top of page

НАУКОВА СПІВПРАЦЯ КОЛЕДЖУ

20 лютого 2025 року Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» долучився до роботи ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики, загрози, перспективи розвитку», організатором якої був ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Полтава).

У рамках конференції обговорювалися актуальні для сучасної освіти та науки питання, що стосувалися методологічних засад та стратегій розвитку освіти та науки в умовах сучасних викликів та загроз, напрямів реформування усіх ланок вітчизняної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся» Савчук Петро Нестерович:


«Вельмишановні учасники поважного заходу! Вітаю освітянські та наукові громади закладів вищої освіти – учасників конференції. Дякую за запрошення долучитися до заходу та шлю найщиріші зичення вам від педагогічного, науково-педагогічного колективу та колективу здобувачів освіти Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Підтверджую слова виступів попередніх учасників конференції  і  переконаний у важливості та актуальності винесеної на обговорення теми, яка продиктована станом на передовій, в українському тилу та дипломатії. Унікальність сьогодення  в тому, що  етапи так званого мирного плану завершення війни РФ в Україні (зупинити стріляти, вибори а потім мирна угода) за наслідками перемовин у Ер-Ріяді дуже схожі на Мінські угоди в трактуванні путлера.

Можливо,  це особлива політична гра Трампа. Як досвідчений шоумен він насправді звернув увагу всього світу та значно підняв авторитет Зеленського. А можна припустити й те, що Трамп не знає історії України та росії, не знає, хто такі українці і хто такі росіяни. Він бізнесмен, він знає закони бізнесу і  вважає, що це і є закони Світового порядку. Путін йому у вуха вкладає свої наративи і Трамп вважає це істиною.

І якби там не було,  все виглядає так, що найбілішим «голубом миру» є саме путлер. За кремлівськими наративами,  ніхто так не хоче справедливого миру з урахуванням історичних реалій, як путін. І тільки київський антинародний нацистський режим йому заважає. Саме така постановка питання сьогодні збурила всю світову громадськість.

Американці за своїм  світоглядом у більшості «праві»,  а не «ліві». І саме це і є тим тимчасовим місточком, який, очевидно, об’єднав на даний час диктаторський режим путлера з Трампом. Але така ситуація на сьогодні! Виборці Трампа – євангелісти і вони  сприймають путіна як антихриста. Їх, як і нас, українців, здивував різкий поворот вектора у відносинах Америки з Україною на 180 градусів.

Час біжить стрімко. Попереду нас чекають грандіозні зміни в геополітиці. Рішення мають прийматися із врахуванням вимог України до  справедливого миру. А не путінських, так званих історичних реалій, його спотвореній першопричині нападу на суверенну державу Україна, яка нічим не загрожувала «раші».

Наше головне завдання – ламати наративи кремля та спростовувати їх на кожному кроці. Сьогодні для нас, українців, відкрите вікно можливостей і ми маємо сповна використати їх задля утвердження справедливого миру,  а не для ультиматумів  чи тиску.

Ми ніколи  нікому й нічого не винні, щоб там хто не говорив, і завжди були форпостом для Європи і всього світу від зазіхань кремля. Це ще потрібно порахувати, хто, кому і скільки винен за Будапештський меморандум, за затримку в наданні озброєнь, за втрату українських територій, зруйновані мирні міста, і найголовніше – за втрату сотень тисяч українських військовослужбовців та мирного населення.

Не викликає сумнівів наявність вини демократій «Старого світу» і «Нового світу», їх неспроможності швидко реагувати на зміни в геополітиці, спроможності адекватно та вчасно реагувати на виклики часу.

Це реалії сьогоднішнього дня.  Ми змушені з ними рахуватися й наполегливо працювати задля перемоги. Історичний досвід показує, що той, хто твердо стоїть  на своєму, хто є справжнім патріотом і не поступається ворогу, завжди перемагає! Світ має неодмінно перемогти вселенське зло!

Бажаю усім нам плідної праці сьогодні та кожного дня!

Слава Україні!  Героям слава!»

 

Такі наукові заходи сьогодні вкрай важливі, оскільки єднають освітянську і наукову спільноту нашої країни та є доказом нашої незламності у надскладний період невпинної боротьби за незалежність, свободу та життя українців у Вільній Україні.

Декан гуманітарно-педагогічного факультету,

доктор педагогічних наук

Майя МОРОЗ



 
 

Kommentare


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page