top of page

БЕЗ ПРАВА НА ЗАБУТТЯ

Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болісну пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Паперових ангелів розвішують на деревах у пам’ять про розстріл мирних українців, котрі відстоювали своє право на гідність, свободу та державність.

Захід започатковано у 2014 році як символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами. Ініціаторами акції є відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А», а співорганізаторами – Центр фольклору та етнографії і Національний музей Революції Гідності.

Десята всесвітня «тиха» акція «Ангели пам’яті» із вшанування Героїв Небесної Сотні і всього Небесного воїнства відбулася і цьогоріч 20 лютого в різних куточках України, зокрема у Києві, Вінниці, Кривому Розі, Павлограді, Коломиї, Броварах, Луцьку, Львові, Трускавці, Одесі, Тернополі, Умані та інших містах і селах. Також до акції доєдналися громади Луганщини і провели захід «Ангели пам’яті-2023» в містах, де зараз є їхні представництва.

Всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті» відбулася також у Болгарії, Бразилії, Греції, Ірландії, Латвії, Німеччині, Південно-Африканській Республіці, Польщі, Португалії, США, Туреччині, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії.

Не залишилися осторонь акції і студенти КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». Вони активно відгукнулись на ініціативу студради долучитися до заходу і разом з усією світовою спільнотою вшанувати загиблих за Україну символічними білими ангелами, адже мають чіткі переконання, що сьогодні, в умовах війни, надзвичайно важливо не забувати, із чого все починалось.

Схиляємо голови у щирій молитві за душі Героїв. Пам’ятаймо їхній подвиг в ім’я сильної, незалежної і вільної Української Держави!

Діана ПІХ, член творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»

88 переглядів

留言


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page