top of page

БАРВИ ВОЖАТСЬКОГО ЛІТА-2021

ВОЖАТСЬКЕ ЛІТО літо для студентів КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» – це особлива пора! Вона сповнена щирими посмішками та дружніми обіймами, яскравими враженнями й незабутніми спогадами, сяє щасливими дитячими очима і вирує бешкетливими веселими розвагами!.. Вона перетворить учорашніх студентів на вожатих-початківців. Їх чекають недоспані ночі і тривоги, нескінчені репетиції і турботи… Але юні серця полум’яно палатимуть, радіючи з перемог та нагород вихованців…Тут з’являться нові друзі і відкриються несподівані таланти!

Саме своєю яскравістю і новими відкриттями цінна практика «Табірний збір» для студентів третього курсу КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». А ще вона найбільш очікувана й улюблена. Адже протягом п’яти швидкоплинних днів студенти встигають опанувати основи майстерності бути педагогом-організатором в оздоровчих таборах, проявити свої таланти і ще більше здружитися. Цей вид практики – неймовірний сплав напруги, хвилювання, відповідальності, організованості та феєричних емоцій!

Цьогоріч практика «Табірний збір» розпочалася 31 травня на території коледжу. Талановиті студенти зуміли перетворити навчальний заклад (приколеджову територію) в казкове місце відпочинку. На ці 5 днів зникли академічні групи 31-Ш, 32-Ш спеціальності «Початкова освіта», 31-ОМ спеціальності «Образотворче мистецтво», 31-М спеціальності «Музичне мистецтво», 31-Д спеціальності «Дошкільна освіта», 1-МБШ спеціальності «Початкова освіта» освітнього рівня «молодший бакалавр». Натомість запрацювали педагогічні загони «Драйвовий Фенікс», «Непосиди», «Динаміт», «Нове покоління», «VIP-персони», «Імпульс». Прекрасний світ натхнення, драйву, креативу, талантів!..

Перший день практики традиційно розпочали святом «Лінійка відкриття табірної зміни». Це свято знакове, адже воно задає тон і ритм усьому періодові практики! Тому кожен, хто був учасником цього дійства, одразу зрозумів: сумувати тут не доведеться, як і байдикувати. Танці, флешмоби, музика, оптимізм, натхнення, талант – ось те, що буде супроводжувати кожного студента і методиста впродовж п’яти днів!

Гомінке свято для всіх організували методист Федорчук Наталія Анатоліївна, педагогічний загін «Непосиди» і музичний керівник практики Левицька Олена Миколаївна. Вдалий старт дано!

День другий практики. Перше червня. Мрія кожної дитини – якомога швидше подорослішати. Але коли вона стоїть на порозі дорослого життя, то з ностальгією згадує свої безтурботні дитячі роки. Зануритися у вир дитинства допоміг тематичний день, присвячений Дню захисту дітей, який підготував загін «Імпульс» разом із методистом Зелінською Іриною Сергіївною. Студенти мандрували Країною казок, які так люблять діти; співали улюблені дитячі пісні, малювали на асфальті свої дитячі мрії, багато з яких уже стали реальністю.

У другу половину дня студенти намагалися краще зорієнтуватися в таємничому світі мистецтва. Усі причетні до нього роблять життя яскравішим, досконалішим, цікавішим… Саме такими юними творцями є члени педагогічного загону «Динаміт» (методист – Рожанська Л. Г.), в освітньому процесі – студенти спеціальності «Образотворче мистецтво». У них виникло непереборне бажання поділитися своїми знаннями і секретами майстерності геть з усіма. Так і виникла ідея проведення свята «Магія мистецтва». І варто зазначити, що задум був вдалий! Світ кіномистецтва, архітектури, музичного та образотворчого мистецтва… Це лише четверо дверей, прочинити які нас запросили «динамітівці». Але найбільше вразив майстер-клас, який провела Подолинна Валентина. Студентка спробувала навчити всіх охочих основ петриківського розпису. Це була гарна нагода вкотре переконатись, які ж талановиті наші студенти!

Третій день практики розпочав педагогічний загін «VIP-персони» (методист – Якубчик О.М.). Його учасники організували День природного довкілля. Дійство розпочалося з урочистої лінійки – відкриття ігрової програми, ведучими якої були Клименко Ольга і Татаринська Марина. Цікавою формою організації роботи з екологічного виховання стало сюжетно-рольове дійство – квест «Екологічна стежина», що мав на меті ознайомити студентів з технологією проведення екологічної стежини з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку в літній оздоровчий період. Створенню квесту передувала серйозна підготовча робота з вивчення території навколишнього масиву парку і виготовлення відповідної карти-схеми, на яку було занесено об’єкти ігрових станцій. Екологічний експрес зі студентами «Педколедж-Природоград» відправився на станції «Флора», «Ерудит», «Фауна», «Метеостанція», «Співуча долина», «Креативна». Студенти розв’язували проблемні ситуації; брали участь в екологічних вікторинах, іграх, конкурсах віршів, пісень, гри на музичних інструментах; виконували екологічні завдання, інсценізували казки на екологічну тематику, обговорювали різноманітні екологічні ситуації, складали план пошукової дослідницької діяльності з природоохоронної роботи. Змагальне дійство контролювало та оцінювало незалежне журі, до складу якого ввійшли: керівник табірного збору Марчук С. В., викладач фізичної виховання Крутько О. Р., викладач мистецьких дисциплін Левицька О. М. Після завершення квесту педагогічні загони отримали грамоти в різних номінаціях.

Потім усі поринули в День сміху. Сміх і позитивні емоції – невід’ємна складова життя дітей та молоді під час відпочинку. Саме тому педагогічний загін «Драйвовий Фенікс» (методист – Кузнєцова Л.В.) підготував гумористичне розважальне шоу до Дня гумору. Тематичний день передбачав розважальну програму «Ліга сміху», конкурс «Сценічний», квест «Гумористичний», шоу «Ліпсік Батл», танцювальний батл «Денс – батл». Сміх, яскраві емоції, заряд бадьорості – це те, чим поділилися студенти «Драйвового Фенікса» з іншими педагогічними загонами. Сподіваємося, що цей позитивний досвід наші студенти візьмуть із собою в літні оздоровчі заклади.

Четвертий день табірного збору розпочався зі спортивних змагань «Веселі старти», де всі студенти проявили згуртованість, самостійність, взаємодопомогу. Змагання, куратором яких був викладач фізичного виховання і культури Крутько О.Р., пройшли весело, цікаво з великим натхненням та оптимізмом. Незабутні відчуття викликав завершальний номер спортивної програми – енергійний танець у виконанні групи дівчат «Феєрія».

У наполегливій боротьбі за першість призові місця вибороли:

I місце – «VIP персони» (31-Д),

II місце – «Непосиди» (32-Ш),

III місце – «Драйвовий Фенікс» (31-Ш).

За підсумками змагань команди були нагороджені пам’ятними медалями та солодкими призами. А Юр’єва Марина, капітан команди-переможниці «VIP персони», отримала почесне право опустити прапор України на закриті змагань.

Наприкінці дня відбулася конкурсна програма «Ми кінозірки», яку підготував загін «Нове покоління». Усі охочі змогли поринути в загадковий світ кіно і дізнатися, що фільм – це аудіовізуальний твір кінематографії, який складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами; він є результатом спільної діяльності авторів, виконавців і виробників. Усі загони взяли активну участь у творчому процесі конкурсної програми: створювали афіші до фільмів, відгадували фільм за саундтреком, перевтілювалися в улюблених героїв, пробували себе в ролі режисерів, створювали і демонстрували фрагменти фільмів… Студентам вдалося поєднати авторський задум і креативність. Кожен учасник програми зумів проявити свою акторську майстерність й уміння імпровізувати.


І ось уже п’ятий, фінальний день…

Так, ці п’ять днів промайнули як одна мить; були наповнені творчістю, талантом, щирим сміхом, командною роботою та бажанням зробити все і якнайкраще! А в перспективі всіх третьокурсників очікує таке ж невгамовне ВОЖАТСЬКЕ ЛІТО -2021! І хай воно буде яскравим, позитивним та незабутнім!


Щира вдячність за натхненну роботу творчому колективу: завідувачу педагогічної практики Марчук С. В., музичному керівникові Левицькій О. М., спортивному керівникові Крутьку О. Р. та методистам Федорчук Н. А., Кузнєцовій Л. В., Потримай Н. С., Якубчик О. М., Рожанській Л. Г., Зелінській І. С., які натхненно працювали з педагогічними загонами.


Рожанська Л. Г., Федорчук Н. А.,

методисти практики148 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page