top of page

«Країна дитинства»: на шляху до мрії

Один із найцікавіших та найбільш складний у реалізації проєкт, що стартував у коледжі влітку 2021 року, знаходить своє продовження в сьогоденні.

Ідея створити центр розвитку дитини «Країна дитинства» при КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» визрівала не один місяць, а за втіленням її в життя криється не одна година кропіткої праці. Робота з дітьми – це завжди захопливо. Займатися з ними, навчати і виховувати – це покликання і велика відповідальність; а вміння вчитися в них – це справжній дар. Розробники проєкту довго вагалися, чи вистачить сил і терпіння все довести до ладу. Упевненості додавало те, що в нашому коледжі є просторі аудиторії, добре оснащені актова і спортивна зали, мультимедійна лабораторія; є створені власними зусиллями викладачів 3D-принтер, гончарна майстерня, «казкова стежина» з малими архітектурними формами… А ще є багаторічний досвід і невгамовне бажання працювати.

Апробацію проєкту проводили під час канікул: для дітей молодшого шкільного віку при коледжі відкрили літній табір. Проте була велика перешкода – відсутність фінансів. Тому виникла ідея оприлюднити проєкт на одній із освітніх краудфандингових платформ, адже без фінансової підтримки проєкт був би приречений. Спільна робота з модераторами платформи CoF тривала близько 4-х місяців. Море електронних листів і планування бюджету – це те, що залишилося, так би мовити, за кадром. Ідея виявилася не просто цікавою, але й життєздатною. На реалізацію проєкту за допомогою краудфандингової платформи було зібрано 21 405 грн, участь узяли 57 доброчинців. За ці кошти було придбано: радіомікрофон, стійки для мікрофонів, колонку, фліпчарти магнітно-маркерні, набори маркерів і губок, волейбольні м'ячі, скакалки, обручі, каремати, витратні матеріали для творчості та різноманітне канцелярське приладдя. Усе це створило передумови для активного і цікавого навчання та дозвілля малечі.

Мрія, щоб діти Барської ТГ могли безкоштовно відвідувати заняття з SMART-освіти, декоративно-ужиткового мистецтва, музичного мистецтва, театрального мистецтва, краєзнавчого туризму, англійської мови, змушувала не зупинятися в пошуках нових джерел фінансування та співпраці. Новим етапом розвитку «Країни дитинства» стала співпраця з Жіночим Рухом "За майбутнє" і старт проєкту «Дозвілля без гаджетів. Світ навколо тебе», де роботу з дітьми проводять за трьома різними напрямами: інтелектуально-пізнавальний напрям розвитку «Навчайся легко» передбачає відпрацювання методик швидкочитання, ефективного запам'ятовування, а також освітні квести, експерименти; художньо-естетичний напрям представлено заняттями з образотворчої діяльності «Чарівні барви» та гончарства, а музично-естетичний напрям – заняттями з музично-ритмічної діяльності «Театр дитячої пісні». Особливістю є те, що під час занять повністю виключено можливість використовувати різні гаджети, якими сьогодні життя дітей і так перенасичене.

Активна і творча співпраця розширила можливості нашого проєкту й дозволила щотижня займатися з групою дітей за різними напрямками. Усі витратні матеріали, необхідні для проведення занять, вихованці отримують на безоплатній основі та можуть забрати свої роботи додому – залишити їх собі як пам'ятку або ж подарувати комусь із близьких.

Сьогодні можемо впевнено стверджувати, що «Країна дитинства» – це проєкт соціальної дії, і він має велике значення для розвитку Барської ТГ, оскільки створює середовище для інтелектуального та художньо-естетичного розвитку дітей молодшого шкільного віку нашого міста і навколишніх сіл.

Надія Блідченко,

заступник директора з гуманітарної освіти, виховної роботи


205 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page