top of page

Виставка творчих робіт студентів і викладачів коледжу

Прекрасне в житті, прекрасне в мистецтві

допомагає людині жити, допомагає виконувати

складну справу життя, бо це прекрасне випрямляє її душу.

Й. В. Ґете


Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Святкова дата була встановлена у 2000 році Указом Президента України № 484/2000 під назвою «Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва». У 2011 році його відзначення було перенесено з 23 березня на третю неділю травня, а Указом Президента N 717/2013 від 30 грудня 2013 року святкування було встановлене на 9 листопада, щоб відзначати його спільно з Днем української писемності та мови.

Із нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було організовано виставку, яка функціонувала в стінах закладу та віртуально. На виставці були представлені творчі роботи викладачів і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво». Око глядачів милували вироби з лози – різноманітні кошики, вази. Лоза у вмілих руках викладача образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Богуцького Сергія Петровича, переплітаючись у різні візерунки, перетворилася на вироби не лише естетичного значення, а й прикладного. Кожен виріб унікальний, має свої особливості, свій настрій. Кожен, хто споглядав вироби з лози, намагався осягнути, як людині вдається з тонкої гілочки зробити об’ємний, кольоровий, витончений предмет.

Безперечно, у руках майстра будь-який матеріал може перетворитися на шедевр. Викладачеві декоративно-прикладного мистецтва Шпаковатому Вадиму Васильовичу вдається, наче граючись глиною, створити кумедні фігурки, витончені вазочки, пузатенькі глечики. Кожен його виріб завжди неповторний і має свою душу. Глядачі виставки могли переконатися, що глина, як матеріал, піддатливо лягає в руках майстра і може милувати око грою форми, кольору, орнаментів, фактури.

Ще одним цікавим і, без перебільшення, модним матеріалом для створення яскравих робіт є бісер. Ця маленька намистинка здатна перетворити предмети вжитку у витвори мистецтва – вишиванки, картини, браслети, об’ємні фігурки тощо. У своїй творчості бісер використовує викладач образотворчого мистецтва Романюк Альона Миколаївна. Пришиваючи бісеринку до бісеринки і підбираючи гармонійні кольори, майстриня створює кольорові сюжетні композиції, які виблискують на сонці, радуючи око глядачів. Такі роботи можна було побачити на виставці: кумедні веселі кульбабки, поважні павичі, сови – ловці снів.

Поціновувачі мистецтва не могли не зупинитися біля оригінальних картин. Із першого погляду важко визначити техніку їх виконання, але коли уважно придивитися – стає зрозуміло, що то шерсть – кольорова, пухнаста, тепла шерсть, із якої виходять різнобарвні роботи. Хто бачить такі картини вперше, не відразу може збагнути, як майстрам вдається зробити, щоб на площині виходило «живе» зображення. Цього вміння навчились учасники проєкту «Еко-мистецтво. Живопис вовною», які із задоволенням продемонстрували свої роботи.

Віртуальна виставка також дала можливість поціновувачам прекрасного насолодитися творами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які з’являються з-під умілих рук студентів і викладачів кафедри мистецьких дисциплін. На ній представлені роботи різних жанрів і технік. Це барвисті вишивки, плетіння з лози, керамічні вироби, живопис вовною, паперопластика, квіти з тканини тощо.

Загалом виставка справила неймовірне враження і подарувала море позитивних емоцій . Усі роботи варті особливої уваги, оскільки створені з любов’ю, душею, гарним настроєм і заряджені позитивом.

Бажаємо всім майстрам, щоб робота приносила їм задоволення і радість, щоб втома була тільки приємною, щоб результати праці були затребувані і належно поціновані!43 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page