top of page

«МОЛОДЬ ЧИТАЄ – ВІННИЧЧИНА ПРОЦВІТАЄ. ЧИТАЄМО РАЗОМ!»

Традиційно у вересні в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» проводять заходи, приурочені Всеукраїнському дню бібліотек. Цьогоріч студентська рада коледжу запропонувала здобувачам освіти по-новому поглянути на цю дату в державному календарі й спробувати обмінятися прочитаними книгами. У сучасному світі це називають буккросингом.

Буккросинг – світовий рух, що поєднує людей, які люблять книги. Ідея полягає в тому, щоб поділитися з іншими читачами улюбленими книгами, залишивши їх у громадських місцях для подальшого обміну. Концепція буккросингу дуже проста: ви берете книгу, якою хочете поділитися, і залишаєте її у визначеному місці, наприклад у спеціальній книжковій шафі.

Буккросинг має кілька цінностей. Він, зокрема, сприяє поширенню культури читання. Багато людей, особливо молодих, можуть виявити інтерес до читання саме через буккросинг, знайшовши безкоштовні книги в громадських місцях. Це може стати для них поштовхом до подальшого захоплення літературою.

Наш заклад освіти не відстає від світових тенденцій. 25 вересня в контексті відзначення Всеукраїнського дня бібліотек було проведено акцію «Молодь читає – Вінниччина процвітає. Читаємо разом!». Із цією метою у фоє коледжу розмістили полицю для буккросингу. А працівники коледжевої бібліотеки організували тематичну виставку, на якій представили книги різної тематики, що привернули увагу шанувальників вітчизняного мистецтва. Тут знайшли своє почесне місце твори письменників-шістдесятників, зокрема поезія Василя Стуса, що несамовито зачіпає найпотужніші струни української душі, а також сучасні романи вітчизняних авторів.

Організовані заходи мали на меті повернути книги «в моду», сприяти тому, щоб читання стало щоденною звичкою, потребою не тільки для розваги, але й для самовдосконалення, адже книги можуть навчати, підвищувати ерудицію і допомагати розвинути креативність. Вони можуть дати відповіді на безліч запитань і розширити горизонти не тільки наших знань, але й можливостей.

Отож, розпочнімо свою літературну подорож, узявши книгу з полиці у фоє коледжу. І хто знає, куди нас та книга приведе...

Христина КОЛОМІЄЦЬ,

кореспондентка газети «Журналіст»
34 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square