top of page

ВІЛ/СНІД – не вирок!

Усесвітній день боротьби́ зі СНІДом уперше був відзначений 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно, його мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилася на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%.

У жовтні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 945 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 231 пацієнта діагностовано СНІД, а 136 людей померли від СНІДу.

З метою привернення уваги до цієї суспільно важливої теми, студентське самоврядування і практичний психолог КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Олена Миколаївна Гулько залучили студентів до ряду заходів, що приурочені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Висловлюємо щиру подяку учням 10-х та 11-х класів Обласного наукового ліцею-інтернату, кураторам академічних груп і студентам першого та другого курсів: Погребнюк Н.О., 11-Ш; Нечитайло М.М., 21-Ш; Кузнєцовій Д.В., 11-М; Кондратюк О.В., 11-ЮЖ; Капличній Л.О., 21-Д ; Потримай Н.С., 21-Ю – за активну участь в акції «Зупинимо СНІД разом» та підготовлені плакати, які розміщено в холі коледжу. За ініціативи студентів другого курсу було проведено флешмоб під такою ж назвою, який, сподіваємося, знайде підтримку в соціальній мережі «Фейсбук».

На власній сторінці @studrada_bgpk студентське самоврядування розмістило відео інформаційного змісту про серйозність хвороби, шляхи інфікування і способи реагування в разі виявлення симптомів захворювання.


Пам’ятаймо: ВІЛ є дуже непомітним вірусом; він швидко гине під дією простих дезінфікуючих речовин: спирту, хлораміну, – а також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому елементарні гігієнічні засоби як удома, так і в медичних закладах легко його знешкоджують!

НАШЕ ЗДОРОВ’Я – У НАШИХ РУКАХ!!!


Мазур Ірина, голова студентської ради коледжу

Гулько Олена Миколаївна, практичний психолог коледжу79 переглядів

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page