top of page

ВИШИВАНКА – НАШ ОБЕРІГ

Традиційно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки.

Вишиванка – це не просто одяг українців, а наш оберіг, історія, національна святиня, що несе в собі високу мудрість, традиційний зв’язок багатьох поколінь і є символом глибокої безмежної любові до Батьківщини.

Вишиванка – символ нашої національної ідентичності, духовного єднання всіх українців, яких нещадна війна розкидала по всьому світові. Усупереч війні, через національний символ ми демонструємо почуття поваги і любові до українських національних традицій, до нашої країни, один до одного.

Барвиста вишиванка стала символом сміливості, боротьби та перемоги. У той час, коли в Україні йде повномасштабна війна, ми знову й знову демонструємо по-справжньому самостійну українську культуру та разючу відмінність від ворога.

Коледжева родина активно долучилася до відзначення Всесвітнього дня вишиванки. Розмаїття вишитих сорочок, суконь, у яких викладачі, студенти та учні прийшли до закладу освіти 18 травня, вражало. У багатьох це були справжні сімейні реліквії, що дісталися в спадок від матері, бабусі чи прабабусі або ж були вишиті власноруч (від того вони ще більше зігрівали душу). І хоча настрій не був по-справжньому святковий, бо тривога за наших бійців, які перебувають на передовій лінії фронту, не покидає ні на мить, але кожному хотілося залишити світлину на згадку про день, коли ми маємо нагоду вкотре відчути себе українцями – дружною, згуртованою нацією, яка не дасть на поталу жодному ворогові ні себе, ні свою країну.

У День вишиванки студенти 31-Ж групи поділилися своїми думками про цей національний символ українців:

  • Анна Харабара: Люблю свою вишиванку. Обожнюю, коли родина збирається у вишиванках. Тоді світ сяє радістю.

  • Олег Осипчук: Вишиванки – це кров нації, це наші прадавні письмена, обереги, сила пам’яті і візитна картка України.

  • Анастасія Землякова: Вишиванка гріє, оберігає, надихає, наповнює світ красою, гармонією і любов‘ю. Якби не було вишиванок – життя було б значно безбарвніше.

  • Данило Григоренко: Вишиванка додає сили, бажання жити, творити, надихає на добрі справи.

  • Діана Волошенюк: Коли одягаєш вишиванку, світ стає ще яскравішим і барвистішим.

У своєму ставленні до свята викладачі та студенти були одностайні: сьогодні, одягнувши вишиванку, ми підкреслюємо те, що ми є нація. Нація сильна, вільна, незалежна, яка має право на гідне життя!

Бажаємо всім українцям укріплення нашої національної ідентичності заради перемоги і процвітання нашої держави!

Катерина СВЯТЕНКО,

студентка 31-Ж групи


39 переглядів

Commenti


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page