top of page

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада українці відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, яке встановлено на честь двох революції, що відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня вшановуємо пам’ять про всіх, хто під час Революції гідності та Помаранчевої революції став на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.У КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було проведено годину куратора, на якій студенти та учні ліцею мали змогу ознайомитися з історією започаткування цього державного свята; з’ясувати, що воно встановлене «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Під час години куратора студенти та учні мали змогу переглянути презентацію, де відображено події Помаранчевої революції та Революції гідності, і відеоматеріали, які підтвердили своїм змістом, що той час, як і наше сьогодення, був болісний та важкий для кожного українця і що для нас важлива національна самосвідомість, гідність та громадянська активність; що в цей день ми вшановуємо людей, які не тільки своїми справами, але й втраченим життям продемонстрували бажання жити у вільній та демократичній державі.

Довідково-інформаційні матеріали для проведення години куратора були завчасно розміщені на сайті коледжу в розділі «Викладачам. На допомогу кураторові», але кожен педагог підійшов до теми творчо: було використано вікторини на закріплення матеріалу, скомпоновано тематичні фотоколажі, за метафоричним змістом яких проведено цікаве обговорення історичних подій і фактів, тощо. Ключовим моментом тематичної години куратора стало спільне для всіх здобувачів освіти завдання: їм було запропоновано долучитися до написання листа-послання у своє завтра – «Я вільний творити власне майбутнє». Умови для всіх адресантів однакові: лист написати у відповідному полі на сторінці; визначити час, коли хотіли б отримати цього листа (6 місяців, 1 рік, 10 років…); вказати електронну адресу, на яку кожен бажає отримати листа, і зробити позначку «Надіслати тільки цей лист/ Send just this letter»; відправити послання. Студенти із задоволенням виконували поставлене завдання, адже кожному є що сказати собі в майбутньому.

Година куратора мала визначену розкладом тривалість, але, попри короткий час, дала можливість учням, студентам (та й самим викладачам!) укотре пересвідчитися, що українська нація унікальна і неповторна у своїй волелюбності.10 років тому український народ сказав своє «Ні!» тиранії та диктатурі і не дозволив позбавити державу європейського майбутнього. Тож цей День – про патріотизм та мужність українців, які стали на захист демократії і європейського вибору. Цьогорічне гасло до Дня гідності та свободи – «Заряджені гідністю та жагою до свободи» – відображає прагнення громадян України до демократії, справедливості, свободи; руху до європейської спільноти, який уже ніхто і ніякі обставини не зможуть змінити.


АЛЬОНА РОМАНЮК,

викладачка кафедри мистецьких дисциплін


112 переглядів

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page