top of page

БУЛО ПО-СПРАВЖНЬОМУ КРУТО!!!

Внутрішній туризм під час війни став основою, завдяки якій тримається туристична галузь держави. Подорожі Україною сьогодні – це не тільки спосіб відпочинку, але й засіб психологічного розвантаження, як для наших захисників, так і для цивільних українців. Також це гарний спосіб підтримати економіку країни, яка сьогодні працює виключно на нашу оборону.

Мар’яна Олеськів, очільниця Державного агентства розвитку туризму


Україна зачаровує історією, розмаїттям культурних традицій і величними природними ландшафтами. Кожний регіон, кожне місто України перехоплює дух своєю красою та багатогранністю. Ці дивовижні локації, безсумнівно, дивують і підкорюють мандрівників.Ми також вирішили долучитися до цієї краси. А маршрути обрали колоритні і багаті традиціями: нас чекали Буковина та Гуцульщина.

Щоб відчути розмаїття культурних традицій, на власні очі побачити неймовірні історичні пам’ятки і природну красу краю, 50 студентів та ліцеїстів разом із викладачами Іриною ХАРИТОНОВОЮ, Надією БЛІДЧЕНКО та Валерієм ВОСКОЛУПОМ 19 квітня розпочали триденну мандрівку дорогами України.

Так, було по-справжньому круто! Дуже захопливо і цікаво! Багато хто зі студентів уперше побачив неймовірної краси пам'ятки Буковини, включені до переліку чудес України, і мальовничу природу Прикарпаття.

Першим туристичним об’єктом був Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», справедливо визнаний сьомим чудом України. Ця твердиня на правому березі Дністра в часи господаря Олександра Доброго була однією з наймогутніших у тогочасній Східній Європі, важливим оборонним і торговельним пунктом Молдавії. Після занепаду Київської Русі та Галицько-Волинського князівства Хотинська фортеця перебувала в юрисдикції багатьох державних утворень – Молдавського князівства, Королівства Польського, Османської та Російської імперій.

Наступним пунктом, позначеним на мапі подорожі, був об'єкт, який вважають восьмим чудом України. Це єдиний у світі Музей писанкового розпису, розташований у місті Коломиї Івано-Франківської області. Добірка музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та 35-ти країн світу. Це писанки, мальованки, дряпанки, створені на курячій, гусячій, страусовій чи навіть перепелиній шкаралупі. Також у колекції широко представлено декоративні яйця, оздоблені вишивкою, аплікацією насінням з різних злакових культур, соломкою; дерев'яні інкрустовані й різьблені, керамічні писанки та декоративні яйця з напівкоштовного каміння, декоровані технікою перегородчастої емалі.

Найдавнішою в музейній колекції є писанка, мальована природними барвниками на гусячому яйці ще понад 500 років тому.Далі наш маршрут проліг до Прикарпаття.

Подорож Івано-Франківщиною подібна до строкатого гуцульського ліжника: така ж тепла, барвиста, традиційна і розмаїта. Зробивши туристичне коло цим регіоном, наші студенти і ліцеїсти на сто відсотків упевнилися, що кожен із них віднайде тут свої емоції. Таємниці історії, природні простори, екстрим, смак, традиції, реліктові ландшафти… Таким багатим, різноманітним і несподіваним був наш тур Гуцульщиною.

У найбільшому курорті України «Буковель» ми відвідали етнопарк «Гуцул-ленд», каталися на оглядових витягах, родельбані та найдовшому тролеї України. Емоції перевершили наші очікування!

Другий день мандрівки приніс незабутні враження від джип-туру на гору Рокита, висота якої 1111 м. над рівнем моря. Гірські дороги з перешкодами, драйв та емоції від катання на джипах гірськими дорогами… А ще квітневий сніг на горі та неймовірні краєвиди, адже з гори видно ледь не половину Гуцульщини та навіть її «ворота» – покутське місто Коломию, а також місто Івано-Франківськ. На вкритій снігом полонині Рокити ми смакували справжній карпатський чай із національною стравою – баношем.

Третій день подорожі порадував нас пізнавальними екскурсіями до музеїв Верховини та Ворохти.

Верховину недарма називають центром гуцульської культури. Цей край багатий на природні, архітектурні, культурні та історичні пам’ятки. Приїхати сюди варто не тільки для того, щоб насолодитися гарними краєвидами та активно відпочити, а й задля того, щоб відкрити для себе особливості таємничої гуцульської культури. Нашу туристичну групу вразили відвідини музею-хати «Тіні забутих предків», присвяченого історії знімання однойменного кінофільму за мотивами славнозвісної повісті Михайла Коцюбинського, та музею-сироварні «Хата-стая», відкритого у 2014 році. Цікавою локацією цього музею є спеціально облаштоване місце, де «молоко роблять» (так по-тутешньому кажуть про готування сиру). На подвір’ї з тильної сторони будинку розташований різний інвентар: від казанка над відкритим вогнем – до різноманітних діжок, потрібних для приготування і зберігання овечого сиру. У «Хаті-стаї» ми дегустували справжні карпатські сири – будз та бринзу.

Та й цієї екзотики нам виявилося замало. Природа Карпат продовжувала манити своєю красою. Одна з головних природних і туристичних принад Татарова та й всієї Яремчанщини – водоспад Женецький Гук. І ми також побували біля нього!Завершили свою подорож біля каскадного водоспаду в Українських Карпатах, на річці Прут. Він знаходиться на території Карпатського національного природного парку, що в межах міста Яремче Івано-Франківської області.

Море позитивних емоцій і вражень залишила екскурсія Буковиною та Прикарпаттям. Мальовничий край стародавніх традицій, екологічно чистої природи, унікальних мистецьких скарбів різних історичних епох, цікавих сучасних туристичних атракцій не залишив байдужим нікого.

Черговий раз студенти і ліцеїсти КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» переконалися: Україна – прекрасна і варта того, щоб ми подорожували її просторами і вивчали її історію та сучасність.

Незабутня поїздка! Незабутні враження!..

Надія БЛІДЧЕНКО, заступниця директора

з гуманітарної освіти та виховної роботи
207 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page