top of page

Виховна година до Дня пам’яті жертв політичних репресій та депортації кримськотатарського народу

24 травня в академічних групах 1-2 курсів фахового коледжу і 10-х класах наукового ліцею відбулася виховна година до Дня пам’яті жертв політичних репресій та депортації кримськотатарського народу в 1944 році.

День пам'яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам'ятний день в Україні, який припадає на третю неділю травня і відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Через терор і репресії пройшли всі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції – до селян.

Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар; але, на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянський парламент визнав депортацію незаконною та злочинною.

Анексія Криму Російською Федерацією в лютому 2014 році актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Уже 20 березня того ж року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 1140-18 «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнавала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

Вслухаючись у зміст інформаційних матеріалів, які підготували викладачі суспільних дисциплін Ковальчук Т.В. та Маліновський Ю.Л., студенти й учні аналізували історичні факти і давали їм оцінку з точки зору сьогодення.

У 10-х класах ліцею було проведено цікавий захід у формі круглого столу, де учні мали змогу висловити своє бачення стосовно політичних репресій та їхніх наслідків.


Юрій Маліновський, директор фахового коледжу
686 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page