top of page

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2022


9 листопада 2022 року ми відзначатимемо традиційне свято – День української писемності та мови.

В умовах жорстокої, несправедливої війни росії проти України цей день набуває символічного значення, бо має на меті об’єднати українську націю в усьому світі, нагадати кожному українцю, що мова – це наш ідентифікаційний код, а особливо це маємо гостро розуміти зараз, коли ллється кров малих і дорослих, військових і цивільних людей, які мріяли і мріють жити в мирній країні, мати право на свою незалежність.

Із нагоди свята здобувачі освіти 1-БДШ групи з куратором Пантелюк Людмилою Василівною підготували матеріали для проведення тематичної виховної години, а також записали відеоролик, який кожен охочий мав змогу переглянути на сайті коледжу.

Зазначимо, що для нашого закладу освіти вже стало щорічною традицією саме 9 листопада брати участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, який прагне не просто перевірити грамотність українців, а проводиться як флешмоб, щоб об’єднати людей навколо України в усьому світі.

Авторкою тексту диктанту в цьому році є Ірина Цілик – українська письменниця, режисерка, членкиня Українського ПЕН, а читатиме його Ада Роговцева – народна артистка, Герой України.

«Суспільне мовлення» запропонувало всі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.

Щоб написати радіодиктант, 9 листопада об 11:00 за київським часом, просимо всіх охочих увімкнути ту платформу, яка є для вас зручною:

Наступного дня, 10 листопада, буде оприлюднено текст диктанту. Щоб ваш диктант перевірили фахівці, необхідно надіслати паперового листа за адресою:  вул. Хрещатик, 26, м. Київ, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Також можна сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Організатори акції зауважили, що «написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном».

Організатори закликають робити фото та відео того, як ви пишете диктант чи готуєтеся до нього, та публікувати в соціальних мережах із гештегом #радіодиктант2022.

Тож запрошуємо завтра, 9 листопада, об 11:00 долучитися до всеукраїнської акції національного єднання всіх охочих – викладачів, працівників, здобувачів освіти коледжу, учнів Обласного наукового ліцею-інтернату.

Лариса СЛОБОДЯНЮК,

голова циклової комісії української і зарубіжної філології255 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page