top of page

Краса світу декорації

Театрально-декораційне мистецтво – вид образотворчої творчості, пов'язаний з художнім оформленням театрального спектаклю, тобто створенням на театральній сцені життєвого середовища, у якому діють герої драматичного або музично-драматичного твору, а також вигляду самих цих героїв. Основні елементи театрально-декораційного мистецтва – прикраси, освітлення, бутафорія і реквізит, костюми і грим акторів – становлять єдине художнє ціле, що виражає зміст і характер сценічної дії і підпорядковане задуму вистави. Театральні декорації дають можливість глядачеві зануритись атмосферу. Без певного реквізиту картина буде неповною. Та й акторам легше передати емоції, коли на сцені створена потрібна атмосфера. Декорації допомагають повною мірою занурити глядача в сюжет, забезпечують можливість акторам цілком і повністю передати суть постановки, створити настрій поданням і відкрити горизонти творчості для тих, хто займається оформленням сцени для виступів.


Коли в театрі піднімається завіса і починається вистава, глядачі поринають у сценічну історію і навіть не замислюються, як створювалася, наприклад, стіна будинку чи українська піч. «Магія», що виникає непомітно, вимагає від художників-декораторів важкої праці: створення ескізу, продумування матеріалів для декорації, створення каркасу, передача матеріальності, художнє оздоблення у відповідних техніках. Ця праця потребує терплячості, точності, виваженості, художніх здібностей. Шлях від ескізу до оформлення сцени пов'язаний з пошуками найбільшої виразності декорації і її художньої завершеності.

Студенти 21-ОМ групи Гуцалюк Євгеній, Дзема Валерія, Мазур Каріна, Щепковська Дарʼя спробували себе в ролі художників-декораторів: разом із кураторами зі створення декорацій Богуцьким Сергієм Петровичем та Романюк Альоною Миколаївною упродовж місяця творили «магію» над майбутньою українською хатою. Робота була тривалою і не зовсім легкою, проте цікавою і пізнавальною. За ескізом та розрахунками потрібних матеріалів було зроблено каркас печі, стін і дверей, оздоблено їх пінопластом та ДВП. Виготовлені декорації майстри розписали яскравими кольорами, що надало речам автентичності та вдихнуло в них життя. Студенти разом зі своїми наставниками поринули у світ прекрасного через важку працю, результат якої потішив не лише самих творців декорацій, а й глядачів вистави: 1 грудня в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського відбулася благодійна вистава «Вечорниці» П. Ніщинського в межах Всеукраїнського мистецького івент-проекту «Музичні мандри»; це був презентаційний етап культурно-просвітницького проєкту «Петро Ніщинський: духовні скрижалі пам'яті», який завершився постановкою «Вечорниць» за мотивами однойменної музичної картини Петра Ніщинського до драми «Назар Стодоля» Тараса Шевченка.


Альона РОМАНЮК,

викладачка мистецьких дисциплін
73 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page