top of page

Грамотність – запорука успіху кожної людини

Правильно й чисто говорити і писати своєю мовою може кожен, аби тільки було бажання. Це не лише ознака кожної культурної людини, а й її обов’язок.


Починаючи з 1966 року, ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб мобілізувати світову спільноту для досягнення активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з основних сфер діяльності ЮНЕСКО з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цю дату започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме учасники цього форуму рекомендували оголосити 8 вересня, день урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Цьогоріч темою Дня грамотності стало навчання грамоти в умовах кризи COVID-19 і в подальший період.

Із цієї нагоди студенти 31-Ж групи провели виховний захід, мета якого – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини і суспільства в цілому; наголосити на пріоритетності освіти як одного з незамінних інструментів, необхідних для побудови інтегрованого мирного суспільства у XXI столітті.

Майбутні працівники ЗМІ поінформували першокурсників коледжу та учнів 10-х класів наукового ліцею-інтернату про історію запровадження Міжнародного дня грамотності, ознайомили їх з основними напрямами подальшого підвищення грамотності суспільства на сучасному етапі розвитку держави. Було проведено низку вікторин та ігор мовознавчого змісту, які в доступній формі дали можливість студентам і ліцеїстам переконатись у власній грамотності.

Бурятинська Н.І.,

куратор 31-ЮЖ групи134 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page