top of page

ВИСТАВКА ДО ДНЯ МАЙСТРІВ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

6-10 листопада у фоє коледжу було організовано виставку творчих робіт викладачів і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво», приурочену Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Виставка багатогранна, багатожанрова, оригінальна за змістом. Усі виставкові роботи виконані на основі народних традицій нашого регіону з використанням сучасних технологій створення декоративних виробів. Кожен експонат сповнений позитивної енергетики і заслуговує на увагу.

Зокрема представлені роботи в техніці вишивки бісером у релігійному та анімалістичному жанрі (автор – Альона Миколаївна Романюк, викладачка мистецьких дисциплін). Дивно, як малесенькі бісеринки, пришиті одна біля одної, можуть створити свою гру кольорів, відтінків та візерунків в одній композиції!

Поціновувачів декоративного мистецтва своїм ефектним виглядом вразили студентські роботи – панно з текстильних матеріалів. Ланова Ангеліна та Куцаченко Анна, студентки 41-ОМ групи, Паладій Вікторія, студентка 31-ОМ групи, під керівництвом Альони Миколаївни Романюк підготували роботи з ниток, відтворивши у своєму задумі красу української жінки, її чистоту, доброту, ніжність та відважність. Кожна робота індивідуальна, неповторна, колоритна, технічно гарно виконана. Цікавим є те, що стилізований образ жінки лише підкреслив її характер. Техніка виконання таких панно є кропіткою і вимагає не тільки вміння, терпіння, але й здатності поєднувати між собою колір, фактуру, геометрію під час створення цілісного образу.

Свої сучасні дизайнерські роботи з навчальної дисципліни «Декоративно-прикладне мистецтво з методикою» представили на виставку студенти 41-ОМ групи (керівник – Оксана Олегівна Школьнік, викладачка мистецьких дисциплін). Відрізнити іграшку Тільду можна за багатьма ознаками, зокрема за чорними очима-бусинками: лише в Тільди очі – це маленькі цяточки. Якщо очі інші, то це всього лише стилізація під Тільду. Цікавий факт: у світі не знайти хоча б двох схожих ляльок Тільд, оскільки кожна з них неповторна.

Окреме місце на виставці відведено плетеним виробам із паперових трубочок. Їх створили студенти під керівництвом Сергія Петровича Богуцького, викладача мистецьких дисциплін, на заняттях гуртка з художнього плетіння. Вази, кошики, плетені скриньки поєднують у собі традиційні мотиви художнього плетіння із застосуванням сучасних матеріалів. На виставку представили свої роботи Паладій Вікторія, студентка 31-ОМ групи, та Моцна Богдана, студентка 1-БОМ групи. Богдана презентувала ще й макет-діораму за мотивами картини Вінсента ван Гога «Спальня в Арлі».

На виставці знайшли своє місце і різноманітні експонати творчої майстерні з художньої кераміки. Оригінальні роботи створили студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» під керівництвом викладача мистецьких дисциплін Вадима Васильовича Шпаковатого. Вироби з випаленої глини захоплюють своєю майстерністю, цікавими сюжетами і техніками виконання. Багато робіт виконано на основі традицій барської кераміки; є творчі проєкти студентів з пошуку сучасних форм і композицій.

Також на виставці представлено роботи з природних матеріалів. Їх виконали студенти, що працюють у гуртку «Умілі руки» під керівництвом Петра Антоновича Нечитайла. Декоративні панно мають цікаву та оригінальну композицію і складаються з доступних природних матеріалів: засушених рослин, листя дерев, гілочок та насіння.

Наші виставки постійно поповнюються черговими експонатами; тут можна ознайомитися з цікавими новітніми і традиційними техніками образотворчого мистецтва, типологією виробів, змістовними композиціями, виразними засобами. Сподіваємося невдовзі побачити нові роботи викладачів і студентів.


Сергій БОГУЦЬКИЙ, голова циклової комісії

викладачів образотворчого мистецтва та художньої праці

35 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page