top of page

Літературно-мистецька акція до Всеукраїнського дня бібліотек «Молодь читає – Вінниччина процвітає»

Високий темп життя і мобільність змушують нас читати короткі тексти, інформаційні дайджести з дисплеїв смартфонів, планшетів, комп’ютерів. А на читання книги, зазвичай, не вистачає часу, хоч усі добре знають, що кожна прочитана книга забезпечує нерозривний зв’язок минулого і сьогодення, сприяє піднесенню інтелектуального рівня особистості.

Із метою визначити, яким книгам віддає перевагу нинішня молодь і що спонукає її до читання, у коледжі було проведено опитування серед студентів.

З’ясовано, що 58,4 % читачів надають перевагу друкованим книгам, 36 % – електронним, 5,6 % – читають і друковані, і електронні книги.

32,6 % опитаних читають, щоб поринути в інший світ; 25,8 % – щоб отримати нові знання; 13,5 % – тому що цього вимагає навчальна програма; 13,5 % читають, щоб краще розуміти себе та інших; 10,1 % – щоб розважитися та відпочити; 2,25 % – вважають, що це корисно для здоров’я; 2,25 % – читають, бо розуміють індивідуальність книги та відчувають емоційний зв’язок із нею.

Відповіді різні, а висновок один: читання – це спосіб самовдосконалення, бо ж саме книга може надихнути на створення нових проєктів, ідей, дати можливість почуватися компетентним у різних питаннях, бути упевненим у своїх силах і підготовленим до будь-яких життєвих викликів.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Щорічно в стінах КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» працівники бібліотеки Трохимчук Валентина Олександрівна та Пінкаль Вікторія Іванівна проводять літературно-мистецьку акцію, присвячену Всеукраїнському дню бібліотек. Цьогоріч двері книгосховища знову відчинені для відвідувачів традиційного заходу, який має на меті нагадати про значущість книги в житті кожного з нас.

Уже першого дня на виставку книг-новинок «Знання, які долають злами століть» завітали викладачі і студенти, де мали змогу поспілкуватися зі Сторожук Антоніною Іванівною – вченим секретарем, кандидатом мистецтвознавства, доцентом, відмінником освіти України, письменницею і фольклористкою – та Лебединською Тетяною Михайлівною – головою циклової комісії спеціальності «Журналістика», спеціалістом вищої категорії, викладачем-методистом.

Антоніна Іванівна залюбки поділилася спогадами про свій шлях від першої книги «Луна співучої душі», яка є навчальним посібником для ЗВО, до останнього напрацювання про своє дитинство. Усі учасники заходу активно підтримували діалог, тому в бібліотеці панувала творча аура.

Загалом на цій зустрічі було багато корисного та захопливого, тому час промайнув надзвичайно швидко, а присутні мали змогу ще раз переконатися, що книги – справжні скарбниці мудрості. Саме такі заходи пробуджують у студентів інтерес до читання і допомагають збагнути, що цей дивовижний процес відкриває незвідані горизонти, які нам без книги ніколи не пізнати.

Анна Харабара, Марина Мельник –

члени творчого об’єднання кореспондентів газети «Журналіст»
63 перегляди

Commentaires


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page