top of page

ВИПУСК, ОБПАЛЕНИЙ ВІЙНОЮ…

24 червня відбулися заходи з нагоди 21-го випуску в Обласному науковому ліцеї-інтернаті КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

В онлайн-зустрічі взяли участь: Петро Савчук, директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук; Олена Самборська, заступник директора з навчальної роботи, доктор філософії; Людмила Хілінська, директор ліцею-інтернату; члени адміністрації, педагогічний колектив закладу, батьківська громада, ліцеїсти-десятикласники, абітурієнти 2022 року і, звичайно ж, самі випускники.

Традиційно свято вручення свідоцтв про здобуття повної середньої освіти розпочалося з виконання Гімну України. У цей день він прозвучав по-особливому урочисто і тривожно, адже неспокійні, страшні, трагічні часи прийшли на нашу землю – війна українського народу проти російської орди. Про це говорив кожен, хто вітав випускників 2022 року із закінченням навчання в ліцеї.

Петро Несторович Савчук свій виступ розпочав із нагадування про те, яке горе, страждання, біль, сльози і смерть принесла путінська росія нашому народові. Директор коледжу наголосив, що в цей вирішальний для нашої держави час ми маємо бути разом, допомагати одне одному, бо тільки так можемо перемогти агресора. Звертаючись до випускників, Петро Несторович побажав їм здійснення всіх планів, надій, мирного, щасливого майбутнього.

Щоб зберегти в пам’яті старшокласників яскраві моменти випускного, в онлайн-режимі відбулося вручення основного документа про зрілість. Директор ліцею Людмила Валентинівна Хілінська зачитала наказ про відрахування учнів 11-го класу та вручення їм світоцтв про повну загальну середню освіту. Золота медаль «За високі досягнення в навчанні» стала результатом наполегливої праці Мазур Христини, Сваричевської Інни, Козак Марії. Право на срібну медаль «За досягнення в навчанні» підтвердив Олексій Дудник. Похвальних грамот за особливі досягнення у вивченні окремих предметів були удостоєні Васютинська Юлія (у вивченні біології і екології) та Завальнюк Яна (у вивченні української та зарубіжної літератури).

Через екран моніторів пролунали теплі, зворушливі слова вітання Людмили Валентинівни, сповнені віри в те, що добро обов’язково переможе зло, правда – кривду, істина – брехню, а любов вознесеться над ненавистю. У напутньому слові вихованцям прозвучало побажання «…попри смерть і жорстокість у цьому світі, залишатися людьми – справжніми, вільними, гордими».

До присутніх на онлайн-зустрічі звернулися випускники. Їхні найбільш емоційні слова-вітання, слова-молитви були адресовані воїнам ЗСУ – нашим захисникам; людям, які на своїх плечах тримають небо України. Емоційно і тепло прозвучали слова вчорашніх одинадцятикласників, звернені до викладачів. Це була щира подяка за терпіння, доброту, мудрі поради, постійну підтримку і віру.

Своїм однокласникам випускники побажали високих досягнень на МПТ і запевнили, що неодмінно зустрінуться в ліцеї очно вже після Перемоги.

Найближчим і найдорожчим людям – своїм батькам – випускники подякували за те, що ростили, навчали мудрості життя, оберігали, плекали і леліяли.

Щире батьківське благословення в добрий час та щасливу дорогу випускники почули від родини Козаків – Наталії Дмитрівни та Юрія Дмитровича.

Родзинкою онлайн-випускнику стала хореографічна композиція «Це була б наша весна», виконана та відзнята на території коледжу – на той час спорожнілого, осиротілого без гомінкого ліцейського та студентського галасу. Вальс у виконанні учениці 10-А класу Олександри Вовк та випускника ліцею Олега Колодія, який поставила викладач музики, хореограф за покликанням Олена Левицька, пластикою граційних рухів передав усю глибину трагедії воєнного часу: розбомблені села і міста, розбиті надії, біль втрати рідних і близьких, загублене дитинство, втрачена юність… Це був випускний вальс із гірким смаком війни.

У день випуску вчорашні ліцеїсти ще довго обмінювалися в чаті щирими напутніми побажаннями.

Тож нехай збудуться всі юнацькі мрії і надії!

У добрий час! Щасливої, мирної дороги в самостійність!

Королюк Г.Ф.,

класний керівник 11-А класу
112 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page