top of page

Виклики воєнного часу: психологічна допомога населенню

На базі Барського ЗЗСО №4 відбувся тренінг від MSF з надання першої психологічної допомоги населенню в умовах воєнного стану. Навчання провела Майя Лукова – психотерапевт, член WAPP УАПП УСП у Positive Psychotherapy, викладач КЗВО Вінницька академія безперервної освіти.

Учасниками тренінгу були соціальні працівники, фахові медпрацівники, психологи та соціальні педагоги закладів освіти, що функціонують у нашому місті. Програма навчань передбачала інформацію щодо надання першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях; нові знання про наявні психологічні послуги та види підтримки, формування відповідних умінь та навичок.

Перша психологічна допомога (ППД) має охоплювати гуманні заходи реагування на страждання особи, яка може потребувати підтримки. Відповідальне надання першої психологічної допомоги означає повагу до безпеки, гідності та прав людини; контекстуалізацію своїх дій з урахуванням особливостей культури особи, обізнаність в інших заходах реагування на надзвичайну ситуацію, турботу про себе. Тож учасники тренінгу вчилися управляти стресом під час кризи та після неї; допомагати людям подолати життєві труднощі, задовольнити потреби та отримати доступ до послуг, налагодити зв’язок між постраждалими та їх близькими, а також службами соціального забезпечення.

В умовах воєнного часу такі заняття не просто збагачують професійний досвід – вони актуальні і практично необхідні.

Неля ЛЕМПІЙ,

соціальний педагог коледжу
149 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page