top of page

Відзначаємо День української писемності та мови

Щорічно 9 листопада в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови, – започатковане ще 1997 року Указом Президента на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства», як зазначено в документі.


Цього дня в усіх освітніх закладах проводять тематичні конкурси та урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова.

Вимушений перехід Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на дистанційне навчання не став перешкодою викладачам української філології на шляху популяризації рідного слова, ствердження його ролі в усвідомленні кожним із нас себе як українця, який любить і шанує свій народ, свою Батьківщину, дбає про високу культуру спілкування, про зростання і процвітання нашої нації не лише на рідних теренах, але й в усьому світі.

Третього листопада, напередодні загальнодержавного свята, викладачі-філологи організували і провели в спеціально створеному онлайн-класі на коледжевій онлайн-платформі І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови, участь у якому взяли здобувачі освіти других курсів усіх спеціальностей.

День української писемності та мови є гарною нагодою ознайомити користувачів сайту з іменами переможців олімпіади: І місце – Грабчак Яна (21-ЮЖ група; викладач української мови – Королюк Г.Ф.); ІІ місце – Британська Ольга (21-Ш група; викладач української мови – Слободянюк Л. М.); ІІІ місце – Шваб Наталія (21-Ш група; викладач української мови – Мельник О. М.). Крім означених вище студентів, у знаннях з української мови також змагалися: Нечуя Аліна, Торкотюк Юрій (21-Ш група; викладач української мови – Мельник О. М.); Адамовська Каріна, Гутковська Маріанна, Кирик Катерина, Гончарук Ангеліна (21-Ш група; викладач української мови – Слободянюк Л. М.); Дем’янюк Валерія (21-ОМ група; викладач української мови – Ковальська А. П.); Вальчук Анастасія, Яковішак Надія (21-М група; викладач української мови – Кондратюк О. В.).

Незвичною акцією (зважаючи на дистанційне спілкування викладачів зі здобувачами освіти) цьогоріч стане так званий осінній флешмоб – Усеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого мають намір долучитися філологи разом зі своїми вихованцями, аби об’єднатися в любові до рідної мови й перейнятися «чуттям єдиної родини».

Важливим викликом сучасності є бажання учнівської і студентської молоді поділитися з коледжанською спільнотою (і не тільки!) своїми думками та враженнями про роль рідного слова в житті кожного українця, необхідність берегти рідну мову, не засмічувати її словесними бур’янами, а навпаки, як закликають нас класики української літератури, не соромитися материнської мови, прагнути знати її якнайкраще.

Саме про цю актуальну проблему інформує соціальний ролик, який відзняла з нагоди Дня української писемності та мови творча команда викладачів коледжу: Белецька Н. Г., завідувач кафедри мистецьких дисциплін; Федорчук Н. А., завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик; Поберецька В. В., викладач філологічних дисциплін, – спільно зі здобувачами освіти 31-М і 41-Ш груп – Бронюком Владиславом, Бондарчук Росіною, Періг Дарією, Розбийголовою Дар’єю, Бомк Вікторією, Храполович Світланою, Романчук Лілією, Краєцькою Ольгою. Запрошуємо користувачів сайту до перегляду відео та обміну враженнями!

Уже багато років поспіль 9 листопада в Україні стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який відбувається завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України та Ліги українських меценатів.

У нашому закладі освіти проведення цього заходу є щорічною традицією. Тож і сьогодні всі охочі – учні Обласного наукового ліцею-інтернату, здобувачі освіти Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» – на онлайн-платформі коледжу будуть виконувати завдання І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.


Єднаймося, шановні колеги, дорогі юні друзі (попри вимушену просторову відстань один від одного), у любові до рідної мови; плекаймо у своїх серцях глибоке почуття патріотизму і прагнення бути не іванами без роду й племені, а висококультурними в загальноприйнятому і мовному сенсі людьми!

Слободянюк Л. М., голова циклової комісії

викладачів української і зарубіжної філології

179 переглядів

Comments


Архів