top of page

ЗБЕРЕЖЕМО РІДНЕ СЛОВО!


Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.


Рідна мова є одним із найбільших культурних надбань, душею і гордістю українського народу. У рідному слові ми відчуваємо народну мудрість, високий дух пращурів і чарівну красу української природи.

Міжнародний день рідної мови – особливо значуще свято для нашої держави. Українці впродовж сотень років виборювали своє право говорити українською. Наше слово набирало силу на пергаментах Нестора Літописця, набувало всесвітнього значення під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та багатьох видатних українців. Минуло чимало часу, перш ніж рідна мова стала вільно звучати на просторах української землі.

Проте сьогодення знову спонукає нас відстоювати і боронити рідне слово, захищати і далі утверджувати українську мову, адже, як відомо, «без мови рідної й народу рідного нема».

Актив студентської ради КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» виступив з ініціативою черговий раз привернути увагу до української мови та надати нового звучання рідному слову, запустивши флешмоб «Плекатимеш мову – цвістимуть слова».

Охочих взяти участь у заході виявилося чимало. На пропозицію відгукнулися студенти і викладачі коледжу. Вони продекламували вірші про українську мову та відзняли тематичні відеоролики, у яких на повну силу прозвучала патріотична ідея.Запланований флешмоб повною мірою реалізував поставлену мету – популяризувати рідне слово серед молоді, виховувати почуття істинного патріотизму, формувати переможний дух і непохитну віру у власні сили та Україну. 

Ігор МАЙДАНЮК, член творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»

51 перегляд

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page