top of page

МАЙСТЕР-КЛАСИ ВАДИМА ШПАКОВАТОГО І ЙОГО СТУДЕНТІВ

Уже два роки на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» функціонує майстерня гончарства, яку створив талановитий викладач кафедри мистецьких дисциплін Вадим Васильович Шпаковатий. Чимало творчих і фізичних зусиль було докладено, перш ніж у просторому приміщенні технічного корпусу, де сьогодні полиці рясніють оригінальними виробами майбутніх учителів образотворчого мистецтва, з’явився перший саморобний гончарний круг, на якому почала перевтілюватися й оживати звичайнісінька глина. Вадим Васильович скупо посміхається, коли згадує, як то було: «Іще у 2020 році спало на думку створити в коледжі майстерню гончарства. Задум і мета були цілком обґрунтовані: студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» мали б гарну базу для формування практичних навиків із декоративно-прикладного мистецтва і, зокрема, з гончарної справи. Щоб не витрачати великі кошти на інструменти, вирішив зробити їх власноруч. Тож придбав старі пральні машини і створив із них гончарні круги. Це була кропітка робота, яка приносила задоволення. Вона тривала не один день, але її результати сьогодні приємно вражають».

Поступово, починаючи з лютого 2021 року, аматорська гончарня стала перетворюватися в мистецьку студію, двері якої практично не зачинялися. Студенти коледжу різних спеціальностей, учні наукового ліцею, їхні викладачі, а також творчі містяни виявили бажання перевірити власні можливості в мистецтві, витоки якого губляться в сивій давнині. Із початком повномасштабної війни майстерня Вадима Васильовича стала місцем, де знаходили відраду для себе й внутрішньо переміщені українці, котрих війна привела аж до нашого міста. А влітку галаслива малеча, яка відвідувала табір відпочинку «Країна дитинства», що функціонує на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», залюбки брала участь у майстер-класах талановитого викладача. Передаючи свій професійний досвід, Вадим Васильович відкривав відвідувачам мистецької студії секрети гончарства, навчав їх користуватися спеціальним інструментом, на якому глина слухняно перетворюється у вироби дивовижної краси.

«Про нашу гончарню за два роки її існування дізналися не тільки на просторах Вінниччини, але й в інших регіонах України, – розказує відвідувачам коледжу його директор Петро Несторович Савчук. – А ось для загальноосвітніх шкіл міста Бара та прилеглих сіл гончарна майстерня стала своєрідною навчально-показовою базою з художньої кераміки. Вадим Васильович Шпаковатий та його студенти охоче організовують для школярів майстер-класи, на яких учні черпають цікаву інформацію і стають безпосередніми учасниками процесу творення виробів із глини».


Цьогоріч у гончарній майстерні коледжу вже встигли побувати учні різних класів міських та сільських шкіл Барської територіальної громади. Вікова категорія відвідувачів мистецької майстерні Шпаковатого В.В. не обмежена. І для дітей кожного віку Вадим Васильович знаходить цікаву тему й доступно її розкриває. А коли починається власне робота з глиною, учні не приховують свого захоплення творчим процесом.

На днях у майстерні Шпаковатого В.В. побували учні 1-В класу Барського ліцею №2. Із цікавих розповідей Вадима Васильовича та його студентів Світлани Бевз, Назара Круцика (41-ОМ група) та Богдана Шевчука (21-ОМ група) вони дізналися, як виготовляють куманця – керамічну фігурну посудину, що сьогодні в українських традиціях прикрашає наш побут. Малечі надзвичайно сподобався майстер-клас із виготовлення глиняних півників, схожих на той, який дивом уцілів у розбомбленому будинку в Бородянці і став символом незламності українського народу.

Інформаційний центр коледжу


102 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page