top of page

МИСТЕЦЬКИЙ ДІАЛОГ ПРО МАНДРИ ПОДІЛЬСЬКОГО ОДІССЕЯ

Культурно-мистецький проєкт «Петро Ніщинський: духовні скрижалі пам’яті» триває.


27 листопада в межах проєкту відбулася знакова подія – спільна лекція-діалог «На перетині музики та літератури» для студентів КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», учнів Обласного наукового ліцею-інтернату, що функціонує на базі коледжу, та Барського ліцею № 2 Барської міської ради Вінницької області.


Слухачі мали змогу дізнатися про життєві мандри видатного подільського композитора, поета-перекладача, богослова Петра Ніщинського; перегорнути сторінки найвидатнішого драматичного твору Тараса Шевченка «Назар Стодоля»; почути історію першої постановки музичної картини «Вечорниці», яку здійснили актори-корифеї першого українського професійного театру.


Повітряна тривога нагадала всім про страшну реальність, у якій живе наша країна, і непрості умови, у яких здобувають освіту учні та студенти. Учасники заходу мали змогу перейти в облаштоване укриття і вже там розпочати діалог. Це була емоційна, часом непередбачувана і болісна, проте щира розмова про національно-культурне відродження України, віддзеркалене в нашій музиці, літературі, театрі; замовчуване в минулому, але збережене в сьогоденні.


Директор коледжу к.п.н. Савчук Петро Несторович наприкінці зустрічі звернувся до молоді. У своєму слові Петро Несторович наголосив, що в нинішніх умовах надзвичайно важливо вчитися пізнавати, досліджувати і цінувати українську духовну спадщину; давати ворогові відсіч своїми знаннями, брати приклад із наших культурних діячів, зокрема з Т. Шевченка, П. Ніщинського, які за будь-яких умов прагнули свободи і незалежності, щастя і процвітання нашій Україні.


Підготували і провели мистецьку зустріч палкі шанувальники і дослідники спадщини цих двох митців : старший викладач кафедри мистецьких дисциплін к.п.н. Дікун Ірина Анатоліївна; викладач філологічних дисциплін аспірант Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Каплична Людмила Олексіївна та вчитель української мови і літератури Барського ліцею №2, учитель-методист, відмінник освіти України Рахманова Валентина Петрівна.


Дякуємо нашим ЗСУ за можливість жити і навчатися в безпечних умовах! Наші знання спрямовані на захист української ідеї. Разом до майбутнього незалежної і вільної України! До Перемоги!

Ірина ДІКУН,

кандидат педагогічних наук,

старший викладач кафедри мистецьких дисциплін

 


 

155 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page