top of page

Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації

На виконання Указу президента України від 14 лютого 2022 року № 53/20221 щодо інформаційної безпеки та медіаграмотності працівників і здобувачів освіти 17 лютого в Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбувся захід із забезпечення медіаграмотності серед трудового колективу і здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу, а також щодо дій цивільного населення під час бойових дій. Для проведення роз’яснювальної роботи був запрошений інженер з охорони праці коледжу Шпаковатий Василь Антонович.

Учасники зустрічі розглянули основні правила захисту інформаційного простору та гарантування інформаційної безпеки, а також прослухали інформацію про дії цивільного населення під час бойових дій, імовірного артилерійського обстрілу тощо.

Організатори заходу розповіли про масштабні прояви інформаційної злочинності, від яких усе частіше потерпає Україна; наголосили на гострій проблемі впливу політики Росії на інформаційну інфраструктуру нашої держави, що загрожує сталому та безпечному функціонуванню інформаційно-телекомунікаційних систем. Під час перегляду презентаційних роликів увагу було акцентовано на факті активного послуговування українців такими соціальними медіа, як Facebook, Twitter, Telegram, Instagram, що взяли на себе функцію поширення новин. Ці медіа, на жаль, не завжди є надійним джерелом інформації, адже вони транслюють велику кількість матеріалів маніпулятивного та неправдивого змісту. Тому кожному з нас важливо розуміти, що інформаційна безпека передбачає, перш за все, захист інформаційної сфери від зовнішніх і внутрішніх інформаційних загроз. А інформаційна безпека в протидії гібридним загрозам і пропагандистському впливу залежить від виховання медіакультури і медіаграмотності всіх громадян України.

Підготували та провели захід студенти 41-Ж групи Лєонова Єлизавета, Шморгун Анастасія, Булич Надія, Куліш Олена, Смашна Діана під керівництвом голови циклової комісії викладачів спеціальності «Журналістика» Лебединської Тетяни Михайлівни. Технічне транслювання забезпечив викладач інформатики Зеленюк Сергій Вікторович. У проведенні заходу послуговувалися інформацією з Інтернет-ресурсу:

148 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page