top of page

МИСТЕЦЬКИЙ ВОРКШОП «ФЕЄРІЯ НАТХНЕННЯ»

У Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» вирує студентське життя, оскільки молодь, окрім навчання, бере активну участь у різноманітних заходах. Поринути в захопливий світ коледжевих буднів і на мить відчути себе студентами мали змогу й учні 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти Барської територіальної громади: за ініціативи адміністрації коледжу викладачі кафедри мистецьких дисциплін організувати для них воркшоп «Феєрія натхнення».

21 травня проєкт стартував. Участь у ньому взяли вчителі та учні 9-11-х класів Митківської, Кузьминецької, Мальчовецької, Матейківської, Івановецької, Терешківської, Сеферівської гімназій з дошкільним підрозділом та Войнашівського ліцею Барської міської ради.

22 травня до заходу доєдналися старшокласники Луко-Барської, Мигалівецької, Балківської гімназій з дошкільним підрозділом Барської міської ради.

24 травня на воркшоп завітали учні випускних класів Барського ліцею №1, Барського ліцею №2, Барського ліцею №3, Барського ліцею №4.


Вітальним словом гостинно зустрів старшокласників та їхніх наставників директор Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Савчук Петро Нестерович, під умілим та мудрим керівництвом якого в коледжі готують кваліфікованих молодших спеціалістів і бакалаврів за спеціальностями «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Право», «Журналістика». У своєму зверненні до молодих, енергійних, сповнених свіжих мрій і надій старшокласників директор зазначив, що кожна особистість талановита, проте варто збагнути, у яких саме галузях її таланти знайдуть своє застосування і зможуть бути реалізовані повною мірою. Савчук П.Н. акцентував увагу старшокласників на тому, що надзвичайно важливо правильно вибрати освітній заклад і професію, яка найкраще відповідає особистим цілям, оскільки це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці.

Цікавим продовженням тематичних зустрічей були екскурсії по коледжу, які підготували і провели студенти: Пастухова Лілія, Бойко Валерія, Русенко Аліна, Дудник Вікторія, Буртний Назарій та Желавський Дмитро. Гості оглянули просторе приміщення навчального закладу, побували в його затишних аудиторіях і майстернях, відвідали їдальню, бібліотеку, укриття, а також завітали до офісу студентської ради, центру зв’язків із громадськістю, юридичної клініки та музейно-виставкової зали. Проте по-справжньому зануритися у творчу атмосферу коледжу учасникам воркшопу вдалося, коли вони потрапили на майстеркласи, де мали змогу не тільки спостерігати за роботою майстрів, але й творити красу власноруч, набуваючи нових знань, умінь, емоцій.

Майстерклас від Вадима Васильовича Шпаковатого, викладача декоративно-прикладного мистецтва, та його асистентів Богдана Шевчука і Назара Круцика дав можливість відчути магію гончарного кола. Попрацювавши з глиною – таким непростим та особливим матеріалом! – учасники майстеркласу зазначили, що було цікаво кожному, адже гончарство – заняття творче і захопливе.

Альона Миколаївна Романюк та Надія Володимирівна Підгорна, викладачки рисунку і живопису, запропонували учасникам воркшопу реалізувати свій творчий потенціал на дивовижному майстеркласі з вовняної акварелі. У результаті роботи в цій особливій техніці рукоділля старшокласники навчилися створювати картини з пасм кольорової вовни, що можуть стати чудовим подарунком або ж гарною прикрасою в інтер’єрі.

Зацікавив гостей і майстерклас із вокалу, який провела Дмитришена Дар’я Євгеніївна – викладачка вокалу і хорового диригування. За допомогою розспівок і музичних вправ учасникам воркшопу вдалося попрацювати над метро-ритмічністю слуху, постановкою вокального дихання, що сприяло розвиткові вокальних і музичних здібностей юних обдарувань.

Молодь залюбки брала участь у майстеркласах, і це є свідченням того, що такі проєкти необхідні в нашому сьогоденні, адже творчість допомагає розслабитись, відволіктися від проблем зовнішнього світу, зосередитись на мистецтві.

Організатори воркшопу сподіваються, що зустрічі були цікавими, інформаційно насиченими та корисними для старшокласників, а проєкт «Феєрія натхнення» став стартовим майданчиком для розкриття й подальшого розвитку природних талантів і допоміг учням випускних класів свідомо підійти до вибору сфери майбутньої професійної діяльності.

Оксана МЕЛЬНИК,

 викладач філологічних дисциплін

 
45 переглядів

Коментарі