top of page

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?» У ДІЇ

Піклування про ментальне здоров’я має перетворитися для українців на щоденну звичку. Провідником на цьому шляху покликана стати комунікаційна кампанія, що стартувала в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Метою програми є допомога українцям знайти внутрішнє джерело сили в собі на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Щоб реалізувати цю мету, створюють необхідні системи сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справлятиметься самостійно.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У межах реалізації мети і завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було проведено тренінг «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки в кризових ситуаціях» за участі Жмеринської філії Вінницького обласного центру зайнятості.

Перед студентами і ліцеїстами виступили провідна фахівчиня з профорієнтації Наталія Долга та консультант Барського управління Жмеринської філії ВОЦЗ В’ячеслав Стаднік. Вони зазначили, що, за даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень; 31% громадян не вважає свої проблеми підставою звертатися по психологічну допомогу. Проте битва з болем, пережитим травматичним досвідом – невидимий фронт, де також маємо перемогти. Зброя в цій битві – щоденне піклування про ментальне здоров'я, яке нерозривно пов’язане зі здоров'ям фізичним.

У ході тренінгу фахівці звернули увагу на те, що психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують нашу здатність протистояти викликам, а також поділилися корисними рекомендаціями, як діяти в стресовій ситуації, і провели інструктаж щодо правил поведінки та техніки безпеки в бомбосховищі.

Юлія КАРЧЕВСЬКА, Ірина КОФАН –

члени творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»


100 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page