top of page

«МИСТЕЦЬКІ РЕЗИДЕНЦІЇ ЄДНАЮТЬ КРАЇНУ»

11 жовтня на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» працював Всеукраїнський артфорум «Мистецькі резиденції єднають країну».

У вітальному слові, адресованому учасникам форуму, Петро Несторович Савчук, директор коледжу, кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, наголосив на важливості збереження та поширення самобутніх традицій української культури, зокрема на їх значенні в умовах сьогодення, коли українці захищають свою землю і національну ідентичність у боротьбі з підступним і жорстоким ворогом.

Почесним гостем артфоруму була Людмила Михайлівна Масол – авторка концепції загальної мистецької освіти та художньо-естетичного виховання, експертка проєкту ЮНЕСКО з мистецької освіти в Україні, кандидат педагогічних наук. Відкриваючи роботу форуму, Людмила Михайлівна наголосила на важливості таких заходів і розпочала свій виступ закликом «Естети всіх регіонів, єднайтеся!». Науковиця розповіла про особливості інтегрування мистецьких традицій у підручниках Нової української школи; продемонструвала підручники, які сьогодні використовують в освітньому просторі, та ознайомила слухачів з вітчизняним проєктом «Якість освіти».

Мало хто знає, що в Україні, окрім петриківського, є ще багато не менш оригінальних видів розпису. Наприклад слобожанський (відомий також як старобільський пальцевий розпис). За радянських часів про нього забули, але сьогодні з’являються ентузіасти, які спрямовують свої зусилля на його відродження. Це, зокрема, Тетяна Сергіївна Гоженко. Творчість і досвід пані Тетяни учасникам артфоруму представила Валентина Петрівна Мартинова – методист кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Як створити власну художню майстерню, до якої залюбки поспішають діти і в якій вирують експерименти й панує творче захоплення, розповів гість із Харкова Дем'ян Олегович Селезньов – засновник навчально-пізнавальної платформи Craftsmen, що забезпечує школярам можливість працювати практично з усіма матеріалами і в такий спосіб пізнавати навколишній світ.

Досвідом та цікавими лайфхаками лозоплетіння, магічного перетворення лози у витвір мистецтва, поділилася Анна Геннадіївна Дем’янюк – керівник гуртків декоративно-прикладного напрямку Комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

Про особливості традиційного ткацтва доповіли Марта Олегівна Стрільчук, організаторка Дитячої школи народних мистецтв Львівської міської ради, Ольга Ярославівна Коваліско, заступник директора з методичної роботи Дитячої школи народних мистецтв Львівської міської ради, і Галина Євстахіївна Вихованська, директорка Дитячої школи народних мистецтв Львівської міської ради.

Про сучасну автентичність, ексклюзивність, унікальні дизайнерські рішення кераміки і роботу творчої майстерні розповів Вадим Васильович Шпаковатий – викладач декоративно-прикладного мистецтва та кераміки КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського.

Артфорум «Мистецькі резиденції єднають країну» проклав міст, який об’єднав досвідчених майстрів і нинішніх студентів – майбутніх педагогів-умільців; заклав новий формат діалогу в системі освітньої мистецької галузі: школа – позашкільна освіта – фахова мистецька освіта; відкрив унікальні можливості пізнання світу через мистецтво.

к. пед. н. Ірина ДІКУН,

Альона РОМАНЮК

викладачі кафедри мистецьких дисциплін

343 перегляди

Comments