top of page

Вожатське літо 2021

Педагогічна практика є формою професійного навчання в закладах вищої освіти; вона базується на фахових знаннях та орієнтується на теоретичний досвід майбутніх фахівців.

Особливим видом педагогічної практики є літня практика в оздоровчих закладах, яка ставить перед студентом багато викликів: виконувати вимоги керівництва табору; розкрити потенціал кожного вихованця з урахуванням його індивідуальних особливостей; організувати побут, дозвілля і відпочинок дітей; за короткий час сформувати дитячий колектив, підтримувати контакт із батьками дітей тощо.

Цьогоріч студенти педагогічних спеціальностей проходили практику на базі декількох оздоровчих закладів – ДП «УДЦ «Молода гвардія»» (м. Одеса), ТОВ «ЛОСК «МАЯК-ЛТД» (с. Селище Тиврівського району), літнього табору- санаторію «Авангард» (м. Немирів).

Під час традиційного звіту студенти четвертих курсів поділилися своїми роздумами, враженнями, досягненнями, які здобули під час проходження літньої практики в дитячих оздоровчих закладах.

УДЦ «Молода гвардія» – один із кращих державних закладів, у якому функціонують три табори відпочинку та оздоровлення – «Сонячний», «Зоряний», «Прибережний», – що реалізують єдину програму оздоровчих тематичних змін.

Студенти Білоус Сергій, Гресюк Юлія, Дубель Галина, Лихопій Лілія, Пенцак Тетяна, Готко Олександра, Сонько Юлія, Казмірчук Ангеліна, Кузьма Катерина, Гордієвська Яна працювали з дітьми різного віку (7-17 років), які мали різний соціальний статус і стан здоров’я. Це сприяло практичному засвоєнню особливостей роботи з різними віковими категоріями і вдосконаленню навичок роботи з дітьми, котрі мають особливі потреби. Усі практиканти усвідомили важливість професії педагога, який відповідає за емоційний стан дітей, їхнє здоров’я та життя, особистісний розвиток. Щоденно педагоги-організатори проводили пісенно-ігрові програми, загонові справи, дискотеки; оздоровлювали дітей на території пляжу та відведених спортивних майданчиках.

Цікавим, насиченим і динамічним було життя студентів, які проходили практику на базі табору «Маяк». Змістовні заходи, тематичні дні, сучасні форми роботи – така візитівка цього табору, у якому на посаді заступника директора з виховної роботи працювала випускниця нашого коледжу Ярковська Наталія Володимирівна. Добре зарекомендували себе під час практики Лопатюк Сніжана, Дунда Денис, Берестюк Марія, Берестюк Тетяна, Духновська Олександра, Ластовецька Вікторія, Глушко Яна, Крива Інна, Дудкевич Діана, Бурлак Оксана.

Студенти спеціальності «Музичне мистецтво» Рашутіна Єлизавета і Лаута Еріка поділилися позитивними враженнями від проходження практики в дитячих дошкільних закладах міста Бара «Сонечко» та «Зірочка», де були створені належні умови для практикантів.

Літні канікули сорока учнів молодших класів барських міських шкіл розпочалися в таборі «Країна дитинства», роботу якого на волонтерських засадах організували вперше цьогоріч на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». До складу педагогів-організаторів табору увійшли студенти третього курсу: Сніжана Лопатюк, Денис Дунда, Марина Свідерська, Ольга Мороз, Ольга Рожко, Анастасія Грубюк, Олена Белінська, Ярослава Прохніцька, Катерина Свірнюк .

Табір «Країна дитинства» працював не цілодобово, а лише вдень, оскільки мета його діяльності – заповнити вільний час дитини корисною для її здоров`я та розумової активності діяльністю; забезпечити якісний, розвивальний відпочинок школярів у канікулярний період.

Кожен день у таборі – тематичний. Особливе захоплення дітей викликали майстер-класи з гончарства, оновлення речей (виконання малюнка на футболці) та живопису вовною; заняття з астрономії зі спостереженням сонячного затемнення; екскурсії до лабораторій інформаційно-комунікаційних технологій (робота з інтерактивною дошкою, спостереження за виготовленням виробів на 3D-принтері), до пожежної частини міста; станційні ігри «Екологічна стежина» та «Піратський квест»; колективні творчі справи, лялькова вистава «Пригоди їжачка в лісі», театр-експромт, гра «Живі шашки»; конкурс малюнків на асфальті «Дитячі мрії» та «Я люблю Україну».

Робота табору «Країна дитинства» з денним перебуванням у ньому дітей молодшого шкільного віку – це новий педагогічний проєкт, який повністю виправдав себе і, сподіваємось, має гарні перспективи для розвитку.

Як зазначила у своєму виступі студентка Грисюк Юлія, «після проходження практики кожен із нас зрозумів, що ми стали більш комунікабельними, стресостійкими, рішучими, упевненими».

І хоча кожне місце практики студентів мало свою специфіку, незаперечним є той факт, що всі здобувачі освіти здобули неоціненний досвід, а це означає, що вони піднялися на ще одну сходинку у своєму професійному зростанні.

Людмила Кузнєцова, голова циклової комісії

шкільної педагогіки, психології та фахових методик


99 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page