top of page

МАЙСТЕРНЯ, ЯКА НАДИХАЄ

Уявіть собі місце, де твориться магія з глини, дерева, скла і металу. Де пензлі танцюють на полотні, а з гончарного круга народжуються витончені вироби. Це не просто майстерня – це справжній храм творчості, де різні види мистецтва переплітаються, створюючи неповторну атмосферу. І така майстерня функціонує в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». На чолі цієї творчої обителі стоїть завзята і натхненна людина – Вадим Васильович Шпаковатий. Його любов до мистецтва і прагнення поділитися ним з іншими стали рушійною силою у створенні цієї унікальної майстерні.Вадим Васильович не спасував перед труднощами: винахідливість і кмітливість допомогли йому перетворити стару пральну машину на гончарний круг, подарувавши нове життя цьому непотрібному предметові. Такий креативний підхід став візитівкою майстерні, продемонструвавши відданість митця принципам екологічності і практичності.

Майстерня відкрита для всіх, незалежно від віку і досвіду. Тут збираються діти, які захоплено ліплять свої перші вироби з глини; студенти, які прагнуть опанувати нове ремесло; дорослі, які шукають творчого самовираження; і навіть сім'ї, які бажають провести час разом, займаючись цікавою справою.

 Коледжева майстерня – не просто місце, де народжуються твори мистецтва. Тут можна відчути єднання з творчістю і надихнутися красою; тут кожен може знайти щось для себе: чи то витончений виріб із глини, чи то міцний кований витвір, чи то вишукану картину…

Студенти 11-ОМ групи, які завітали до гончарної майстерні, були вражені різноманіттям творчих можливостей, що так несподівано їм відкрилися. Очі першокурсників випромінювали щире захоплення, коли вони розглядали витончені вироби з глини, скла, дерева і металу, які прикрашають стіни й полиці.

Особливо зачарували птахи-свистунці, що тішать око своїми яскравими барвами та вишуканими формами і дарують радість своїм переливчастим співом.

Не втримавшись перед спокусою, студенти вирішили випробувати свої сили в гончарному мистецтві. Під чуйним керівництвом досвідченого майстра вони з ентузіазмом взялися за роботу.Спочатку не все йшло гладко. Глина не завжди піддавалася невмілим рукам, пташки виходили незграбними і несиметричними. Дехто зі студентів, розчарувавшись у собі, опускав руки: здавалося, що ніколи не вдасться створити красивого птаха. Але Вадим Васильович терпеливо пояснював секрети гончарного ремесла, показував різні техніки ліплення та розпису. До студентів поверталося натхнення, і вони знову бралися за роботу. Їхні глиняні пташки ставали більш витонченими і красивими. Молоді майстри експериментували, намагаючись створити справжні шедеври; вони були настільки захоплені процесом, що навіть не помічали, скільки часу провели в цьому храмі творчості. Руки, забруднені глиною, не відчували втоми, а очі сяяли творчим запалом.

Студенти щиро дякували майстрові за незабутній урок і за те, що відкрив їм нові знання та вміння, дав потужний заряд позитиву і віри у власні сили. Найбільше першокурсників вразило те, що звичайна грудка глини може перетворитися на справжній витвір мистецтва. Цей досвід навчив їх бути терплячими, наполегливими і вірити у свої сили.

Повернувшись із майстерні, студенти 11-ОМ охоче поділилися своїми враженнями.

  • Маргарита Хмельовська: «Я ніколи не думала, що ліпити з глини так цікаво! Спочатку було трохи складно, але Вадим Васильович терпляче пояснював і допомагав. Рада, що мені вдалося створити свого маленького птаха-свистунця. Він вийшов не ідеальним, але я все одно ним пишаюся!».

  • Артем Рибак: «Це було круто! Я ніколи не думав, що зможу зробити щось таке красиве з глини. Мій птах вийшов справжнім витвором мистецтва! Дякую Майстрові за те, що навчив мене це робити».

  • Бойчук Ірина: «Я рада, що побувала на цьому занятті. Було набагато цікавіше, ніж уявлялося. Навчилася багато нового. І тепер можу похвалитися своїм рідним власним птахом-свистунцем!».

  • Вікторія Богданюк: «Ніколи не думала, що ліплення з глини може бути таким захопливим! Спочатку я не дуже хотіла йти на цей майстер-клас: боялася, що в мене нічого не вийде. Було складно, але з кожним рухом відчувала, як глина підкорюється моїм рукам. Мій птах-свистунець не вийшов ідеальним, але він став результатом моєї роботи з глиною. І я пишаюся своїм птахом!».

  • Тетяна Грежук: «Мені дуже сподобався майстер-клас Вадима Васильовича! Було цікаво і весело. Я створила власного птаха-співунця! Він не ідеальний, але мені мій птах дуже сподобався. Обов’язково ще не раз побуваю на такому заході. Це дуже круто!»

  • Катерина Щаслива: «Мені дуже сподобалося ліпити птаха-свистунця. Це був справжній релакс! І атмосфера в майстерні, і сам процес захопили мене. Я не пропущу жодної можливості відвідувати такі майстер-класи!».

Студенти, які відвідали коледжеву майстерню, уже зробили правильний крок на шляху до професійного розвитку. Їхні прагнення до знань і бажання творити гідні поваги. Така наполегливість, безсумнівно, допоможе їм стати успішними вчителями образотворчого мистецтва.

Альона РОМАНЮК,

викладачка мистецьких дисциплін

68 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page