top of page

НАУКОВИЙ ПОСТУП ЛІЦЕЙСЬКОЇ МОЛОДІ

24–26 листопада 2023 року відбулася ХVІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю на тему «ПІВДЕННО-СХІДНА УКРАЇНА: ЗІ СТАРОДАВНОСТІ – У ХХІ СТОЛІТТЯ».

Учасниками конференції-конкурсу, що проходила онлайн, стали понад 200 учнів і студентів віком до 21-го року із закладів загальної середньої освіти, наукових ліцеїв, коледжів, університетів 13-ти областей України, а також із Німеччини, Франції, Грузії.

Учасники конференції працювали у 8-ми тематичних секціях:

 1. Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії.

 2. Україна туристично-краєзнавчими засобами STEM-технологій.

 3. Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.

 4. Історія Південно-Східної України у ХХ – ХХІ ст.

 5. Війна в Україні 2014 – 2023 років очима молоді.

 6. Культурно-освітні процеси в регіонах.

 7. Етнографічні регіональні студії.

 8. Екотуристичний та природно-рекреаційний потенціал регіонів України. Проблеми регіональних ландшафтів.

Виступи учнів і студентів були цікавими, змістовними, аргументованими, науковими, пізнавальними; інформацію підтверджували різні історичні джерела й ілюстрували авторські презентації. Усі учасники форуму найближчим часом одержать сертифікати і збірники тез конференції.

У роботі секції «Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії» взяла участь Кальянова Юлія, учениця 10-Б класу Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», яка аргументовано порівняла русифікацію на території Східної України в минулому та в сьогоденні, показала її наслідки і згубний вплив на жителів України у ХІХ – ХХ ст. і в умовах широкомасштабної російсько-української війни 2022–2023 рр.

У секціях «Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.» і «Війна в Україні 2014–2023 років очима молоді» з цікавими та змістовними доповідями виступили студентки (минулорічні ліцеїстки) 1-БЮ(4) групи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Бондар Валерія та Мазуренко Єлизавета (наукові керівники – викладачі коледжу Бакалець Олексій Андрійович і Восколуп Валерій Петрович).

За підсумками роботи конкурсної комісії ХVІ Всеукраїнської наукової конференції, декілька десятків кращих доповідей молодих дослідників регіональної історії було відзначено дипломами І–ІІІ ступенів за високий науковий рівень, оригінальність, цілеспрямованість, наукову новизну, актуальність порушених проблем.

Дипломом ІІІ ступеня за наукову пошукову роботу та кращу доповідь «Русифікація Східної України: минуле і сучасне» нагороджена Кальянова Юлія – учениця 10-Б класу Обласного наукового ліцею-інтернату Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Щиро вітаємо Кальянову Юлію та її наукового керівника Бакальця Олексія Андрійовича з вагомою перемогою на ХVІ Всеукраїнській науковій історико-краєзнавчій конференції! Зичимо творчого натхнення і нових наукових злетів!

Олена ГУЛЬКО,

т. в. о. обов’язки директора

Обласного наукового ліцею-інтернату52 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
 • Facebook Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Twitter Basic Square
bottom of page