладнаний інтер’єр приймальної та операційної.

Студенти відвідали усипальницю, де міститься саркофаг із забальзованим тілом видатного науковця, хірурга М.І. Пирогова, а також побували в храмі, освяченому на честь святого Миколи Чудотворця, де дізналися про створення історичної пам’ятки ХІХ сторіччя.

Справжнє захоплення викликала прогулянка алеями меморіального парку, у якому збереглися кремезні столітні дерева, котрі посадив М.І. Пирогов. Цей парк, що вражає відвідувачів своїми ландшафтними краєвидами, є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Далі екскурсія продовжилася до унікального світломузичного фонтану «Рошен». Студенти на власні очі переконатися в невимовності захопливої панорами набережної Південного Бугу. Унікальність такої гідротехнічної споруди зачарувала глядачів своєю казковою красою і розмірами. Це видовищне дійство на набережній зачаровує дивовижним поєднанням кольорів на тлі сутінкового неба.

Екскурсія завершилася приємною для студентів розвагою – можливостю покататися на катамаранах «з вітерцем» по Південному Бузі.

Туристична поїздка справила на здобувачів освіти незабутнє враження і поглибила їхні знання про історію та чудові краєвиди рідного краю.

Ольга ЯКУБЧИК,

 керівник навчальної практики
 

39 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page