top of page

ВИШИВАНКА – ЦЕ ДУХОВНА БРОНЯ УКРАЇНЦІВ

У третій четвер травня українці всього світу відзначають День вишиванки. Уперше ідея присвятити один травневий день традиційному українському одягу виникла у 2006 році в студентському середовищі Чернівців і швидко поширилася країною.

Українці та всі, хто захоплюється вишиванкою, залюбки одягають її і носять у побуті, на роботі, в офісах... Вишита сорочка символізує сімейні цінності: пам'ять роду, вірність, любов. Її історія має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашали одяг ще скіфи, які проживали на землях сучасної України задовго до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг (це підтверджують згадки тогочасних мандрівників та істориків).

Сьогодні, 19 травня, увесь цивілізований світ відзначає Всесвітній день вишиванки – свято, покликане сприяти єдності і процвітанню українського народу. Барвиста вишиванка стала символом сміливості, боротьби та перемоги. Цьогоріч ця дата в державному календарі є особливою: у час, коли в Україні йде повномасштабна війна, ми знову й знову демонструємо по-справжньому самостійну українську культуру та разючу відмінність від ворога. Попри важкі випробування, сьогодні стрічка соціальних мереж рясніє світлинами, що популяризують українські традиції на весь світ.

Коледжева родина активно долучилася до відзначення Всесвітнього дня вишиванки. Кожен охочий поділився своїми особистими світлинами та світлинами своєї родини у вишиванках.

Ми, як ніхто, знаємо, що вишиванка – це духовна броня українців.

Іванна СИВАК,

студентка 41-Ж групи


59 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page