top of page

Науково-методичний семінар-практикум

30 листопада 2021 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на платформі Google-meet відбувся науково-методичний семінар-практикум у рамках обласного методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури закладів фахової передвищої освіти Вінницької області, у якому взяли участь 56 осіб.

Зустріч розпочала заступник директора коледжу з навчальної роботи Олена Дмитрівна Самборська, яка звернулася з вітальним словом до присутніх на заході колег.

Відкрила засідання ОМО методист ради директорів, кандидат педагогічних наук Леся Володимирівна Моторна, яка ознайомила учасників семінару-практикуму з планом роботи, наголосила на важливості діяльності методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури, що дає можливість предметникам підвищувати свій фаховий рівень, використовувати системний і конструктивний підхід до професійної діяльності, бути готовими до продуктивного діалогу з обміну власним досвідом.

Робота семінару була зосереджена навколо теми: «ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ І ПРИЙОМІВ ВИКЛАДАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ В КОНТЕКСТІ ОСВІТНІХ РЕАЛІЙ».

Викладач коледжу Оксана Володимирівна Кондратюк провела тематичний майстер-клас, де різнопланово представила власний досвід застосування сучасних методів і прийомів викладання зарубіжної літератури в умовах змішаного навчання – онлайн і офлайн.

Людмила Валентинівна Хілінська проаналізувала теоретичні і практичні аспекти організації науково-дослідницької роботи учнівської молоді із зарубіжної літератури в освітньому процесі Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». Виступаючи на науково-методичному семінарі-практикумі, викладач презентувала багаторічний досвід роботи секції зарубіжної літератури відділення літературознавства наукового учнівського товариства «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН України, підкресливши, що залучення талановитої молоді до наукового пошуку забезпечує розвиток у неї знань, практичних умінь і навичок, які становлять основу життєво необхідних компетентностей сучасного учня старшої школи.

На семінарі презентували свої доповіді представники закладів фахової передвищої освіти.

Так, обмінюючись досвідом оцінювання знань здобувачів освіти в системі онлайн-навчання, Марія Василівна Томчук, викладач Вінницького технічного фахового коледжу, зауважила, що однією з переваг дистанційної освіти є індивідуалізація навчання, яке відбувається завдяки комунікативному діалогу, де художньому твору відведено головну роль.

Ірина Сергіївна Биць, викладач ВСП «Технологічно-промисловий фаховий коледж ВНАУ», на основі власного досвіду переконалася, що обов’язкова умова оцінювання студентів – це забезпечити зворотний зв’язок у комбінуванні та диференціації різних методів і форм роботи.

Леся Вікторівна Кушнірук, викладач Гайсинського медичного фахового коледжу, аргументовано довела, що об'єктивність контролю знань студентів збільшується при поєднанні різноманітних тестових форм: традиційних і нетрадиційних.

Юлія Миколаївна П’ятак, викладач Вінницького транспортного фахового коледжу, у своєму відеопортфоліо поділилася досвідом використання різних типів сучасного заняття.

Засідання обласного методичного об’єднання викладачів зарубіжної літератури пройшло на високому науково-методичному рівні в довірливій, щирій, пізнавальній і творчій атмосфері.

Дякуємо всім учасникам семінару! Зичимо вам міцного здоров’я, наснаги і натхнення!

Слободянюк Л. М., голова циклової комісії

викладачів української і зарубіжної філології


164 перегляди

Σχόλια