top of page

МИКОЛА ЛЕОНТОВИЧ: ВІДЛУННЯ ЗЕМНЕ І НЕБЕСНЕ

Все життя, творчість і сама мученицька

смерть Леонтовича, - це символ страждань України

та її непоборного прагнення до самостійності й незалежності

Ігор Соневицький


Сьогодні, коли рашистські війська чинять масові вбивства мирних громадян України, намагаючись знищити наш народ, стерти його історію та віковічні духовні надбання, творчість Миколи Леонтовича стає світлим голосом, що розповідає світові про українську культуру та ідентичність, із джерел яких продовжує живитися і проростати наш національний дух.

Із плином часу ми все більше відчуваємо значущість творчого спадку композитора, коштовність його хорових обробок українських пісень. Як зазначає Ігор Соневицький, Микола Леонтович зумів «пірнути в глибини душі народної пісні і, перетворивши їх у горнилі мистецького «я», показати світові в самобутній формі мистецьких зразків непроминальних вартостей».

Мистецький івент-проєкт «Микола Леонтович: відлуння земне і небесне» присвячений 145-річчю від дня народження славетного композитора. Знаменно, що саме напередодні цієї дати виповнилося рівно 100 років від дня прем’єри славнозвісного «Щедрика» в Нью-Йорку: він прозвучав у концертній залі Карнегі-Хол у виконанні капели Олександра Кошиця.

Сьогодні, як і сто років тому, «Щедрик» продовжує виконувати надважливу культурну дипломатичну місію і демонструвати світові незламність та міць України, котра бореться за своє майбутнє як на полі бою, так і на культурному фронті. У ці тривожні зимові воєнні дні український «Щедрик» лунає по всьому світі і нагадує, що Україна є невід’ємною частиною світової культури.

Московський режим не зміг знищити пам’ять про великого Майстра, приховати його геній від світу; а сила мелодії з трьох звуків «Щедрика» сьогодні допомагає боротися проти «руського міра».

Мистецький проєкт, організований КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» та Інститутом мистецтв РДГУ, продовжує традицію творчої колегіальної співпраці студентів та викладачів різних закладів вищої освіти України і вкотре доводить, що сила генія Леонтовича не вмерла, «Дідусь-дударик» живий, його дуда грає і співає голосом України і відгукується відлунням у творчості майбутніх поколінь.

Ірина ДІКУН,

кандидат педагогічних наук,

автор ідеї та керівник проєкту255 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page