top of page

До ювілею Лесі Українки

З нагоди ювілею геніальної української письменниці Лесі Українки учні Обласного наукового ліцею-інтернату при Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» у форматі онлайн підготували святковий захід – літературно-музичну композицію «До тебе, Україно, струна моя перша озветься».

Для нинішніх десятикласників проведення такого дійства стало непростим завданням. Уперше ліцеїсти випробували себе в ролі справжніх артистів, адже потрібно було не лише гарно декламувати, правильно інтонувати текст, але й уміти спокійно триматися перед фотокамерою, опанувати себе, подолати свій страх і невпевненість. І десятикласники успішно впоралися з цим завданням. Поезії Лесі Українки у їхньому виконанні звучали щиро, правдиво, емоційно, натхненно. Кожен старшокласник знайшов свій вірш, який прочитав відповідно до своїх відчуттів та свого бачення. Тематичний діапазон учні визначали самостійно і читали те, що найбільше подобається: поезії про кохання, сенс життя і призначення людини, мрії про майбутнє, боротьбу проти духовного рабства й байдужості, місію митця та мистецтва і, звичайно ж, про Україну.

Поезії Лесі Українки у виконанні Бойчук Д., Бособрод К., Волошиної Д., Гармідер Ю., Кабанчука Б., Карнауха І., Мазур Х., Максименюка Б, Маркуш А., Сваричевської І., Васильківської І., Гриб С., Крупельницької А. звучали щиро, правдиво, емоційно, натхненно. Кожен старшокласник знайшов свій вірш, який прочитав відповідно до своїх відчуттів, свого бачення. Тематичний діапазон діти обирали самостійно, читали те, що найбільше подобається: роздуми про кохання, сенс життя і призначення людини, мрії про майбутнє, боротьба проти духовного рабства й байдужості, місія митця, мистецтва і, звичайно, про Україну.

Свій артистичний талант, уміння втілюватися в образ, правдиво відобразити емоції та почуття показали Маркуш А., Шевчук Д, Васютинська Ю.

На цьому святі дебютували як ведучі десятикласники Яна Завальнюк та Олексій Дудник. Це був гарний тандем талановитих дітей. У кожну фразу вони вкладали не лише зміст, але й свою емоційну, чуттєву душу. Слово тексту вигравало яскравими інтонаційними барвами, набувало особливого поетичного звучання.

У нагоді стало архівне відео вистави «Лісова пісня», яку підготували члени ліцейської театральної студії – випускники ліцею 2015 року. У головних ролях – Наталка Войтович (Мавка) та Руслан Філіпов (Лукаш).

Гарною музичною окрасою заходу були пісні на слова Лесі Українки у виконанні студентів музичного відділення коледжу Яни Поповської та Лізи Рашутіної.

Видатні митці ніколи не полишають нас. З’єднавши своє життя з мріями та стражданнями людей, вони крокують великою дорогою безсмертя. Життя і творчість Лесі Українки є переконливим доказом того. Щира донька українського народу залишила нам неоціненний спадок, який належить до найпотужніших складових духовної національної скарбниці.

Королюк Г.Ф.,

викладач української літератури


78 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page