top of page

Говоримо про заходи безпеки в умовах воєнного часу

У зв’язку із зростанням загрози ураження цивільного населення від мін та вибухонебезпечних залишків війни Міністерство освіти і науки України надіслало рекомендації для проведення просвітницьких заходів серед учасників освітнього процесу з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Із 2014 року російські окупаційні збройні формування активно використовують міни та інші небезпечні вибухові пристрої, у тому числі заборонені міжнародним правом. Земля приховує безліч страшних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Питання мінної небезпеки в Україні актуальне останні 80 років. А віднедавна, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, ця проблема стала ще більш злободенною.

За попередніми оцінками ДСНС, мінами та боєприпасами з росії було забруднено 300 тисяч квадратних кілометрів, що складає майже половину території України. Починаючи з 24 лютого 2022 року, підрозділи ДСНС знешкодили понад 68 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі близько 2-х тисяч авіаційних бомб. Загалом обстежено й очищено близько 11,6 тисяч гектарів території нашої держави. Небезпечними є не тільки ті міни, які підкладають у натуральному вигляді, – небезпечними в першу чергу є боєприпаси, які впали на землю і не розірвалися. Вони можуть виглядати, як частинка ракети, як просто якийсь шматок боєприпасу, як уламок тощо. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удару, тертя, струсу, нагрівання.

Згідно з рекомендаціями МОН України, другого травня в коледжі відбулася тематична виховна година з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки в надзвичайних ситуаціях. Участь у заході взяли всі здобувачі освіти КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», адже інформування про мінну небезпеку – це ефективний профілактичний інструмент, застосування якого спрямоване на зниження ризиків, пов’язаних з отриманням тілесних ушкоджень у результаті підриву на мінах, і сприяння обізнаності про мінну небезпеку шляхом пропагування змін у поведінці, включаючи поширення інформації для широких верств.

Учні та студенти переглянули актуальні матеріали, що роз’яснюють поведінку в умовах надзвичайної ситуації, і засвоїли три основні правила безпеки: не ходити в небезпечні місця; не чіпати вибухонебезпечні предмети руками; при виявлені таких предметів негайно повідомити в ДСНС.

Пам’ятаймо: знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя.

Надія БЛІДЧЕНКО, заступник директора

з гуманітарної освіти та виховної роботи


80 переглядів

Commentaires


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square