У вересні 2022 року Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» за підтримки Міністерства освіти і науки України у межах проєкту Музей «Голоси Мирних. Діти» оголосили конкурс творчих есе «Війна в долі моєї родини» серед учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва та Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Чернігівської областей, приурочений до Міжнародного дня миру.
Мета Конкурсу – підкреслити важливість та значення миру як головної цінності суспільства, виховувати в учнівської молоді толерантність.
За умовами, конкурсанти мали подати на розгляд журі оригінальну роботу, у якій буде розкрито інформацію про те, коли і як відбулось усвідомлення початку війни, що цей день означав для автора есе і його родини, які зміни відбулися після початку повномасштабного вторгнення в Україну, що найбільше приголомшило в перші дні, якого значення набуло слово МИР сьогодні.
21 листопада експертна рада Конкурсу визначила 211 фіналістів, роботи яких пройшли відбірковий етап і були допущені для оцінювання журі. 50-ту позицію в списку посіла учениця 11-Б класу Обласного наукового ліцею-інтернату КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Мазуренко Єлизавета, виборовши право претендувати на перемогу.
5 грудня Фонд Ріната Ахметова оголосив переможців Конкурсу, за результатами якого 5 учасників розділили перше місце, 10 учасників – друге місце, 15 учасників – третє місце.
Мазуренко Єлизавета увійшла до десятки авторів, які вибороли друге місце в Конкурсі і нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками – мобільними телефонами.
Есе одинадцятикласниці є переконливим свідченням того, як війна змінила мислення учнівської молоді і як надзвичайно швидко подорослішали українські діти, наскільки змінилося їхнє розуміння життєвих пріоритетів і цінностей.
Ознайомитися зі змістом роботи Мазуренко Єлизавети можна на сайті проєкту Музей «Голоси Мирних. Діти» за посиланням https://bit.ly/3WtQLbW.
За матеріалами сайту
Обласного наукового ліцею-інтернату
Comments