Краса – і тільки, трішечки краси,
душі нічого більше не потрібно…
Л. Костенко
Яскравою культурно-мистецькою подією з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» стала виставка виробів мистецтва.
Експозиція виставки складається з робіт викладачів та судентів і представляє майже весь спектр творів декоративно-прикладного мистецтва: різноманітні мистецькі вироби з тканини, лози, глини, вовни, а також оригінальну вишивку.
Творчі роботи викладачів і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» нагадали відвідувачам виставки про прекрасний світ природи і мистецтва. Кожна робота розповідала щось нове про свого автора, несла радість і позитив, заворожувала, відволікала від буденності і надихала.
Око глядачів милували вироби з лози – різноманітні кошики, вази. Лоза у вмілих руках викладача образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Сергія Петровича БОГУЦЬКОГО, переплітаючись у різні візерунки, перетворилася на вироби не лише естетичного, а й прикладного значення. Кожен виріб унікальний, має свої особливості і свій настрій. Споглядаючи вироби з лози, кожен відвідувач виставки намагався осягнути, як людині вдається з тонкої гілочки зробити об’ємний, кольоровий, витончений предмет.
Поціновувачі мистецтва не могли не зупинитися біля оригінальних картин, які створили Надія Володимирівна ПІДГОРНА та її студенти. Із першого погляду важко визначити техніку їх виконання, але коли уважно придивитися – стає зрозуміло, що то шерсть – кольорова, пухнаста, тепла шерсть, із якої виходять різнобарвні роботи. Хто бачить такі картини вперше, не відразу може збагнути, як майстрам вдається зробити, щоб на площині виходило «живе» зображення.
Викладачеві декоративно-прикладного мистецтва Вадиму Васильовичу ШПАКОВАТОМУ та його студентам вдається, наче граючись глиною, створити кумедні фігурки, витончені вазочки, пузатенькі глечики. Глиняні вироби, виконані в техніці ручного ліплення, демонструють не лише майстерність, але й глибокі традиції українського гончарства. На виставці можна побачити як сучасні, так і класичні форми, що стали результатом креативу студентів.
Особливе місце в експозиції посіли народні іграшки, які відтворюють класичні образи української культури. Кожна іграшка має свою історію, а їх створення стало справжнім експериментом для студентів, що працюють під керівництвом Оксани Олегівни ШКОЛЬНІК. Народна лялька на перший погляд проста й непомітна, але вона прекрасна в особистій гармонійності і досконалості форм. Іграшки, представлені на виставці, – це унікальний вид рукотворного мистецтва, яскраві свідчення продовження народних традицій, витоки яких заховані в глибині віків.
Виконані з різноманітних тканин та ниток декоративні панно традиційно є втіленням образу української жінки – її краси, сили і незламності духу. Вони символізують жінку як берегиню роду, як захисницю своєї землі. Роботи в техніці панно підготували студенти під керівництвом викладача образотворчого мистецтва Альони Миколаївни РОМАНЮК. Вироби з тканини вражають яскравими кольорами й оригінальними візерунками, що втілюють народні мотиви.
Загалом виставка справила неймовірне враження і подарувала море позитивних емоцій. Усі роботи варті особливої уваги, оскільки створені з любов’ю, душею, гарним настроєм і заряджені позитивом.
Зичимо всім майстрам, щоб робота приносила їм задоволення і радість, щоб втома була тільки приємною, щоб результати праці були затребувані і належно поціновані!
А всім працівникам культури, майстрам народної творчості та аматорам сцени на щодень зичимо здоров’я, успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії і творчого натхнення.
Нехай Муза ніколи не полишає творців прекрасного в нашому житті!
Оксана ШКОЛЬНІК, викладач
кафедри образотворчого мистецтва
Comments