top of page

Наукова розвідка в світ української драматургії

В рамках декади гуманітарно-педагогічного факультету тиждень професорських годин, присвячених Всесвітньому дню науки, 8 листопада в Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського» продовжила онлайн-зустріч із Новиковим Анатолієм Олександровичем – доктором філологічних наук, професором, професором кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Тема професорської години – «Марко Кропивницький і театр корифеїв».


Основні напрями наукових досліджень Анатолія Олександровича – українська драматургія й театр, творча спадщина Марка Кропивницького й Олександра Довженка, сучасна українська література. Новиков А.О. є автором понад 200 наукових праць.

Розпочала захід доктор філософії, викладач філологічних дисциплін – Поберецька Вікторія Василівна, яка наголосила на важливих місіях Всесвітнього дня науки та значенні проведення професорських годин, вебінарів, зустрічей для естетичного виховання та професійного становлення майбутніх фахівців.

З вітальним словом до слухачів звернувся директор Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» кандидат педагогічних наук Савчук Петро Несторович, який привітав усіх присутніх та наголосив на необхідності проведення різноманітних заходів, що спрямовані на широке поширення наукових знань у справі розвитку та встановлення миру на землі.

В ході лекції науковець розповів про те, як був створений «Театр корифеїв», хто до нього входив; розповів про письменника й драматурга Марка Кропивницького, який у 1882 році став засновником першого в історії України професійного театру; поділився цікавими фактами з мистецької історії найвидатніших діячів української театральної сцени.

Анатолій Олександрович зауважив, що дана подія ознаменувала настання «золотого віку» національного театру, його українізації та початку відокремлення від імперського впливу. Разом зі своєю трупою Кропивницький створив школу акторської та режисерської майстерності, піднісши український театр на значно вищий щабель професіоналізму.

Присутні із захопленням слухали про Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Тобілевича, Марію Заньковецьку, Ганну Затиркевич-Карпинську та ін. Мали нагоду переглянути сцени з драм «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай, або ж Павук», «По ревізії» М.Кропивницького, «Наталка Полтавка» І.Коляревського та ін. Серед найвідоміших постановок театру корифеїв – «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулак-Артемовського, «Енеїда» Котляревського, опера «Катерина» Миколи Аркаса, комічна опера «Продана наречена» чеського композитора Бедржіха Сметани тощо.

А на завершення виступу усі насолодитися поемами Анатолія Олександровича, що присвячені М.Кропивницькому та М.Заньковецькій.

До обговорення та обміну думками долучилися кандидат мистецтвознавства Бурса А.І., к.п.н. Дікун І.А., аспірант Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка, викладач філологічних дисциплін Каплична Л.О.. Доповідач з радістю дав відповіді на запитання студентів.

Ми пишаємося українськими вченими й будемо робити все, щоб підтримувати зв'язок поколінь і тяглість наукових традицій.

Голова циклової комісії молодого науковця

та керівників науково-дослідних робіт

студентів і ліцеїстів,

доктор філософії Поберецька В.В.
75 переглядів

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page