top of page

Архів

Шановні викладачі, працівники,

здобувачі освіти

Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»!

   Увесь світ сьогодні спостерігає народження Нової України, з якою рахуються не тільки друзі, а й вороги. Як фенікс з попелу, вкотре підіймається наша Україна. Бо …

         Зродились ми великої години,

         З пожеж війни і з полум’я вогнів.

         І є в нас біль за долю України,

         І є в нас гнів та злість на ворогів.

         Бо плач не дав свободи ще нікому

         А хто борець, той здобуває світ!

     Україною впевненим кроком йде весна, а за нею вірю і переконаний: прийде і Перемога. Немає слів та емоцій, якими можна висловити вдячність нашим славним воїнам. Це справді найпотужніша сила світу, яка дає гідну відсіч рашистсько-нацистським окупантам.

       Велика подяка територіальній обороні, волонтерам, усім, хто докладає своїх рук до нашої перемоги. Я в захваті від наших викладачів та працівників. Ваша праця наближає нашу перемогу. Так може робити тільки народ, якого ніхто не зможе подолати.

         Під синьо-жовтим прапором свободи

         З’єднаєм весь великий нарід свій.

    Російська армія та її карликовий диктатор не тільки гідні учні Гітлера, а й перевершили його. Однак вони не врахували уроків історії. Як бліцкриг Гітлера, так і бліцкриг путлера – це дорога в пекло. Але спочатку в Гаагу – міжнародний трибунал. Бо те, що натворив навіжений неонацист у самому центрі Європи, здоровим глуздом пояснити не можна.

         Путлер злочинець – його чекає шибениця.

         Слава Україні! Героям слава!

         Слава нації! Смерть рашистським нацистам!

         Україна – понад усе!

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к. пед. н. Петро САВЧУК

Шановні гості нашого сайту!

  Вас вітає Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», який розташований на гостинній українській землі, що поетично називають Яблуневою гілкою Поділля! Побувати тут – це торкнутися величних сторінок 600-літньої історії міста, відчути новітнє майбутнє, яке формується, зокрема, у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».  

   «До творчості студента – через творчість викладача» – така стратегічна лінія, що визначає діяльність колективу навчального закладу.

 Соціокультурна ситуація нашого сьогодення характеризується динамічним процесом переосмислення гуманістичних цінностей, демократизацією і технологізацією всіх сфер сучасного українського суспільства в контексті глобалізаційного полікультурного простору. Тому завданнями освіти і педагогічної думки України є виховання людини інноваційного типу мислення, розвиток її природних обдарувань на засадах збереження національної спадщини, етнокультурних джерел держави.

  Сучасний висококваліфікований фахівець повинен бути добре поінформованим у будь-якій сфері знання, а особливо в комплексі наук за обраною спеціальністю. Важливим для нього є розуміння сутності науки в цілому, як окремої сфери загальносуспільної свідомості; усвідомлення основних етапів її історії, найбільш загальних теоретичних і філософських принципів, котрі становлять її фундамент.

  Тримаючи цей курс, викладачі коледжу беруть активну участь у роботі науково-практичних і науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах тощо. Щорічно на базі навчального закладу проводяться науково-практичні конференції і семінари, у тому числі вже традиційні міжвузівські студентські науково-теоретичні конференції.

  Узявши напрямок у науку, ми не помилилися, а навпаки – випередили час!

  Зичу всім нам творчої співпраці на шляху творення новітньої освіти в Україні!

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

Шановні студенти, ліцеїсти,

батьки та гості нашого свята!

   Ми зустрічаємо початок нового 2021-2022 навчального року в умовах 30-річчя незалежності України, коли весь світ бореться з пандемією, в умовах війни, що розпочалася з підступного нападу на українські землі Російської федерації – східного сусіда-агресора.

   Вітаю з 30-им навчальним роком у нашій незалежній Україні! Будьмо горді з того, що ми живемо в країні з діда-прадіда свободолюбивих, гордих людей. Переконаний: ми й цього разу теж переможемо!

  Вітаю всіх батьків наших здобувачів освіти та запевняю: ви не помилилися, підтримуючи бажання ваших дітей до знань. Це і ваша перемога!

   Щиро вітаю тих, хто в результаті випробувань зарахований до Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». Ви також здобули перемогу! Не кожному пощастило одержати таку можливість навчатися в нашому коледжі.

    Перемогли й ті, хто витримав семестрові іспити та піднявся ще на один щабель у своєму професійному зростанні, наблизившись до омріяної професії.

    Вітаю усіх здобувачів освіти й бажаю, щоб у ваших серцях не згасло світло науки!

    Вітаю наш професорсько-викладацький склад і бажаю бути тим незгасимим вогнем, який підтримує палке бажання до освіти наших студентів та ліцеїстів!

    Вітаю  обслуговуючий  персонал,  завдяки  кропіткій  праці  якого  створено комфортні умови для навчання та проживання здобувачів освіти!

   Бажаю усім мирного неба, Божого благословення та міцного-преміцного здоров’я. Із новим навчальним роком! Слава Україні!

 

 

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к.п.н.                                      Петро САВЧУК

Шановні здобувачі освіти, викладачі, працівники

Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»!

    Із почуттям великої гордості за наші ЗСУ український народ зустрів Різдво Христове та стрічає Новий Рік. Все це стало можливим завдяки героїчному спротиву кожного українця і в першу чергу – нашим ЗСУ.

     Попри анонсований путлером зухвалий бліцкриг у сучасних російських фашистів стало «жестом доброї волі» відступати з окупованих територій. Усі ми розуміємо, що це не «добра воля» рашистів, а їх ганебний відступ під натиском наших ЗСУ.

       Пригадаймо в черговий раз слова Біблії: «Хто до нас прийде з мечем, той від меча й загине». Цю істину слід добре пам’ятати путлерівським генералам, і в першу чергу – путлеру».

   Україна за кілька місяців докорінно змінила світ. Він уже не той, що був до широкомасштабної війни з ерефією. Завдячуючи ЗСУ та героїчному спротиву українців, Росію вже ніхто у світі не боїться. Україна стала лідером вільного світу. І тепер кожна європейська країна вважає за велику честь надати Україні всебічну допомогу в боротьбі з російським агресором, а їх лідери приїздять, як на святі місця, до столиці України та її міст – свідків неймовірних подвигів українських воїнів і жахливих страт мирного населення.

    Зичу всім нам найскорішої перемоги, мирного неба, зустріти наших воїнів-захисників живими, здоровими, щасливими від почуття виконаного обов’язку перед Україною та її нездоланним народом.

   Здобувачам освіти бажаю успішного навчання, одержання якісної освіти та бути готовими до великої відбудови нашої Вітчизни. Бо у багатьох випадках починати її прийдеться з «нуля». Україна з нетерпінням чекає на перемогу та найскорішу відбудову після навали рашистської саранчі.

Все буде Україна!

Із Новим переможним 2023 роком!

Слава Україні! Героям слава!

Слава нації! Смерть ворогам!

 

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к. пед.н. Петро САВЧУК

Пам’ятаймо!!!

   Росія та її політичне керівництво –

ворог українського народу!

Шановні учні, студенти, викладачі, працівники коледжу,

мешканці територіальної громади!

  Наближається друга річниця широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Після двох років напруженої боротьби на сьогодні залишається ще 26 відсотків території України під окупацією, а понад 50 відсотків захопленої з початку повномасштабного вторгнення української землі вже деокуповано. Налагоджується партизанська війна не тільки на окупованих територіях України, але й на територіях мордору. Україна своєю непохитністю та волею до перемоги стала лідером усієї спільноти демократичних країн світу. Сьогодні демократичний світ після нетривалих вагань, що спостерігалися на початку війни, обрав добро, а не зло, світло, а не темряву, сувору правду, а не облесливу брехню і став на стороні України. Завдячуючи його дружній допомозі, Україна тепер має одну з кращих армій у Європі.

   І вже немає жодних сумнівів у тому, що широкомасштабна війна розпочалася не тільки через те, що так захотів кремлівський болотяний карлик, а й тому, що така позиція переважно в усіх, хто живе на російських болотах. Це з мовчазної згоди суцільно зазомбованої русні на нас летять смертоносні ракети та гинуть мирні люди, діти. І тепер уже не є риторичним питання: «Невже так може бути в сьогоднішньому світі, щоб хтось ось так ракетами знищував цілі міста, убивав мирне населення?» Так! Рашисти не тільки можуть робити це, а й роблять! Це війна з демоном, який утілився в образ людини, але людського обличчя він не має.

    Твердження карлика про те, що війна – це вимушений крок, спрямований на захист безпеки мордора, є цілковитою нісенітницею. Україна не мала ні сил, ні засобів загрожувати кремлівським небожителям та болотяним істотам. Озброєння України розпродали, розікрали, знищили. Армію майже повністю розпустили. Ми повірили всьому світові, що нам ніхто не загрожує. І все це результат впливу РФ не тільки на «державних політиків» домайданівського керівництва України, а й на політиків глобального Заходу. Плани, що втілюються після приходу путлера до влади, і були початком глобальної далекоглядної політики, спрямованої на розвал НАТО та Європейського Союзу, позбавлення України всіх ознак незалежності й суверенітету, навіть до повного винищення українців. Це стало б підґрунтям для створення нової імперії – «руського міра». А без України відновлення такої імперії неможливе.

   Отож, уся істoрія відносин українського етносу з російським (хоча про такий етнос, як російський, можна говорити лише умовно) – це історія постійного обману, підступу, жорстокості, насилля, захоплення та привласнення. «Болотяним» добре відомо про те, що в час, коли вони ще квакали на болотах, Київська Русь уже мала стійкі відносини майже з усією Європою. Знаючи про це, росіяни намагаються утвердити свою зверхність, вдаючись до всіх засобів, які, на їхню думку, можуть дати позитивні результати. Це привласнення історії нашої Київської Русі та її фальсифікація, героїзація зрадників України та орків, приниження українців і творення неіснуючих сторінок в історії як України, так і мордора. Сьогодні їхня підлість виходить за межі людської моралі. Вони одночасно, запевняючи про братні почуття до українського народу, говорять, що «потрібно топити новонароджених українців у тих місцях, звідки «плине кача», створювати в запорізьких степах гулаги для перевиховання українських учителів, повністю знищувати українське населення міст і заселяти їх переселенцями з боліт.

   Тільки завдяки генетичній стійкості українців усвідомлення того, що сьогодні вони – нащадки героїчних предків, не дало приспати віковічне прагнення українського народу до волі та незалежності. Саме завдяки цьому Україна сформувала нову армію, яка змогла стати на спротив «другій армії світу».

   Оглядаючи стрій українських воїнів на понад тисячу кілометрів прямих бойових зіткнень, ми бачимо й наші втрати. Вони значні й болючі. Тисячі прапорів майорять над могилами наших героїв, як наказ: «Не здаватися! Перемагати!» Бо кожен полеглий захисник, виконуючи бойове завдання, думав тільки про омріяну перемогу. Зараз, як ніколи раніше, українські бійці переповнені українською люттю до підступного ворога та гостро відчувають будь-яку несправедливість, що проявляється в нашому тилу. Саме сьогодні запити українського суспільства на справедливість шалені. Не дамо ж воїнам-захисникам на передовій жодного шансу на сумніви в стійкості та єдності нашого тилу.

   В українців, окрім як перемогти, іншого виходу немає. Бо московія знову принесе жахіття, що відбувалися впродовж понад 300 років царизму та за часів радянської влади, особливо в період кількох перших її десятиліть: голодомори, масове знищення українського відродження, надбань української культури, інтелігенції, вільних господарів землі – і домагатиметься перетворення українців у сіру масу, яка покірно йде за своїм фюрером. Це вже було!!! Не допустимо його повторення! Кожен на своєму місці повинен робити все для Великої Перемоги. Бо з нами правда, а з ким правда – з тим і Бог!

Слава Україні!

Героям слава!

Слава нації!

Смерть ворогам!

Україна понад усе!

Петро САВЧУК,

директор КЗВО «Барський

гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського»,

кандидат педагогічних наук 

Шановні гості нашого сайту!

  Вас вітає Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», який розташований на гостинній українській землі, що поетично називають Яблуневою гілкою Поділля! Побувати тут – це торкнутися величних сторінок 600-літньої історії міста, відчути новітнє майбутнє, яке формується, зокрема, у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».  

   «До творчості студента – через творчість викладача» – така стратегічна лінія, що визначає діяльність колективу навчального закладу.

 Соціокультурна ситуація нашого сьогодення характеризується динамічним процесом переосмислення гуманістичних цінностей, демократизацією і технологізацією всіх сфер сучасного українського суспільства в контексті глобалізаційного полікультурного простору. Тому завданнями освіти і педагогічної думки України є виховання людини інноваційного типу мислення, розвиток її природних обдарувань на засадах збереження національної спадщини, етнокультурних джерел держави.

  Сучасний висококваліфікований фахівець повинен бути добре поінформованим у будь-якій сфері знання, а особливо в комплексі наук за обраною спеціальністю. Важливим для нього є розуміння сутності науки в цілому, як окремої сфери загальносуспільної свідомості; усвідомлення основних етапів її історії, найбільш загальних теоретичних і філософських принципів, котрі становлять її фундамент.

  Тримаючи цей курс, викладачі коледжу беруть активну участь у роботі науково-практичних і науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах тощо. Щорічно на базі навчального закладу проводяться науково-практичні конференції і семінари, у тому числі вже традиційні міжвузівські студентські науково-теоретичні конференції.

  Узявши напрямок у науку, ми не помилилися, а навпаки – випередили час!

  Зичу всім нам творчої співпраці на шляху творення новітньої освіти в Україні!

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

Шановні випускники!

Ваш випуск проходить в особливих умовах. На передовій наші воїни захищають вас від орків та крок за кроком відвойовують наші землі. За їхніми мужніми спинами ви здобули освіту. Ваші погляди спрямовані у мирне майбутнє. І це правильно. Найголовніше ваше завдання – бути готовими до відбудови нашої держави.

Йде мова не тільки про будівництво житла тощо, а й про відродження України – держави європейського зразка з усіма притаманними для неї цінностями.

      Випуск – радісна, та водночас сумна подія. Радісна тому, що ви отримали документ про освіту, який засвідчує вашу кваліфікацію. Сумна, бо нам шкода розлучатися з такими чудовими, креативними студентами.

   Зичу вам мирного неба, творчого натхнення, наполегливості й успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення мрій і життєвих планів. Нехай кожен прийдешній день наповнює ваші молоді серця патріотичними прагненнями зробити Україну передовою, спроможною в майбутньому надійно захищати свої кордони.

   А нині віддамо шану відважним героям-захисникам, які бережуть наше з вами сьогоднішнє свято.

    Слава Україні!

    Героям слава!

    Україна понад усе!

 

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

Шановні гості нашого сайту!

  Вас вітає Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», який розташований на гостинній українській землі, що поетично називають Яблуневою гілкою Поділля! Побувати тут – це торкнутися величних сторінок 600-літньої історії міста, відчути новітнє майбутнє, яке формується, зокрема, у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».  

   «До творчості студента – через творчість викладача» – така стратегічна лінія, що визначає діяльність колективу навчального закладу.

 Соціокультурна ситуація нашого сьогодення характеризується динамічним процесом переосмислення гуманістичних цінностей, демократизацією і технологізацією всіх сфер сучасного українського суспільства в контексті глобалізаційного полікультурного простору. Тому завданнями освіти і педагогічної думки України є виховання людини інноваційного типу мислення, розвиток її природних обдарувань на засадах збереження національної спадщини, етнокультурних джерел держави.

  Сучасний висококваліфікований фахівець повинен бути добре поінформованим у будь-якій сфері знання, а особливо в комплексі наук за обраною спеціальністю. Важливим для нього є розуміння сутності науки в цілому, як окремої сфери загальносуспільної свідомості; усвідомлення основних етапів її історії, найбільш загальних теоретичних і філософських принципів, котрі становлять її фундамент.

  Тримаючи цей курс, викладачі коледжу беруть активну участь у роботі науково-практичних і науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах тощо. Щорічно на базі навчального закладу проводяться науково-практичні конференції і семінари, у тому числі вже традиційні міжвузівські студентські науково-теоретичні конференції.

  Узявши напрямок у науку, ми не помилилися, а навпаки – випередили час!

  Зичу всім нам творчої співпраці на шляху творення новітньої освіти в Україні!

 

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

1504176920_3.jpg

Шановні колеги, працівники коледжу,

студентсько-учнівська спільнота закладу!

Щиро вітаю вас із великими національними святами –

Днем Державного Прапора України і Днем Незалежності України!

   У серцях українців серпнева блакить неба і золотогарячий колір хлібного лану зливаються барвами української державності в символ свободи та вільної праці. Благородні синій і жовтий кольори Державного Прапора уособлюють усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє і символізують титанічну працю наших людей від сходу до заходу України і з її півночі до півдня. Саме під рідним стягом українці утвердили свою віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Тож День Державного Прапора – це данина поваги символу держави, що разом із волелюбним народом пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. 

   А 24 серпня ми відзначаємо не просто День народження Української держави. Це величне свято пам’яті про покоління українців, які творили волелюбний дух нації і боролися за її суверенність; це історична дата, коли кожному з нас варто думати про нашу спільну відповідальність перед майбутніми поколіннями і долею країни в цілому. День Незалежності – особливий день: у ньому щорічно зустрічаються історичне Минуле нашої нації, яке має вселяти нам мудрість, і Майбуття України, яке має виховувати в нас відповідальність за кожне прийняте рішення, спроєктоване на долі і нинішнього, і майбутніх поколінь українців.

   Дуже боляче, що й у 30-й день своєї суверенності Україна потерпає від зовнішньої збройної агресії. На жаль, такою є ціна за прагнення нашого народу до гідного життя в цілісній, незалежній та процвітаючій європейській державі. Але, попри все, волелюбний український дух і українська незламність вистоять в ім’я Української держави і її народу!

   Напередодні Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України зичу всім нам бути свідомими українцями, гордими за свою державу, і в теперішні нелегкі дні спільно й непохитно відстоювати нашу державну суверенність, як того вимагає совість і сумління. І нехай на цьому шляху Господь підтримує і береже всіх нас!

   Слава Україні!

Петро САВЧУК,

директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к.п.н.

Звернення директора Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського з нагоди Дня пам’яті, примирення та Перемоги у Другій світовій війні.

  Сьогодні 8 травня – День скорботи, коли ми поминаємо безстрашних воїнів, які своїми грудьми зупинили німецькі кулі – захистили майбутнє нашої держави.

     Жахлива війна, великі втрати… Багато ветеранів відійшло у вічність, але біль із роками не вщухає. Завтра, 9 травня, ми святкуємо День Перемоги. Перемоги воїна над смертю, перемоги над нацизмом.

        

  Це перемога не ідеології, не радянської влади над фашизмом, це перемога людей, яким було нестерпно боляче сприймати загарбання і поневолення рідної землі.

   Це перемога старих, жінок і дітей у тилу. Це їхніми молитвами жили бійці на передовій.

  Після такої перемоги навіть у страшному сні не можна було уявити, що знову з’явиться вже не німецький, а російський загарбник, так званий «старший брат» зі своїм «руським миром». Від Революції Гідності ми вже четвертий рік під тужливу мелодію «Плине кача…» проводжаємо у вічність наших братів, синів, батьків.

 Чи це страшна доля України черговий раз ловити своїми грудьми уже не німецькі, а російські кулі, виборюючи незалежність і право жити за своїми законами, а не за законами ворога?

  Дорогі сивочолі ветерани та ветерани вже теперішніх боїв! Прийміть доземний уклін за вашу стійкість, патріотизм і самовідданість, що є прикладом високого героїзму для прийдешніх поколінь.

 Зі святом Перемоги над нацизмом! Пам’ятаймо: ми знову переможемо!

Директор  Барського

гуманітарно-педагогічного коледжу

імені Михайла Грушевського,

кандидат педагогічних наук                                 П.Н. Савчук

YouTube_edited.jpg

  У переддень Великої Перемоги світу над нацизмом ми розуміємо, що 8 та 9 травня – це дні, по вінця наповнені жахіттями війни та безсмертним подвигом воїна. Це він та мирне населення на своїх плечах перенесли всі труднощі воєнного лихоліття. Наша вдячність їм має бути безмежною. На превеликий жаль, дуже мало залишилося тих, хто брав участь у війні або пережив лихоліття окупації. Із кожним днем свідки тих подій відходять у вічність.

   Дозволимо собі згадати відомий філософський афоризм: «Вчора – це історія, завтра – це таємниця, а сьогодні – це подарунок долі». Направду, вислів відповідає Вам і Вашому колективу, у якого за плечима столітня визначна історія з підготовки спеціалістів аграрної галузі, які прославили своєю працею нашу процвітаючу Вінниччину.

  Щодо завтра – воно у Вас перспективне, амбітне, адже готуєте спеціалістів нової генерації, які неодмінно принесуть славу своєму коледжу і рідній державі.

    А сьогодні – справжній подарунок долі – «бути, жити, творити, світити вільною душею», радісно відзначати ювілей Альма-матер, приймати найщиріші привітання звідусюди – від держави, колег, друзів із-за кордону та своїх випускників – нині відомих аграріїв, бізнесменів, політичних діячів.

  Василю Васильовичу! Серед Ваших шанувальників – Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», його директор, кандидат педагогічних наук Петро Нестерович Савчук із найсердечнішими привітаннями та побажаннями Вам та всьому колективу міцного здоров’я, особистого щастя, добра, достатку та натхненної праці во благо процвітання рідної країни!

     Із ювілеєм навчального закладу!

 

Ваш ювілей цей наше свято

Любові, радості й тепла,

Ми зичень Вам шлемо багато,

Щоб доля завжди Вас вела

До перемог, звитяг високих,

До миру, єдності, добра

І на майбутніх ще 100 років

До Вас прихильною була!

 

Із повагою директор

Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського» – Петро САВЧУК

 

23.06.2021

м. Бар, майдан Михайла Грушевського, 1

   Але чи стала Друга світова війна уроком? Останні події у світі свідчать про те, що імперські амбіції не щезли. Йде мова про Путіна. Бредова ідея відновити царську і радянську імперію, велику Русь, «руський мір» не полишає карликового кремлівського імператора.

   Світ не забув, із чого почалася Друга світова війна, і добре пам’ятає, як Гітлер і Сталін спільно будували соціалізм. Як їхні червоні прапори майоріли поряд. Як німецькі та радянські війська захопили Польщу. Як 18 вересня 1939 року Гітлер по-братськи уступив Сталіну захоплений ним Брест. Як війська вермахту і червоної армії спільно крокували Брестом на параді перемоги над Польщею. Як Сталін, захоплений переділом світу, наслідуючи Гітлера, напав на Фінляндію і здобув у цій війні піррову перемогу.

   Здавалося б, усі вже розуміють, що наступна війна в Європі переросте в Третю світову. Однак із боку Росії цього ніби не усвідомлюють. Путінські законотворці приймають закон, який забороняє росіянам згадувати про дружбу СРСР та фашистської Німеччини, про війну з Польщею, із якої розпочалася Друга світова війна.

  Теперішня спроба Путіна представити Сталіна рятівником світу спрямована на те, щоб показати справедливою з боку Росії і війну з Україною. Захоплення Криму, війну на Донбасі путінська пропаганда висвітлює як братню допомогу «великого брата» всіх слов’ян. Путін стверджує, що українського народу не існує, як і білоруського, а є «общий народ», у якому росіяни не просто рівні, а старші брати.

  Говорячи про подвиг світу над нацизмом, ми повинні усвідомити, що й СРСР, як імперія, закономірно припинила своє існування 26 грудня 1991 року.

  Вороття назад не буде! Інакше це стане не просто трагедією, а початком кінця. Третя світова війна завершить існування нашої цивілізації. Тому міжнародна громадськість має бути пильною. Від усього світу залежить доля цивілізації.

   Бійці на Сході України захищають не тільки свою землю, але й увесь світ! Як і бійцям, які захистили світ від нацизму, так і бійцям на Сході України наша велика повага, подяка і шана. Їхній подвиг не може померкнути. Ми дякуємо всім воїнам, які захистили світ у Другій світовій війні і захищають його сьогодні.

   Слава Україні! Героям слава!

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

На небосхилі засяє зірка Добротворця...

      Вирує травень, потопаючи у розкішних квітах. Та чомусь притихли співи пташок, засмутилось сонечко, а з ним і наші  обличчя.

    19 травня 2020 року завершив свій земний шлях Бачинський Валерій Григорович – заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА,  начальник управління професійної освіти, інноватики та науки, відмінник освіти України, якого тисячі спеціалістів освітньої галузі нашого краю з великою повагою називали авторитетом і гордістю вчительської громадськості Вінниччини.

У скорботі колектив КЗВО

"Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського"

Бачинський В.Г..JPG

    Бачинський Валерій Григорович своїм невтомним життям, працею, досвідом і мудрістю залишив по собі яскравий слід у вітчизняній історії освіти та науки і в серцях своїх рідних, близьких, друзів та соратників.

    Адміністрація, педагогічний колектив КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"  висловлює щирі співчуття родині Валерія Григоровича, колективу Департаменту освіти і науки, розділяє біль непоправної втрати щирого друга і порадника колективу нашого навчального закладу.

    Пам'ять про талановитого керівника, шановану Людину назавжди залишиться в наших серцях і в пам'яті тих, з ким він жив, працював і розділяв радість життя.

      На небосхилі згасла зірка Добротворця, Педагога, Наставника, яка по новому  навічно засяє у Царстві Небесному.

  Науково-методична робота в коледжі здійснюється відповідно до Закону України "Про вищу освіту", Положення про вищий навчальний заклад, Статуту навчального закладу і передбачає такі напрямки роботи:

- методичне забезпечення реалізації навчальних програм;
- удосконалення змісту, форм і методів навчання та виховання;
- забезпечення реалізації принципів гнучкості, наступності, прогностичності освіти;
- удосконалення педагогічної, професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури; створення мотивації та умов для професійного навчання (зростання);
- інформаційне забезпечення педагогічних працівників із сучасних проблем педагогіки, психології, управління педагогічними процесами;
- організаційно-методична допомога викладачам у розвитку педагогічної творчості, експериментально-дослідницькій роботі, впровадження результатів наукових досліджень, перспективного досвіду, педагогічних технологій.

   В умовах інтенсивного розвитку освіти науково-методична робота у ВНЗ І-ІІ р. а. спрямована на вирішення ряду завдань:

- створення умов для підвищення кваліфікації педагогів, розвиток їх педагогічної майстерності, розкриття творчого потенціалу, активну співпрацю з ВНЗ ІІІ-ІV р.а., що дає можливість здійснювати спільні наукові дослідження, розширювати освітянський науково-інформаційний простір.
   Зазначені інтеграційні процеси в закладі реалізуються через:

- органічну єдність змісту освіти і програм науково-методичної діяльності;
- створення відповідних стандартів вищої освіти, підручників та навчальних посібників, з урахуванням досягнень сучасної науки і техніки;
- організацію науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, тематичних читань, творчих конкурсів, олімпіад.

   Наявне навчально-методичне та інформаційне забезпечення закладу дозволяє постійно вдосконалювати форми і методи проведення занять, упроваджувати сучасні прогресивні методи активного навчання, створювати нові навчально-методичні комплекси з метою подальшого вдосконалення методичного забезпечення дисциплін.
   У коледжі значна увага приділяється розширенню та поглибленню роботи зі створення авторських навчальних програм, спецкурсів, підручників, методичних посібників тощо. Науково-методична робота здійснюється з урахуванням наявного наукового потенціалу і в напрямку вирішення проблем нового змісту освіти, методики навчання та виховання.
   У закладі підтримуються зусилля молодих науковців щодо виконання дисертаційних досліджень, покращення інформаційного забезпечення наукової діяльності, участі в наукових конференціях і семінарах. Науковці закладу працюють над темами, пов'язаними зі створенням освітнього середовища для підготовки майбутніх фахівців засобами інформаційних технологій, змістом фахової підготовки педагога, проблемами оновлення змісту та вдосконалення методів вивчення окремих дисциплін тощо. 
    У коледжі діє методичний кабінет, в якому зосереджені методичні рекомендації, вказівки, методичні та інформаційні бюлетені, зразки планів занять, методичні розробки. Систематично проводяться заняття семінару підвищення психолого-педагогічної майстерності викладачів (конференції, круглі столи, тренінги, педагогічні читання, дискусії, індивідуальні консультації і ін.) та семінари з правової освіти для кураторів груп та вихователів гуртожитку.
  Методична рада розглядає питання комплексного методичного забезпечення дисциплін, комп’ютеризації навчального процесу, кредитно-модульної системи організації навчання, міжпреждметних зв’язків, застосування інноваційних технологій навчання, системи роботи з обдарованими студентами, критеріїв оцінювання знань студентів тощо.
   Педагогічна та адміністративна ради розглядають питання якості підготовки фахівців, проблеми навчально-виховного процесу, такі як адаптація студентів-першокурсників, аналіз рівня знань студентів, профорієнтаційна робота, стан комп’ютеризації, результати самостійної роботи, підготовки і захисту курсових робіт, результати проходження практики, формування здорового способу життя студентів тощо.
   Уся навчально-методична робота викладачів навчального закладу охоплює вибір і опрацювання методичних проблем довгострокового характеру в рамках реалізації проблемних питань коледжу. На основі цього здійснюється розробка навчально-методичних матеріалів: робочих програм фахових дисциплін із внесенням змін відповідно до стандартів вищої освіти, інформаційних пакетів до вивчення курсів, засобів тестового проміжного і підсумкового контролю, інструктивних матеріалів до практичних, семінарських занять, завдань для самостійної роботи студентів, опорних конспектів лекцій, дидактичного мультимедійного забезпечення до електронного супроводу при викладанні фахових навчальних дисциплін.
   Викладачі активно працюють у напрямку підготовки та видання авторських навчально-методичних посібників, методичних розробок та вказівок для покращення роботи викладачів та студентів. Авторами кращих із них є викладачі: Білоус Л.В., Дусь Н.А.,  Кузнєцова Л.В., Мар’євич Н.К.,  Марчук С.В., Поберецька В.В. та інші.
    У навчальному процесі, зокрема з організації самостійної роботи, впроваджуються сучасні інформаційні засоби, які сьогодні є невід’ємною частиною методичного забезпечення в коледжі.
    Поряд з традиційними формами навчання в навчальному процесі застосовуються інноваційні технології, які на основі належної матеріально-технічної бази та при високому професіоналізмі викладачів забезпечують високу якість теоретичної та практичної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст».
    Викладачі коледжу активно включилися в інноваційні процеси, що відбуваються в навчальному закладі. Пріоритетними напрямками діяльності є:

•впровадження інноваційних технологій навчання, інтерактивних методів з використанням інформаційних технологій;
•розробка методичних матеріалів нового покоління, зокрема електронних;
•проведення навчальних занять у сучасних формах (тренінгах, відеолекторіях, науково-теоретичних та науково-методичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо).

   На основі Положення про організацію навчального процесу в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського розроблені методичні вказівки щодо вивчення фахових дисциплін. При вивченні тем застосовуються різні методи навчання:

•інформаційні (проблемні лекції, розповіді, бесіди тощо);
•пошукові (дискусії, ділові ігри, конкурси, вирішення проблемних ситуацій);
•методи самостійного навчання.

  У методичному центрі навчального закладу створено портфоліо навчальних дисциплін спеціальності, що акредитується. Портфоліо містять навчальні робочі програми, відповідне методичне забезпечення дисциплін, як необхідний супровід лекційно-семінарської та індивідуально-практичної форм навчання.
    За останні три роки викладачі коледжу підготували ряд фахових статей, опублікованих у наукових вісниках ВАК: «Теоретична підготовка майбутніх учителів початкових класів до використання музичних ігор у роботі з молодшими школярами» (Мар’євич Н.К.); «Формування полікультурного компонента майбутніх учителів» (Прилюк Ю.А.); «Самостійна робота студентів на заняттях з української мови в умовах коледжу» (Кришталь З.Н.); «Психологічні особливості організації та педагогічного правління ігровою діяльністю молодших школярів» (Мар’євич Н.К.);  «Аналіз мотиваційно-ціннісної готовності майбутніх учителів початкових класів до педагогічного спілкування» (Дусь Н.А.); «Роль диктантів у виробленні в молодших школярів правописних навичок» (Дяченко Г.П.); «Духовне виховання студентської та учнівської молоді в позанавчальній роботі» (Крамар В.У.); «Заняття з настільного тенісу в системі фізичного виховання студентів гуманітарно-педагогічного коледжу» (Крутько О.Р.); «Формування педагогічної майстерності педагога-організатора в процесі педагогічної практики» (Кузнєцова Л.В.); «Використання тематичних персональних сайтів у навчальному процесі» (Самборська О.Д.); «Екологічні ігри на уроках природознавства як засіб формування екологічної культури молодших школярів» (Волохата К.М., Телега Л.Д.); «Підготовка майбутніх учителів початкової школи до гігієнічного виховання молодших школярів» (Косюк Н.К., Нечитайло М.М., Публічук Т.В.); «Компетентнісний підхід до математичної підготовки майбутнього вчителя початкових класів» (Погребнюк Н.О.); «Використання знань з хімії в навчанні дисциплін професійно-практичної підготовки студентів педагогічного  коледжу» (Савчук П.Н.); «Особливості операційно-технологічної підготовки майбутніх учителів початкових класів до педагогічного спілкування» (Дусь Н.А., Кузнєцова Л.В.); «Роль Максима Максимовича у розвитку наукової книги» (Білоус Л.В.); «Відповідність змісту підручника сучасному станові історії нашої культури» (Поберецька В.В.); «Роль підручника з рідної мови та літератури у вихованні та становленні юного патріота держави» (Стащенко Н.О.); «Проблеми впровадження електронного підручника в освітній простір сучасної початкової школи» (Дусь Н.А.); «Специфіка структурування навчальних видань для початкової школи» (Лебединська Т.М.); «Роль підручників та методичних посібників у формуванні звички та стійкого інтересу до систематичних занять фізичними вправами» (Ярославський В.О.)  та інші.
    Викладачі коледжу постійно беруть активну участь у роботі науково-практичних та науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах, а саме: Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний урок мови й літератури: проблеми, пошуки, перспективи» м. Глухів, 2012 р.; VІ Міжнародний науково-практичний симпозіум: «Етнопедагогіка: діалог культур» м.Хмельницький, 2012р.;  VI Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих науковців «Наука, освіта, суспільство очима молодих» м.Рівне, 2013р.; Міжнародний науково-практичний семінар «Актуальні проблеми вивчення педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського» м.Коломия, 2013р.; Х Міжнародна науково-методична конференція «Креативні технології морального і патріотичного виховання молоді як основа успішного розвитку особистості» м. Вінниця, 2013 р.; І-а Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Розвиток сучасної освіти і науки: результати, проблеми, перспективи» м.Дрогобич, 2013 р.; Всеукраїнський науково-практичний семінар «Актуальні проблеми сучасного підручникотворення» м. Глухів, 2014 р.; Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми теорії та практики розвитку інноваційних процесів в сучасній науці» м. Кіровоград, 2014 р.; Всеукраїнська науково-практична конференція «Неперервна педагогічна освіта в Україні: стан, проблеми, перспективи» м. Умань, 2014 р. та інші.
    Щорічно на базі коледжу проводяться науково-практичні та науково-теоретичні конференції та семінари: ІV Міжнародний семінар «Актуальні проблеми професійної освіти: теорія і практика», м. Бар, 2012 р.; ІV студентський міжнародний семінар «Актуальні проблеми професійної освіти: теорія і практика» м. Бар, 2012 р.; V Міжнародний семінар «Концептуальні основи підготовки спеціалістів в контексті реалій сучасної освіти: традиції та перспективи», м. Бар, 2013 р.; ІІІ студентська науково-практична конференція «Реформування освіти в Україні: проблеми та перспективи» м. Бар, 2013 р.; VІ Регіональна міжвузівська науково-теоретична конференція «Культурологічні та патріотичні аспекти формування духовності майбутнього фахівця» м. Бар, 2014 р.; ІV студентська науково-практична конференція «Культурологічні та патріотичні аспекти формування духовності майбутнього фахівця» м. Бар, 2014 р., ХІІ Міжнародна конференція «Формування патріотизму та полікультурної компетентності майбутніх фахівців гуманітарно-педагогічного профілю» м. Бар, 2015 р. та ін..
   Викладачі коледжу спільно зі студентами працюють над проблемами у галузях шкільної педагогіки та психології. Результати студентсько-викладацьких досліджень із фахових методик (методика навчання української мови, каліграфія, ТОМ з методикою навчання каліграфії, основи природознавства з методикою навчання, теорія і методика фізичного виховання, музичне виховання з методикою навчання, образотворче мистецтво з методикою навчання, методика трудового навчання з практикумом) відображені у щорічних збірниках статей журналів «Студентський вісник» (2012, 2013, 2014, 2015 рр.) і  «Мова твору в контексті проблем вивчення художньої літератури» (2012, 2013, 2014, 2015 рр.), а також у  наукових викладацьких і студентських доповідях, курсових, бакалаврських та дипломних роботах студентів.
  Коледж співпрацює зі Львівським національним університетом імені І.Франка, Вінницьким державним педагогічним університетом імені М.Коцюбинського, Сумським державним університетом, Глухівським національним педагогічним університетом імені О.Довженка, Південноукраїнським державним педагогічним університетом імені К.Д.Ушинського, Київським національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова, Кам'янець-Подільським національним педагогічним університетом. При коледжі працюють консультаційні центри Сумського державного університету та Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка.

 

Сторінка у розробці

Ми робимо все можливе, щоб якомога швидше порадувати Вас новою інформацією.

 Соціально-гуманітарна, виховна, позанавчальна та спортивна робота коледжу здійснювалася відповідно до Закону України «Про вищу освіту», нормативних документів МОНУ, обласної державної адміністрації та обласної Ради, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Статуту коледжу, плану роботи, що передбачали:

  • розвиток студентського, учнівського лідерства, ініціатив студентів і ліцеїстів через систему студентського та учнівського самоврядування, профспілкової організації студентів;

  • створення умов для реалізації творчого потенціалу та соціальної активності студентів і учнів;

  • формування позитивного іміджу студента і ліцеїста, який відповідає сучасним стандартам та запитам суспільства;

  • забезпечення якості дозвіллєвої культури студентської та учнівської молоді, розвиток художньо-естетичних смаків і потреб;

  • сприяння зміцненню іміджу Коледжу в соціально-культурному просторі громади м. Бара, Вінницької області, України.

    В умовах існуючої політичної ситуації в країні була чітко сформована громадянська позиція коледжу. Потужний сплеск національної самосвідомості, дієвого патріотизму українців привів до актуалізації національно-патріотичної активності студентської та учнівської молоді.
   Події останнього періоду спонукали адміністрацію, педагогічний колектив, студентське самоврядування до пошуку нових концептуальних підходів щодо втілення цих історичних подій у культурно-мистецькі форми.
   В коледжі це відбулося в рамках емоційно-проникливих мистецьких проектів на сценах актової зали та міського кінотеатру імені Т.Г. Шевченка: відзначення 148-ї річниці від дня народження М.С. Грушевського, вечора увічнення пам’яті Небесної Сотні та Революції гідності під гаслом «Майбутнє України в наших руках», концерту з нагоди Дня пам’яті та примирення, 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, завершення Другої світової війни, що відбувалися в контексті національно-патріотичного виховання на основі культури лідерства служіння ідеалам України.
    Основою сучасного виховного процесу є людина, як найвища цінність, де провідною тенденцією є формування її ставлення до соціального і природного довкілля, самої себе, формування морально-духовної, життєво-компетентної особистості, яка реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, спеціаліст, професіонал.
   Цілісність гуманітарної, виховної та позанавчальної роботи забезпечується взаємодією адміністрації, педагогічного колективу, органів студентського та учнівського самоврядування, профспілкової організації, музейно-виставкової зали, школи волонтерів, ради колективу фізкультури. Для цього в коледжі працює 67 творчих об’єднань за інтересами, якими охоплено 78,3% студентів:

  • мовознавчі, театрально-драматичні;

  • народні колективи (12) та колективи художньої самодіяльності;

  • спортивні секції;

  • школи студентського та учнівського активів;

  • науково-дослідні;

  • еколого-природничі;

  • волонтерські;

  • історико-правознавчі, інтелектуальні;

  • фото-, відео-, комп’ютерні, математичні;

  • іноземної мови;

  • образотворчого мистецтва.

    Адміністрацією, завідувачами відділень, педагогічним колективом, студентами й учнями підготовлено і проведено 163 різноманітних  виховних та позанавчальних заходів.
   Центром гуманітарної, виховної, позанавчальної роботи, гармонійного розвитку особистості, професійного росту молодших спеціалістів, бакалаврів, ліцеїстів є академічна група, клас.
   Наполегливо, цілеспрямовано, творчо працюють куратори груп, класні керівники Мороз М.О. (1-Б), Якубчик О.М. (21-Д), Кузнєцова Д.В. (21-М), Козюра Н.С. (41-М), Погребнюк Н.О. (21-ОМ), Слугоцька В.М. (11-Ю), Слободянюк Л.М. (11-А) та інші. 
   Для профілактики правопорушень, неправомірних дій серед студентської, учнівської молоді використовуються різноманітні форми і методи роботи – тематичні інформаційні години з питань роз’яснення нормативно-правових актів законодавства соціального забезпечення, сімейного, цивільного, адміністративного, кримінального права, трудового законодавства, молодіжної політики.
   До активної роботи залучаються куратори, викладачі спеціальності «Правознавство», працівники правоохоронних органів, структур державної влади, місцевого самоврядування.
   Особливу роль відіграє діяльність Юридичної клініки, яка надала 101 консультацію та склала 31 позовну заяву до суду.
  Змістовно, ефективно, плідно діють літературні групи «Рідне слово» (Радецька Н.О.), «Юний мовознавець» (Ковальська А.П.), драматична група «Чайка» (Кондратюк О.В.), кореспондентів загальноколеджової газети «Ластівка» (Бобир О.І.), «Феміда» (Галузінська Т.В.), народні колективи художньої самодіяльності «Струни серця», козацької пісні (Сошинська Н.В.), народних інструментів «Візерунок» (Матвієнко Н.А.), чоловічого ансамблю української пісні «Пісенний ряст» (Крупський В.М.),  духового оркестру (Даньков О.В.), вокального дитячого ансамблю «Промінчики» (Дікун І.А.), «Сузіря» (Шинельова О.В.).
    Цікавими і творчими є концерти камерної музики (Коцурак О.М., Кльоц О.Л.), конкурси «Козацькі забави», «Нумо, дівчата!», Дні Святого Миколая, Валентина.
   До студентів, ліцеїстів із концертами приїздять артисти Вінницького імені Миколи Садовського та Львівського імені Юрія Дрогобича обласних музично-драматичних театрів, Вінницької обласної філармонії. Регулярно проводяться екскурсії історичними та визначними місцями України.
   Учасники художньої самодіяльності взяли участь у 21 концертному виступі.
   Студентами та викладачами спеціальності «Образотворче мистецтво» у місті, районі, області організовано і проведено 27 виставок робіт образотворчого мистецтва, художньої праці, на яких виборювалися призові місця (Школьнік О.О.).
    Для активізації студентської, учнівської молоді, формування в неї екологічної культури, залучення до природоохоронної роботи в коледжі працюють групи «Зелений архітектор», «Екологи», «Ми і довкілля».
    За їх активної  участі облагороджено, естетично оформлено ландшафтну територію коледжу, насаджено квітково-декоративні рослини відкритого ґрунту, які з любов’ю доглядаються протягом року. Все це створює красу, розмаїття барв, аромат (Нечитайло М.М., Якубчик О.М.).
    Силами викладачів фізичної культури, фізичного виховання, захисту Вітчизни, студентської та учнівської рад, профкому робиться все для покращення спортивно-масової роботи, впровадження здорового способу життя, підготовку збірних команд коледжу для участі в міських, районних, обласних, всеукраїнських, європейських та світових першостях.
    У коледжі щорічно проводяться Дні олімпійського бігу, спартакіади з різних видів спорту: волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу.
    Збірні команди коледжу в обласній спартакіаді технікумів і коледжів  вибороли загальнокомандне V місце з 26 навчальних закладів.
   Протягом останнього року студентами та ліцеїстами здобуто 23 перемоги на олімпіадах, конкурсах, турнірах, оглядах, Всеукраїнських конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, спортивних змаганнях. Серед них: Буй Ірина – член Параолімпійської збірної України, Чемпіонка світу, володар Кубка світу, майстер спорту міжнародного класу з біатлону, краща спортсменка Вінницької області, фото якої занесено на районну Дошку Пошани, лауреат премії імені Миколи Комісарчука; Кичак Марина – І місце в обласному турі, ІІ місце серед педагогічних коледжів та педучилищ Західного регіону,  ІV місце Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика; Бобчак  Валентин – володар Гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Джерело надій» (м. Київ), учасник музичної олімпіади «Голос країни» (м. Київ); Чернілевський Олег – ІІ місце в обласному конкурсі інструменталістів, який проводився у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського; Сідлецька     Діана – учасниця ІІ-го етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, ІІ місце в ІІ-му етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України    (м. Вінниця) та інші.
    Значна увага з боку адміністрації приділяється соціальному захисту суб’єктів навчально-виховного процесу, створенню та поліпшенню умов праці, навчанню, відпочинку. Завершено будівництво газової котельні навчального корпусу, проведено поточний ремонт навчального корпусу, гуртожитків, заміну опалення у спортивній залі, коридорах, здійснюється постійне забезпечення студентів стипендією та житлом у гуртожитках, удосконалення навчально-спортивної бази. Особлива увага приділяється соціальному захисту дітей-сиріт (27 осіб), інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.
   Студентське та учнівське самоврядування в коледжі функціонує з метою забезпечення виконання молоддю своїх обов’язків, захисту її прав, сприянню гармонійному розвитку особистості, формуванню компетенції майбутнього організатора, керівника, лідера.
   Важливе місце в діяльності коледжу посідає волонтерський рух.  Волонтерський загін «Дзвіночок» (Кузнєцова Л.В.) ефективно співпрацює з міським реабілітаційним центром «Еверест», де студенти протягом тижня проводять з вихованцями різноманітні заняття, конкурси, акції, змагання та інші заходи на підтримку дітей з обмеженими фізичними можливостями.  Студенти, які працюють в цьому загоні, набувають навичок практичної роботи з такою категорією вихованців, професійної майстерності, моральних чеснот: людяності, доброти, любові, співчуття, співпереживання, поваги до ближнього, слабшого.
   Волонтери допомагають ветеранам Другої світової війни, родинам Героїв Небесної Сотні, учасникам АТО на Сході України, ветеранам педагогічної праці, інвалідам в обробці присадибних ділянок, збиранні врожаю, придбанні ліків тощо.
   Особливе місце серед благодійних акцій коледжу посіли заходи, спрямовані на підтримку української армії, поранених бійців, постраждалих мирних жителів із зони АТО. Для цього зібрано і передано понад 100 000 гривень.
   Святкові концерти, заходи, мюзикли до Дня Святого Миколая, театралізовані новорічні ранки для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, з обмеженими фізичними можливостями  – і це далеко не весь перелік благодійних справ, якими опікуються студенти і ліцеїсти.
   За участь молоді коледжу у Всеукраїнській акції «Серце до серця» у минулому  році  (збір коштів для лікування хворих дітей) члени студентської ради нагороджені Почесними Грамотами Барської районної державної адміністрації та районної ради.
   Протягом 2014-2015 навчального року у коледжі оздоровлено 132 студенти на базі літньої педагогічної практики в оздоровчому таборі «Фортуна», с. Митки.
   З метою прозорості в управлінні коледжем, підвищення якості освіти, запобігання корупції, формування відповідальності за доручену справу, за погодженням з органами студентського самоврядування ухвалюються рішення про відрахування студентів, їхнє поновлення на навчання, переведення осіб з контрактної форми навчання на навчання за державним замовленням, поселення і виселення з гуртожитків тощо.
   У коледжі на ділі реалізовується девіз «Від творчості викладача – до творчості студента», який охоплює всі сфери навчальної діяльності.
   Членами ради контролюються питання дотримання Правил внутрішнього розпорядку студентами та ліцеїстами, успішності, дисципліни, культури спілкування, організації проживання та дозвілля.
   Студентське самоврядування коледжу активно співпрацює зі студентським Парламентом Вінниччини.
   Участь у роботі студентського самоврядування – це можливість для кожного студента вирішувати питання, які турбують молодь, шлях для створення каналів спілкування між адміністрацією і студентами, студентами і суспільством, шлях до самоорганізації студентського життя, гуманізації змісту освіти, демократизації навчально-виховного процесу, делегування владних повноважень від адміністрації коледжу до студради, залучення студентів і викладачів до спільної творчої співпраці.
   Адміністрація коледжу створює всі необхідні умови для навчання та професійного росту студентського активу. Для цього працюють школи студентського й учнівського активів «Лідер».
   Робота студентського, учнівського самоврядування висвітлюється у загальноколеджовій газеті «Ластівка», її додатках «Феміда», «Журналіст», «Ліцеїст», радіогазеті «Коледж ФМ», на сайті коледжу та публічних сторінках у соціальних мережах.
   Концепція розвитку Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського передбачає посилення ролі Коледжу як освітнього, культурного і просвітницького центру Прибар’я. Фактично навчальний заклад сьогодні у своїй діяльності вийшов за межі проведення заходів для колективу. Налагоджено чимало партнерських контактів із органами місцевого самоврядування, соціальними, громадськими організаціями, закладами культури, мистецтва, освітніми установами. Проведено багато заходів на партнерських засадах – громадські слухання, конкурси, фестивалі, благодійні акції, презентації, звітні концерти тощо.
   Результат соціально-гуманітарної, виховної, позанавчальної та спортивної діяльності коледжу, робота з обдарованими студентами і ліцеїстами засвідчує, що майбутні вчителі, видавці, правознавці привчаються самостійно вирішувати педагогічні та життєві проблеми, навчаються працювати з довідковою літературою, проводити науково-дослідницьку роботу, реалізовувати себе як спеціаліста, дослідника, новатора, вченого, людину.

panchenko.jpg
1ABb.gif

  Адміністрація і колектив КВЗО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким у зв’язку з невиправною втратою Панченко Євгенії Петрівни – людини з великим серцем і широкою душею.

   Євгенія Петрівна завжди буде для нас прикладом безмежної відданості своїй професії, прикладом милосердя та мудрості. Ми запам’ятаємо її неймовірну життєву енергію, життєрадісність, високі душевні та етичні якості. Світла пам’ять про неї назавжди збережеться в наших серцях.

   Свою безмежну доброту і любов Євгенія Петрівна залишила живим. І, скільки б років не пройшло, її світле ім’я люди зберігатимуть у своїй пам’яті.

04.10.1946 – 08.04.2021

   Ця жінка пройшла довгий життєвий шлях, осяваючи його теплою усмішкою, і сповна віддала своє серце людям. 

  Життєва доля Євгенії Петрівни почалася у важкі післявоєнні роки. Народилася і виросла в простій селянській родині селян-колгоспників у селі Біличині Барського району. Успішно навчалася в місцевій школі. Уже з п’ятнадцяти років почала свою трудову біографію: працювала вихователем у сезонному дитсадку-яслах при місцевому колгоспі. Спільним рішенням педради Біличинської школи і правління колгоспу молоду виховательку рекомендували на навчання в трьохрічний педклас при Копайгородській школі, який вона успішно закінчила в 1964 році, здобувши кваліфікацію вихователя дошкільних дитячих установ. Працювала вихователем у дитячому садку села Біличина, а згодом – у дитсадку № 3 Барської ПМК № 47.

   У 1974-1977 рр. заочно навчалася на дошкільному відділенні Хмельницького педагогічного училища. У 1978-1983 рр. заочно здобувала освіту на історичному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту, зі стін якого вийшла з дипломом кваліфікованого вчителя історії і суспільствознавства середньої школи.

   Життя за ці роки наповнювалося й іншими важливими подіями: спочатку було заміжжя, народження сина, а згодом – переїзд із рідного Біличина до міста Бара. 

    У 1985 році в нашому місті було відкрито педагогічне училище. А вже з 1986 року Панченко Євгенія Петрівна розпочала свою роботу в цьому навчальному закладі. «Тактовна, толерантна, працелюбна, уважна, має повагу серед колег, студентів, батьків…». Так відгукувалися про Євгенію Петрівну ті, хто працював із нею поруч. І такою її завжди пам’ятатиме наш коледж.

  За роки своєї роботи Євгенія Петрівна викладала історію, етику та естетику, культурологію, соціологію, філософію. Але всі ці серйозні дисципліни дуже швидко переставали лякати студентів, тому що добрій і чуйній викладачці завжди вдавалося доповнювати суворі прописні істини своїми нехитрими життєвими історіями. Також Євгенія Петрівна зуміла налаштовувати на добрий лад усіх колег-викладачів і студентів своїм хобі – рецептами вишуканих страв, про які могла розповідати годинами.

  В останні роки важливою складовою життя Євгенії Петрівни стала співпраця з громадськістю міста і району. Її добре знали в клубах «Подільські оденьки» та «Право» при Барській районній бібліотеці, у клубі «Роксолана» при дитячій районній бібліотеці. Тут вона продовжувала передавати свій педагогічний і життєвий досвід молоді. 

   За період педагогічної діяльності Євгенія Петрівна була нагороджена грамотами Управління освіти Вінницької області та Міністерства освіти і науки України.

  Усе це тепер уже в минулому... Але в пам’яті студентів, викладачів, пересічних людей Панченко Євгенія Петрівна залишиться людиною, яка випромінювала зі своєї душі сонячне світло й зігрівала ним усіх без винятку. Завжди привітна, щира і відкрита для спілкування… Здавалося, її любові і жаги до життя вистачить на цілий світ...

 Харитонова І.В.,

викладач циклової комісії суспільних дисциплін

До завершення 2023 року 
ЗАЛИШИЛОСЯ 

Сторінка у розробці

До завершення прийому заяв та документів
для вступу та здобуття освітнього рівня
фахового молодшого бакалавра

(до 13.07.2021, 18:00)
ЗАЛИШИЛОСЯ 

Поки що в цій категорії немає матеріалів, але ми робимо все можливе, щоб якомога швидше порадувати Вас новою інформацією.

   Дозволимо собі згадати відомий філософський афоризм: «Вчора – це історія, завтра – це таємниця, а сьогодні – це подарунок долі». Направду, вислів відповідає Вам і Вашому колективу, у якого за плечима столітня визначна історія з підготовки спеціалістів аграрної галузі, які прославили своєю працею нашу процвітаючу Вінниччину.

  Щодо завтра – воно у Вас перспективне, амбітне, адже готуєте спеціалістів нової генерації, які неодмінно принесуть славу своєму коледжу і рідній державі.

    А сьогодні – справжній подарунок долі – «бути, жити, творити, світити вільною душею», радісно відзначати ювілей Альма-матер, приймати найщиріші привітання звідусюди – від держави, колег, друзів із-за кордону та своїх випускників – нині відомих аграріїв, бізнесменів, політичних діячів.

  Василю Васильовичу! Серед Ваших шанувальників – Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», його директор, кандидат педагогічних наук Петро Нестерович Савчук із найсердечнішими привітаннями та побажаннями Вам та всьому колективу міцного здоров’я, особистого щастя, добра, достатку та натхненної праці во благо процвітання рідної країни!

     Із ювілеєм навчального закладу!

 

Ваш ювілей цей наше свято

Любові, радості й тепла,

Ми зичень Вам шлемо багато,

Щоб доля завжди Вас вела

До перемог, звитяг високих,

До миру, єдності, добра

І на майбутніх ще 100 років

До Вас прихильною була!

 

Із повагою директор

Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського» – Петро САВЧУК

 

23.06.2021

м. Бар, майдан Михайла Грушевського, 1

Шановні гості нашого сайту!

  Вас вітає Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», який розташований на гостинній українській землі, що поетично називають Яблуневою гілкою Поділля! Побувати тут – це торкнутися величних сторінок 600-літньої історії міста, відчути новітнє майбутнє, яке формується, зокрема, у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».  

   «До творчості студента – через творчість викладача» – така стратегічна лінія, що визначає діяльність колективу навчального закладу.

 Соціокультурна ситуація нашого сьогодення характеризується динамічним процесом переосмислення гуманістичних цінностей, демократизацією і технологізацією всіх сфер сучасного українського суспільства в контексті глобалізаційного полікультурного простору. Тому завданнями освіти і педагогічної думки України є виховання людини інноваційного типу мислення, розвиток її природних обдарувань на засадах збереження національної спадщини, етнокультурних джерел держави.

  Сучасний висококваліфікований фахівець повинен бути добре поінформованим у будь-якій сфері знання, а особливо в комплексі наук за обраною спеціальністю. Важливим для нього є розуміння сутності науки в цілому, як окремої сфери загальносуспільної свідомості; усвідомлення основних етапів її історії, найбільш загальних теоретичних і філософських принципів, котрі становлять її фундамент.

  Тримаючи цей курс, викладачі коледжу беруть активну участь у роботі науково-практичних і науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах тощо. Щорічно на базі навчального закладу проводяться науково-практичні конференції і семінари, у тому числі вже традиційні міжвузівські студентські науково-теоретичні конференції.

  Узявши напрямок у науку, ми не помилилися, а навпаки – випередили час!

  Зичу всім нам творчої співпраці на шляху творення новітньої освіти в Україні!

 

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

Шановні викладачі, працівники, здобувачі вищої освіти Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», мешканці міста, територіальної громади!

   У тяжкий воєнний час ми зустрічаємо свято наших славних Збройних Сил України. Сьогодні погляди усього світу звернені до вас, наші воїни, наші мужні захисники. У нелегких умовах Великої війни з рашизмом наші воїни показують високі зразки мужності, патріотизму, волі до перемоги.

  Хоча світ і був в очікуванні нападу РФ на Україну, але не сподівався, що воїни ЗСУ можуть не лише чинити опір, а й успішно звільняти окуповані території України. Козацький дух, незламність, українська лють до ворогів роблять чудеса на полі бою.

   Сьогодні міжнародна демократія в особі Воїна-Українця бачить захисника всього світу від фашистської нечисті – «руського міра». На шляху перемог Україна стала лідером вільного світу. І це визнають усі!

   Не викликає жодних сумнівів, що «друга армія світу», як вони себе величали, – блеф, міф, який успішно розвінчують ЗСУ.

   Український народ разом зі своїми ЗСУ став на захист суверенітету та незалежності нашої країни. Немає жодної української сім’ї, яку б не зачепила Велика війна. Високу ціну платимо за нашу незалежність і свободу. Кожен українець долучився до боротьби з рашизмом. І серед них – наші викладачі, працівники, студенти. Чиїсь чоловіки, брати, діти, онуки на передовій; хтось у тилу кує перемогу волонтерством, своєю працею на робочому місці, в аудиторії. Кожен із нас знайшов без підказок своє місце в цій боротьбі.

   Найвища ціна в цій війні – це життя наших воїнів, цивільного населення (жінок, дітей, людей похилого віку), на голови яких падають ракети. Вони заслуговують нашої глибокої шани, поваги, вдячності та співчуття. Вічна їм пам’ять!

   Бачачи такий спротив українського народу, бункерний «містер ПУ» став кожного разу змінювати кінцеву мету «спецоперації» – від «денацифікації» та «демілітаризації» до геноциду і повного знищення українства. Цілячись у мирних людей та цивільну інфраструктуру, ворог має намір загнати нас у темряву й холод, роз’єднати та дезорганізувати, сподіваючись, що цим Україну спонукає сісти за стіл перемовин із метою виконання «законних», на їх думку, вимог – капітуляція.

   Немає жодних сумнівів, що така маячня фашистів не матиме успіху. Їх усіх чекає Гаага. Міжнародна спільнота вже почала процедуру підготовки таких міжнародних судів. Бачачи це, колаборанти, зрадники та інші прихильники нацистів почали поспіхом тікати до «ерефії», сподіваючись уникнути руки правосуддя.

   Жодна крапля крові українців, сльоза дитини не повинна стати забутою, прощеною. Кожен повинен відповідати за свої злочини.

   Ми в тилу, навіть під обстрілами ракет, в умовах блекаута віримо у вас, наші воїни, віримо в нашу спільну перемогу над фашизмом. Бажаємо кожному із вас міцного здоров’я, надійне плече товариша поруч, кулі та снаряди, щоб оминали вас і ви всі, щоб повернулися додому здоровими та з Перемогою!

   Вам, наші юнаки та дівчата, бажаю витримки, віри в наші ЗСУ, перемоги та успіхів у навчанні, бо після перемоги нам потрібно відбудовувати Україну і повертатися до мирного життя не в кам’яний вік, а в сучасне європейське високотехнологічне середовище. Без вас нам цього не зробити!

   Слава ЗСУ! Слава Україні! Разом – до Перемоги!

 

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к. пед.н.                              Петро САВЧУК

Привіт, юний друже!

Ти розмірковуєш над своїм майбутнім? Обираєш власний шлях у професію?

Шукаєш захопливі знайомства? Бажаєш розширити коло спілкування і мрієш потрапити в середовище, яке допоможе реалізувати твої плани і задуми?

 

Тоді тобі до нас – у Комунальний заклад вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»!

 

Тебе зацікавили умови навчання в коледжі, освітні можливості і додаткові переваги, які мають наші студенти? Якщо так, то пропонуємо тобі віртуально завітати до нас на Форум вступника і дізнатися відповіді на всі запитання, а також отримати індивідуальну консультацію від представників адміністрації та працівників приймальної комісії.

 

26 лютого 2022 року о 10.00

чекаємо тебе на онлайн-зустрічі з педагогами і студентами нашого коледжу!

 

Щоб приєднатися до відеоконференції, скористайся посиланням: 

https://meet.google.com/qry-nthq-zkr

Юний друже, запрошуємо тебе до онлайн-опитування,

яке можна пройти за посиланням: https://cutt.ly/FTFPYQ5

Слідкуй за новинами на сайті коледжу https://www.bar-bgpk.com.ua/ та на офіційній сторінці навчального закладу у фейсбуці https://www.facebook.com/bgpk2018

Шановні студенти, ліцеїсти, викладачі та працівники коледжу!

  Ми є свідками воістину історичної події – становлення Нової України. Сьогодні Україна бореться, докладає усіх зусиль, щоб звільнити від рашистсько-фашистських окупантів наші міста ї села. Ми ні на кого не нападали, і нам чуже не потрібне, але й свого не віддамо! У єдиному подиху йде виснажлива боротьба.

  Заслуговують найвищої похвали наші Збройні Сили, Територіальна Оборона, волонтери. Їхньою мужністю і самопожертвою захоплюється увесь світ.

  Коледж теж не стоїть осторонь боротьби. Потужно працюють усі працівники та викладачі коледжу. На їхні плечі лягла важка та відповідальна праця по прийому тимчасово переміщених осіб, налагодження їх побуту, харчування. Ми вже одержали на цьому фронті першу переконливу перемогу.

  На черзі наступна перемога. Це перемога на освітньому фронті. Сьогодні ми розпочинаємо заняття в надзвичайних умовах, в умовах воєнного стану, в умовах коли рашистські фашисти нищать усю нашу мирну інфраструктуру: школи, лікарні, оздоровчі центри, будинки, вокзали. Прикладів такого вандалізму, жорстокості й ненависти до всього українського ще не проявляв жоден загарбник. Історія нашої боротьби за незалежність не знала ще такого звірства.

  Звертаюся до вас студенти, ліцеїсти, викладачі та працівники коледжу: поряд із тим, що ми вже зробили і робимо для фронту нам потрібно відкрити новий фронт – освітній. Настала наша черга дати відсіч путлерівським рашистам. Міцні знання та успіхи у навчанні – це й буде наша відповідь ворогу. Він думав, що залякає нас, зламає наш дух, волю до незалежності, але не на тих напав. Кожне пропущене заняття, невиконане завдання – це щедрий подарунок путлеру. Впевнений і переконаний: ми йому цих подарунків не дамо!

  Кожен із нас знає, що робити і як робити. Бажаю усім нам Божого благословення! За нами правда, а з ким правда, із тим і Бог. Хто такий карликовий диктатор путлер? – комаха перед лицем Бога і України. Отож, вперед до Перемоги! Перемога буде за нами!

  Слава Україні – Героям слава!

  Слава Нації – смерть рашистсько-фашистським окупантам!

  Україна – понад усе!

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к. пед. н.           Петро САВЧУК

Шановні студенти, ліцеїсти, викладачі, працівники коледжу

та мешканці міста!

  Сьогодні 40 днів упертої та самовідданої боротьби Збройних сил, Тероборони, волонтерів України і світової громадськості з новим проявом фашизму та нацизму в самому центрі Європи.

  Уже перші дні нашої боротьби показали на однозначну поразку «руського міра». Надзвичайне здивування рашистів викликало те, що бандерівці на Півночі, Сході та Півдні України говорять зрозумілою для них мовою – російською. Більше того, вказують точний напрямок їхнім кораблям.

  Третій день, дев’ятий та сороковий день у слов’ян є сакральними. На третій день стало зрозумілим, що рашистам Україну не здолати. На дев’ятий день стався перелом у воєнних діях і на сороковий день уже весь світ має за честь забити свої цвяхи в домовину «руського міра».

  Українці, як слов’яни-християни, вірять у те, що наша боротьба справедлива. Це боротьба правди з неправдою, добра зі злом, світла з темрявою. Ворог, ступивши на нашу землю, одразу ж став на сторону зла, неправди, темряви – на сторону диявола.

  Доля ворогів у судний день, без усіляких сумнівів, відома. Вони вже горять у своїй бронетехніці, окопах, літаках, гелікоптерах і будуть горіти там, де їх місце, – у пеклі! Жоден із них не уникне справедливого суду, навіть якщо їм судилося залишитися живими. І в першу чергу це чекає на карликового недоімператора, сучасного фашиста-неонациста – путлера. Їх усіх на Землі чекає Гаага – Міжнародний трибунал.

  Давати гідну відсіч рашистам нас навчав не Захід і не Америка, а наша українська лють до споконвічного ворога. Жодних сумнівів немає в тому, що рашисти не наші брати. Бо те, що вони натворили, ставить їх поза рамками нормального цивілізованого світу. Цей народ позбавлений людського обличчя, моралі та гідності. Його місце на звалищах історії.

  «Повстань, повстань, народе мій!» – слова і мелодія, украдені рашистами 1941 року, відомі як «Вставай, страна огромная…» – насправді написані ще у буремному 1919 році криворізькими повстанцями Української Народної Республіки. Ці слова, як ніколи, актуальні як і в 1941, так і в 2022 році, бо в них є українська лють і сила духу, що приводять до перемоги. До якого часу рашисти будуть нас обкрадати, привласнювати і знищувати все українське, вбивати наших дітей, жінок, руйнувати наші міста і села? «Під окупантами нехай завжди земля горить!»

  Слава ЗСУ, Теробороні, волонтерам України!

  Вічна пам’ять героям, які віддали життя за нашу свободу і незалежність!

  Слава Україні – Героям слава!

  Слава нації – смерть рашистсько-фашистським окупантам!

  Україна – понад усе!

Директор Комунального закладу вищої освіти

«Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», к. пед. н.                       Петро САВЧУК

Шановні гості нашого сайту!

  Вас вітає Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», який розташований на гостинній українській землі, що поетично називають Яблуневою гілкою Поділля! Побувати тут – це торкнутися величних сторінок 600-літньої історії міста, відчути новітнє майбутнє, яке формується, зокрема, у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».  

   «До творчості студента – через творчість викладача» – така стратегічна лінія, що визначає діяльність колективу навчального закладу.

 Соціокультурна ситуація нашого сьогодення характеризується динамічним процесом переосмислення гуманістичних цінностей, демократизацією і технологізацією всіх сфер сучасного українського суспільства в контексті глобалізаційного полікультурного простору. Тому завданнями освіти і педагогічної думки України є виховання людини інноваційного типу мислення, розвиток її природних обдарувань на засадах збереження національної спадщини, етнокультурних джерел держави.

  Сучасний висококваліфікований фахівець повинен бути добре поінформованим у будь-якій сфері знання, а особливо в комплексі наук за обраною спеціальністю. Важливим для нього є розуміння сутності науки в цілому, як окремої сфери загальносуспільної свідомості; усвідомлення основних етапів її історії, найбільш загальних теоретичних і філософських принципів, котрі становлять її фундамент.

  Тримаючи цей курс, викладачі коледжу беруть активну участь у роботі науково-практичних і науково-теоретичних конференцій, що проводяться в університетах, академіях, інститутах тощо. Щорічно на базі навчального закладу проводяться науково-практичні конференції і семінари, у тому числі вже традиційні міжвузівські студентські науково-теоретичні конференції.

  Узявши напрямок у науку, ми не помилилися, а навпаки – випередили час!

  Зичу всім нам творчої співпраці на шляху творення новітньої освіти в Україні!

 

Директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж

імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук                                          П.Н. Савчук

День Учителя!

День Учителя – радості день,
Сяйво квітів осінніх довкола,
Привітань йому шлемо, пісень, 
Бо Учителем славиться школа.

   Він сьогодні в переднім строю,
   Його фронт–це майбутнє держави,
   Я Учителю честь віддаю
   Не заради відзнаки і слави.

Він і воїн, й палкий трудівник,
І розвідник, і мрійник завзятий,
І дитячих бажань садівник –
З Днем Учителя, друже і брате!

Ганна Дяченко

  Благодатна плодоносна жовтнева осінь вплела у свій вінок професійне свято Вчителя, Педагога, Просвітителя, Трудівника освітньої галузі, чия праця воістину жертовно віддана учням, студентам, аспірантам, усім тим, хто вчиться і навчає, хто торує шлях у науку, у новітні технології, які слугують добробуту і захисту держави.

Вельмишановні працівники коледжу!

    Дозвольте привітати Вас і потиснути Вашу руку в День професійного свята – Дня Вчителя.

    У неймовірно важкий час для України, а отже й для нас усіх, ми його відзначаємо, набираємося нового досвіду і сили в організації навчального процесу, перетворюючи його на своєрідний фронт боротьби за перемогу над ворогом, за мирне і натхненне навчання нашої молоді. Кожного з нас  проймають ще  більші почуття любови до рідної України, бажання працювати вичерпно і професійно заради перемоги, допомагати ЗСУ в ратних боях за мир у нашій споконвічно миролюбній державі.

    Зичу Вам  сили, звитяги, оптимізму, віри у мирне завтра, заради якого ми  віддамо сповна себе у своїй щоденній професійній педагогічній діяльності.

    Разом до Перемоги! Все в наших руках!

    Слава українському Вчителю!

    Навіки слава!

    Слава Україні!   Героям слава!

   

Із  повагою  – директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний

коледж імені Михайла Грушевського», к.пед.н.   Петро САВЧУК

 

02.10.2022р.

36_mv2.jpg

Добрій пам’яті колезі…

 

Слободянюк Володимир Сергійович народився 12 жовтня 1989 року в місті Липовець Вінницької області. Там же в 2006 році закінчив середню школу № 2.

 

З вересня 2006 по 2011 рік навчався у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, де здобув кваліфікацію вчителя фізики, основ інформатики та астрономії.

У 2011 році життєва дорога Володимира поєдналася з Іриною Юріївною, випускницею нашого ліцею, а пізніше й університету, у якому навчався й Володимир.

У шлюбі народилася донечка Аліна – неповторне сонечко Володі.

Не цураючись жодної справи в пошуках роботи змінив чотири місця. Однак по-справжньому знайшов себе, розквітнув його талант 16 вересня 2015 року після призначення на посаду завідувача навчальної лабораторії інформатики Барського гуманітарно-педагогічного коледжу, де працював по теперішній час.

Із великим задоволенням виготовляв унікальні прилади для кабінету фізики та інформатики. Власноруч зібрав 3-D принтери і поставив на потік виготовлення вкрай необхідних для фронту перископів.

Він був людиною, яка працювала для перемоги і вдень, і вночі: вдень викладав студентам, які його обожнювали за доброту, почуття гумору і вміння захопити предметом, а вночі друкував, збирав, клеїв, фарбував і відправляв перископи для наших бійців, як заведений, нехтуючи власним відпочинком. Не дивлячись на колосальну перевтому, його серце було щасливим, коли він відправляв на фронт чергову партію перископів.

 

Володине серце продовжує битися в кожного нашого воїна, якому він врятував життя своєю справою. А їх тисячі.

Перестало битися серце нашого колеги Володимира Сергійовича Слободянюка!

Коледж втратив висококваліфікованого фахівця з комп'ютерних технологій, сучасного викладача, авторитетного колегу, життєвий шлях якого – зразок людської гідності, добропорядності та професійної досконалості.

Пам’ятаємо й любимо його за уважне ставлення до колег, за щире бажання почути й допомогти кожному, хто цього потребував.

Чуйний, уважний, щирий, позитивний і принциповий, він випромінював енергію, світло, прагнув передати свої знання та уміння студентам. Завдяки своїй високій компетентності з цифрових технологій робив неоціненний внесок в наближення нашої Перемоги.

У нашій пам’яті Володя назавжди залишиться добрим другом, доброзичливим колегою, професіоналом своєї справи.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати.

Розділяємо велику скорботу нашої колеги Ірини Юріївни Слободянюк, дружини Володимира Сергійовича, сумуємо разом із його донечкою, висловлюємо співчуття всій родині Володимира, яку він щиро по-синівськи любив.

Нехай добрий, світлий спомин про Володимира назавжди залишиться в серцях рідних, близьких, колег, усіх, хто його знав, любив та шанував.

Вічна й світла пам’ять тобі, наш колего!

Участь викладачів та студентів факультету в конференціях, вебінарах, наукових семінарах:

  • Участь у вебінарі «Медіавчительський кампус» творчої спільноти «Медіавчитель» освітньо-дослідницького центру (модератор – Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка), майстер-класі «Журналісти й освітяни: простір коворкінгу», побували на унікальних інфомедійних Андріївських вечорницях журналістів та освітян (модератори – Наталія Пономаренко, доктор філософії, викладач Відокремленого структурного підрозділу «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету», Наталія Грона, доктор педагогічних наук, доцент, викладач Прилуцького педагогічного коледжу ім. І. Франка), інфомедійному воркшопі «Дебат-клуб «МЕДІА&УЧЕНЬ» (модератор – Алла Баєва, учитель української мови і літератури КЗ «Сумська гімназія № 1»), на запрошення керівників проєкту «МЕДІА&КАПСУЛИ», який є складовою частиною міжнародного проєкту «Learn to Discern in Schools - National Rollout // Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність – національне розгортання», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси (10 грудня 2021 року, викладачі Лебединська Т. М., Бобир О. І. та студенти спеціальності «Журналістика» взяли активну);

  • Онлайн-конференція з випускницею 2008 року спеціальності «Видавнича справа та редагування», фахівцем із зовнішніх комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ» Людмилою Мазур (10 березня 2021 року, відповідальна за проведення Лебединська Т.М,, голова циклової комісії викладачів спеціальності «Журналістика»);

  • Тематичний відеоконцерт «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну...», приурочений 90-й річниці від дня народження українського композитора і поета О. Білаша (15 березня 2021 року, відповідальні за проведення викладачі музичних дисциплін Коцурак О.М., Коваль Л.С., Матвієнко Н.А. – голова циклової комісії музично-теоретичних дисциплін та інструментального виконавства);

  • Вебінар «Професійне становлення керівника музичного виховання в ЗДО» для студентів спеціальності 014 «Середня освіта. Музичне мистецтво» (16 березня 2021 року, відповідальні за проведення викладачі музичних дисциплін Бакалець Н.О., Кузнєцова Д.В.);

  • Всеукраїнський вебінар «Інновації в мистецькій освітній галузі: теорія в практиці» для вчителів мистецтва, науково-педагогічних працівників ЗВМО (18 березня 2021 року, відповідальна за проведення к.п.н. Дікун І.А.);

  • Круглий стіл «Грантові можливості для розвитку закладів вищої освіти» за участю Арсена Келічавого, кандидата економічних наук, менеджера проєктів Британської Ради в Україні, та Олени Данілової, голови правління Фонду громади «Подільська громада»;

  • Міжрегіональний вебінар «Нова українська школа: упевнений поступ освітньої реформи», присвячений аналізові ключових завдань Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (23 березня 2021 року, відповідальна за проведення к.п.н. Федорчук Н.А. завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик);

  • Навчально-методичний вебінар «Шалва Олександрович Амонашвілі: гуманізм серця і душі» 24 березня 2021 року в межах тижня кафедри педагогіки, психології та фахових методик гуманітарно-педагогічного факультету Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» (відповідальна за проведення к.п.н. Федорчук Н.А. завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик);

    • Навчально-практичний вебінар «Особливості роботи в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» У рамках партнерства 25 березня 2021 року у віртуальному просторі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу (зустріч адміністрації УДЦ «Молода гвардія» зі студентами та викладачами коледжу, відповідальні за проведення завідувач практикою Марчук С.В., викладач кафедри педагогіки, психології та фахових методик Рожанська Л.Г.);

    • навчально-методичного вебінару «Ідеї Софії Русової в контексті сучасного дошкільного виховання» (24 березня 2021 року, модератор – Саврій Юлія Федорівна, доктор філософії, викладач циклової комісії викладачів дошкільної педагогіки, психології та фахових методик);

    • ХХІI Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і методичні засади розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців в умовах освітніх змін» (м. Бар, 23-24 квітня 2020 року, відповідальна за проведення д.п.н. Мороз М.О., декан гуманітарно-педагогічного факультету);

    • Зустріч із координатором Київського видавництва «Наш формат» Марина Кичак (25 червня 2021 року, в межах навчальної практики студентів спеціальності «Журналістика», відповідальна за проведення Лебединська Т.М,, голова циклової комісії викладачів спеціальності «Журналістика»).

 

Здобутки та перемоги на мистецьких конкурсах, фестивалях:

  • І Міжнародний фестиваль вокального та хорового мистецтва «Vokal-Art», ІІІ місце (Лісова А.В., конц. Коцурак О.М., студентка 41-М Скубська Олена);

  • ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Осіння палітра талантів» мистецький проект «SPLASH of ART», І місце (м.Умань, народний ансамбль козацької пісні, керівник Сошинська Н.В.);

  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Мелодія моєї мрії», І місце (м. Київ, народний ансамбль козацької пісні, керівник Сошинська Н.В.);

  • ІХ Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «DANCE SONG FEST-2020», І місце (м. Харків, народний ансамбль козацької пісні, керівник Сошинська Н.В.);

  • ХІ Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль імені василя Верховинця «Золоті ключі», І місце (м. Буча, народний ансамбль козацької пісні, керівник Сошинська Н.В.);

  • Всеукраїнський різножанровий конкурс-фестиваль мистецтв «Пальмова першість», лауреати премії Гран-Прі (м.Вінниця, народний ансамбль козацької пісні, керівник Сошинська Н.В.);

  • V Всеукраїнська учнівсько-студентська олімпіада з образотворчого мистецтва (м. Умань, 9 грудня 2021 року). Переможці:

    • у номінації «Живопис»: Берестюк М, студентка 41-ОМ групи; Христофор В., студентка 21-Ш групи (дипломанти І ступеня); Максімова О., студентка 21-ОМ групи; Чех Я., студентка 21-ОМ групи (дипломанти ІІ ступеня); Подолинна В., студентка 41-ОМ групи; Шмельова А., учениця 11-А класу Обласного наукового ліцею-інтернату; Маркуш А., учениця 10-А класу Обласного наукового ліцею- інтернату (дипломанти ІІІ ступеня);

    • у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»: Дем’янюк В., студентка 41-ОМ групи; Максімова О., студентка 21-ОМ групи; Дидова У., студентка 41-ОМ групи (дипломанти І ступеня); Вікулова О., студентка 11-ОМ групи, Січко М., студентка 11-ОМ групи (дипломанти ІІ ступеня);

    • у номінації «Графіка»: Мостова В., студентка 41-ОМ групи (дипломант І ступеня); Навроцький Д., студент 21-ОМ групи (дипломант ІІ ступеня).

 

Керівниками творчих робіт переможців були викладачі кафедри мистецьких дисциплін: Бондарчук С.Л., Школьнік О.О., Романюк А.М., Підгорна Н.В.

 

Викладачі факультету активно працюють на удосконаленням власного наукового рівня, навчаючись в аспірантурі, докторантурі, захищаючи власні дисертаційні дослідження. Зокрема, за 2020 та 2021 роки:

  • 8 викладачів захистили кандидатські дисертації та отримали науковий ступінь кандидата наук (доктора філософії): Саврій Ю.Ф., Гордаш А.М., Юзько Т.М., Гуд Г.О., Гуцол Д.О., Лісова А.В., Самборська О.Д., Поберецька В.В.

  • 1 викладач захистив докторську дисертацію та отримав наукове звання доктора педагогічних наук (Мороз М.О.),

  • 10 викладачів факультету навчаються в аспірантурі та готуються до захисту дисертацій.

 

Усе це свідчить про потужний науковий потенціал кафедр і факультету в цілому.

Аналіз роботи кафедр за 2019-2020 рр.

 

    Із 2019 року, відповідно до наказу від 31.08.2019 «Про затвердження декана гуманітарно-педагогічного факультету та складу факультету», виданого відповідно до Положень про «Вчену раду коледжу», «Гуманітарно-педагогічний факультет» та протоколу № 1 від 30.08.2019 року засідання  вченої ради коледжу у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського, розпочав свою діяльність структурний підрозділ – гуманітарно-педагогічний факультет.

    Основна мета роботи гуманітарно-педагогічного факультету – організація освітнього процесу студентів коледжу, що здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «Молодший спеціаліст» («Молодший бакалавр») та перший освітній рівень «Бакалавр» за такими спеціальностями: 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта (музичне мистецтво), 014 Середня освіта (образотворче мистецтво), 061 «Журналістика», 081 «Право». На факультеті навчається близько 390 студентів (21 академічна група) за названими спеціальностями та освітніми рівнями.

Організацію освітнього процесу факультету здійснює висококваліфікований колектив випускних кафедр КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж» імені М. Грушевського (кафедра соціально-економічних дисциплін, кафедра педагогіки, психології та фахових методик, кафедра мистецьких дисциплін, а також міжкафедральної циклової комісії викладачів соціально-економічних дисциплін), до складу якого входять педагогічні та науково-педагогічні працівники, що мають науковий ступінь: 2 доктори наук, 14 кандидатів наук, 10 аспірантів, здобувачів.

    Деканат та кафедри гуманітарно-педагогічного факультету постійно тримають в полі зору питання удосконалення системи професійного відбору та росту якості підготовки фахівців гуманітарного, педагогічного, мистецького напряму. На її постійне покращення спрямована навчально-методична, наукова, виховна, організаційна, профорієнтаційна робота викладачів факультету, які щоразу удосконалюють методику викладання фахових дисциплін, розширюють арсенал методичного забезпечення, урізноманітнюють завдання поточних і підсумкових форм контролю тощо.

 Головна мета освітньої діяльності кафедри соціально-економічних дисциплін  полягає у підготовці  висококваліфікованих фахівців з права та видавничої справи і редагування.  

   Мета роботи кафедри педагогіки, психології та фахових методик – забезпечення якості освітнього процесу відповідно до стандартів вищої освіти та нормативних документів з організації освітнього процесу здобувачів освіти за спеціальностями 012 «Дошкільна освіта», 013 «Початкова освіта».

   Основна мета роботи кафедри мистецьких дисциплін – організація викладачів мистецьких навчальних дисциплін на вдосконалення змісту їх викладання, підвищення науково-методичної підготовки, запровадження в освітній процес новітніх педагогічних технологій, форм та методів роботи зі студентами, спрямованих на якісну підготовку фахівців з музичного та образотворчого мистецтва для закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти. 

  Усі кафедри та міжкафедральна циклова комісія викладачів соціально-економічних дисциплін здійснюють свою діяльність відповідно до розроблених планів роботи, затверджених заступником директора з гуманітарної освіти та виховної роботи на початку навчального року. Завідувачі кафедр та голова циклової комісії викладачів соціально-економічних дисциплін систематично займаються організацією та контролем за виконанням освітньої та науково-методичної діяльності членів структурних підрозділів, результати якої ми спостерігаємо протягом навчального року у ході проведення численних навчально-виховних заходів, зустрічей, виступів викладачів на педагогічних, методичних, учених радах, нарадах при директорі, а також зафіксовані у протоколах засідань кафедр та циклової комісії, звітах завідувачів кафедр.

    Ресурсами нашого коледжу створено всі умови для повноцінного функціонування факультету за такими напрямами: навчальна робота, наукова робота, методична робота, робота зі студентами.

 

Навчально-виховна робота

Навчально-виховна робота на факультеті проводиться згідно плану роботи кафедр, плану роботи факультету. Значна робота проводиться кураторами академічних груп – це і кураторські години, і дні відкритих дверей, і робота з батьками, особливо в період змішаного та дистанційного навчання. Особливо хочу відмітити роботу кураторів усіх академічних груп факультету, які тримають постійний зв’язок із викладачами-предметниками, студентами, їхніми батьками, здійснюють організаційну та роз’яснювальну роботу.

 

Одним із показників ефективності навчально-виховної роботи факультету є те, що значна частка студентів факультету щороку стають переможцями Всеукраїнських конкурсів, фестивалів, олімпіад тощо. Пропонуємо результати плідної художньо-творчої та наукової співпраці викладачів та студентів факультету за 2020 та 2021 роки:

Творчі здобутки викладачів кафедри мистецьких дисциплін:

  1. Циклова комісія образотворчого мистецтва та художньої праці

Художньо-творча діяльність

  • Бондарчук С. Л. - Персональна виставка художніх робіт до Дня художника 5-23 жовтня 2020.

  • Бондарчук С.Л. - Перемога у Всеукраїнському багатожанровому дистанційноу фестивалі-конкурсі «Битва Титанів» за номінацією «Образотворче мистецтво» (комплект нагород: медаль, кубок, подяка та диплом І ступеня).

  • Бондарчук С.Л. - Співпраця у створенні онлайн виставок з Н.Г. Белецькою, яка створює відео-матеріал «Мистецький хакатон» на основі матеріалу, виконаного і зібраного на навчальних заняттях художньо-прикладної графіки (підгрупа Бондарчук С.Л.).

  • Підгорна Надія Володимирівна стала переможцем Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Я і мистецтво" в номінації "Живопис".

  • Підгорна Надія Володимирівна та Романюк Альона Миколаївна - переможці конкурсу на отримання грантів Британської ради на проекти соціальної дії.

  • Білик О.І., Підгорна Н.В., Романюк А.М. - призові місця студентів за участь у ІV Всеукраїнській студентській дистанційній олімпіаді з образотворчого мистецтва на базі Уманського державного педагогічного університету ім. П.Г. Тичини.

Дипломи переможця І ступеня серед студентів отримали: Вакула Анастасія (21-ОМ), Коновальчук Анастасія(31-ОМ)

Дипломи переможця ІІ ступеня серед студентів отримали: Подолинна Валентина (31-ОМ), Мостова Вероніка (31-ОМ), Степанкевич Анастасія (21-ОМ).

Дипломи переможця ІІІ ступеня серед студентів отримали:

Духновська Олександра (31-ОМ), Іванова Ілона (31-ОМ), Берестюк Тетяна (31-ОМ).

 

  1. Циклова комісія викладачів хорового диригування та постановки голосу:

Народний ансамбль козацької пісні (керівник Сошинська Н.В.):

І місце у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Осіння палітра талантів» (мистецький проект «SPLASH of ART» М. Умань 2020 рік)

І місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Мелодія моєї мрії» м. Київ 2020

І місце у ІХ Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв “DANCE SONG FEST-2020” м. Харків

І місце в ХІ Всеукраїнському фольклорно-етнографічному фестивалі імені Василя Верховинця «Золоті ключі» м. Буча

 

Творчі здобутки викладачів кафедри соціально-економічних дисциплін:

    Циклова комісія викладачів видавничої справи та редагування

Лебединська Т.М.

  1. Підготувала матеріал до міжнародного Дня писемності (31-Ж група) (14.09.20). Написала матеріали на сайт коледжу.

  2. Написала статтю про «Відзначення Дня писемності (грамотності) в Барському коледжі» в газету Вінницького обласного і міського комітетів Профспілки працівників освіти і науки «Слово педагога» (№ 9, вересень 2020).

  3. Долучилася до організації виставки-анонсу новинок навчально-педагогічної літератури: «Знання, які долають злами століть» (у ракурсі проблем втілення Концепції «Нова українська школа» (до Всеукраїнського дня бібліотек) (24-30.09.20).

  4. Взяла участь у редагуванні сценарію зустрічі з волонтерами-земляками (до Дня Збройних сил України).

  5. Підготувала студентів 31-Ж та 41-Ж груп до блоку діалогів під час зустрічі з волонтерами-земляками (до Дня Збройних сил України) в контексті вшанування учасників бойових дій на Донбасі.

  6. Взяла участь у написанні сценарію та підготовці студентів 11-Ж та 41-Ж групи до відкритого заходу з питань морально-етичного виховання «Толерантність відносин в сім’ї, колективі, суспільстві. Попередження конфліктних і стресових ситуацій».

  7. Написала матеріали на сайт коледжу про проведення відкритого заходу з питань морально-етичного виховання «Толерантність відносин в сім’ї, колективі, суспільстві. Попередження конфліктних і стресових ситуацій».

  8. Взяла участь у Вебінарі «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника». Керівник проєкту – Олена Семеног (Вебінар проведено в межах реалізації проекту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», Сертифікат МВК 0401/274 від 04.01.2021, тривалість: 2 години).

  9. Зі студентами 31-Ж групи взяла участь у Вебінарі «Майстерка «Як взяти участь у конкурсі методичних розробок з інфомедійним компонентом?»». Керівник проєкту – Олена Семеног (Вебінар проведено в межах реалізації проекту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», Сертифікат МВК 0901/275 від 09.01.2021, тривалість: 2 години).

 

Пантелюк Л.В.

  1. Підготувала переможців I етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (09.11.20): Шморгун А. 31-ж (1 місце серед третіх курсів), Сивак І. 31-ж (2 місце серед третіх курсів).

  2. Підготувала інформаційний випуск програми коледжового радіо до Дня визволення України та міста Бар від фашистських загарбників.

Кондратюк О.В.

  1. З 41- Ж групою підготувала захід до Дня захисника України, українського козацтва, Покрови Святої Богородиці.

  2. Підготувала на сайт коледжу інформацію «Благодійність як поклик серця та святий обов’язок кожного».

Мельник О.М.

  1. Підготувала:

  • учасників І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика   (Гнатюк Олександра,Чебан Ірина, Нечуя Аліна, Святенко Катерина, Бурлак Руслана, Шустрова Руслана, Торкотюк Юрій);

  • учасників І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови (Гнатюк Олександра,Чебан Ірина, Святенко Катерина, Бурлак Руслана, Шустрова Руслана).

Працює зі студентами в творчому об’єднані «Юний кореспондент».

 

 

  1. Циклова комісія викладачів української мови

Переможці І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови (серед студентів ІІ курсу):

І місце – Грабчак Яна (21-ЮЖ) (викладач – Королюк Г. Ф.);

ІІ місце – Британська Ольга (21-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.);

ІІІ місце – Шваб Наталія (21-Ш) (викладач – Мельник О. М.).

 

Переможці І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

Серед студентів І курсу:

І місце – Чебан Ірина (11-ЮЖ) (викладач – Мельник О. М.);

ІІ місце – Гнатюк Олександра (11-ЮЖ)(викладач – Мельник О. М.);

ІІІ місце – Кіндич Мирослава (11-М), Островіцька Яна (11-М) (викладач – Кондратюк О. В.).

 

Серед студентів ІІ курсу:

І місце – Британська Ольга (21-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.);

ІІ місце – Гутковська Маріанна (21-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.);

ІІІ місце – Гуцал Аліна (21-Д) (викладач – Кондратюк О. В.).

 

Серед студентів ІІІ курсу:

І місце – Шморгун Анастасія (31-Ж) (викладач – Пантелюк Л. В.);

ІІ місце – Сивак Іванна(31-Ж) (викладач – Пантелюк Л. В.);

ІІІ місце – Гресюк Юлія (31-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.).

 

Серед студентів ІV курсу:

І місце – Моровець Карина (41-Ж) (викладач – Дяченко Г. П.);

ІІ місце – Купчик Марина (41-Ж) (викладач – Кондратюк О. В.);

ІІІ місце – Хезіна Наталія (41-Ш), Періг Дарія (41-Ш) (викладач – Поберецька В. В.).

Учасники ІІІ (обласного) етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка: Яна Грабчак (21-ЮЖ) (викладач – Королюк Г.Ф.); Юлія Гресюк (31-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.); Марина Купчик (41-Ж) (викладач – Дяченко Г. П.).

Переможець ІІІ (обласного) етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед студентів педагогічних коледжів Вінницької області – І місце –Юлія Гресюк (31-Ш) (викладач – Слободянюк Л. М.).

 

Ще одним результатом є робота над посиленням науково-публікаційної активності викладачів факультету. Зокрема, викладачами факультету за 2020-2021 роки опубліковано та видано:

Кафедра соціально-економічних дисциплін:

20 публікацій, серед яких:

  • статті у фахових вітчизняних виданнях 3

  • участь у конференціях 17

Серед викладачів кафедри відзначимо науково-публікаційну активність за означений період Лебединська Т.М. (6 публікацій), Шмирко Г.О. (2 публікації), Бурятинська Н.І. (2 публікації), Юзько Т.М. (3 публікації).

 

Кафедра педагогіки, психології та фахових методик:

15 публікацій, серед яких:

  • авторські навчально-методичні посібники 5

  • методичні рекомендації до вивчення навчальних дисциплін 1

  • статті у міжнародних виданнях 1

  • участь у конференціях 8

Серед викладачів кафедри відзначимо науково-публікаційну активність за означений період Гулько О.М. (3 наукові публікації), Марчук С.В. (1 наукова публікація) Рожанської Л.Г. (2 наукові публікації), Потримай Н.С. (2 наукові публікації), Федорчук Н.А. (8 наукових видань різного ґатунку)

 

Кафедра мистецьких дисциплін:

42 публікації, серед яких:

  • Монографії 3 (2 авторські, 1 колективна)

  • авторські навчально-методичні посібники 4

  • статті у фахових вітчизняних виданнях 23

  • статті у міжнародних виданнях 2

  • участь у конференціях 10

 

Серед викладачів кафедри відзначимо науково-публікаційну активність за означений період Бурси А.І. (5 наукових видань різного ґатунку), Гуд Г.О. (4 наукових видання різного ґатунку), Дікун І.А. (6 наукових видань різного ґатунку), Мороз М.О. (10 наукових видань різного ґатунку).

 

Приємно, що викладачі факультету активно працюють на удосконаленням власного наукового рівня, навчаючись в аспірантурі, докторантурі, захищаючи власні дисертаційні дослідження. Зокрема, за 2020 та 2021 роки 3 викладачі захистили кандидатські дисертації (Саврій Ю.Ф., Гордаш А.М., Юзько Т.М.), 1 викладач захистив докторську дисертацію (Мороз М.О.), 10 викладачів факультету навчаються в аспірантурі та готуються до захисту дисертацій. Це свідчить про потужний науковий потенціал кафедр і факультету в цілому.

 

Перспективним вбачаємо продовження роботи над удосконаленням навчально-методичної діяльності та активізацією наукового потенціалу викладачів факультету, подальшим залученням студентів факультету до участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах, конкурсах, фестивалях; посиленням мотиваційного компоненту навчальної діяльності студентів факультету, розкриттям творчого потенціалу кожного студента; продовженням активної профорієнтаційної діяльності викладачів та студентів факультету.

Декада гуманітарно-педагогічного факультету
КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»

Березень 2021 року для викладачів і студентів Барського гуманітарно-педагогічного коледжу виявився надзвичайно активним, плідним, багатим на цікаві та незабутні зустрічі, які відбувалися з 9 по 26 березня в рамках проведення декади гуманітарно-педагогічного факультету.

Цьогоріч викладачі кафедр соціально-економічних дисциплін, мистецьких дисциплін, педагогіки, психології та фахових методик разом зі студентами підготували багато цікавих і різноаспектних творчих проєктів, які представили в режимі онлайн.

09 березня 2021.jpg

Декаду гуманітарно-педагогічного факультету розпочав тиждень кафедри соціально-економічних дисциплін, викладачі якої стали співорганізаторами низки заходів, приурочених ушануванню пам’яті Великого Українця – Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня до 207-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка в коледжі вийшов спецвипуск газети «Ліцеїст» (редактор – Слободянюк Лариса Михайлівна), а викладачі циклових комісій української і зарубіжної філології та журналістики, вихователі ліцейських класів разом зі студентами й учнями ліцею провели Шевченківські читання і створили тематичні відеоролики.

Декада гуманітарно-педагогічного факультету

Декада.png
10.03.JPG
Kolege FM.png
001.png

10 березня викладачі спеціальності «Журналістика» на чолі з головою циклової комісії Лебединською Тетяною Михайлівною організували та провели онлайн-конференцію з випускницею 2008 року спеціальності «Видавнича справа та редагування», нині фахівцем із зовнішніх комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ» Людмилою Мазур. Учасники онлайн-конференції порушили питання вдосконалення фахової майстерності сучасного журналіста, популярності професії медійника. Людмила Мазур розповіла про важливість журналістської освіти в час стрімкого розвитку медіаіндустрії, про використання методик формування та редагування текстів різних жанрів, провела майстер-клас із редакторського і журналістського фаху.

11 березня студентське радіо «Коледж-ФМ», попри дистанційну форму навчання, яка, безперечно, внесла свої корективи в освітній процес і докорінно змінила план позаурочної роботи, зазвучало в новому форматі. Викладачі Пантелюк Людмила Василівна і Зеленюк Сергій Вікторович підготували тематичний радіоефір, приурочений декаді факультету.

12 березня викладачі та студенти спеціальності «Журналістика» КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» провели літературні читання, приурочені Всесвітньому дню поезії. Устами молоді промовляла Леся Українка; і в кожному рядку оживали почуття поетеси, яка через усе життя пронесла вогонь любові до рідного слова і своєї землі. Пронизували душу зворушливі рядки «Заповіту» Т. Шевченка, його безсмертного послання «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

Тиждень кафедри_програма.png
15.03.2021 Білаш.png

Нікого не залишили байдужими вірші Ліни Костенко, яку вважають найправдивішою поетесою сучасності. «Крилатість» Пегаса, одна з важливих символічних якостей, відчувалась у рядках поезій класиків світового поетичного слова – О.Блока, С.Єсеніна, Г.Аполлінера. Читці майстерно передали неприборкані пориви авторів, які, віддаючи себе мистецтву, ішли до людей з відкритою душею.

Естафетним продовженням декади гуманітарно-педагогічного факультету став тиждень кафедри мистецьких дисциплін, який тривав із 15 по 19 березня. Так, 15 березня викладачі кафедри запросили всіх охочих до перегляду тематичного відеоконцерту «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну...», приуроченого 90-й річниці від дня народження українського композитора і поета О. Білаша.

Справді, в Україні (та й, власне, за кордоном) коло шанувальників творчості О.Білаша величезне. Адже практично всі його пісні торкають душу, наповнюють її теплом і щемним сумом, змушують зупинитися й заглибитись у себе. Відеоконцерт «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну...» викликав хвилю позитивних емоцій в усіх слухачів, а комусь уперше відкрив дивосвіт музично-пісенної творчості композитора і поета О. Білаша. Його твори прозвучали у виконанні викладачів кафедри мистецьких дисциплін: Матвієнко Наталії Анатоліївни, Коцурак Оксани Михайлівни, Коваль Лариси Станіславівни, Мілінчука Андрія Олександровича, Чернілевського Олега Юрійовича, Крупського В’ячеслава Михайловича та студентки 31-М групи Лаути Еріки.

16.03.2021 КМВ_ЗДО.png

Із метою популяризації професії музичного керівника та усвідомлення її значення у всебічному розвитку дошкільників на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» 16 березня 2021 року було проведено вебінар «Професійне становлення керівника музичного виховання в ЗДО» для студентів спеціальності 014 «Середня освіта. Музичне мистецтво». 

Учасники вебінару розглянули питання професійних компетентностей сучасного музичного керівника та окреслили шляхи реалізації набутих студентами знань, умінь і навичок на педагогічній практиці.

До участі в заході були запрошені випускники минулих років, котрі сьогодні вже успішно працюють у закладах дошкільної освіти за спеціальністю, яку здобули в стінах коледжу.

В організації, підготовці та проведенні заходу взяли участь викладачі коледжу: Слободянюк Ірина Юріївна, Бакалець Надія Олексіївна, Кузнєцова Дарина Вікторівна, Коцурак Оксана Михайлівна та завідувач кафедри мистецьких дисциплін Белецька Надія Григорівна; а також студенти 21-М групи: Яковішак Надія, Чайковська Аліна, Поповська Яна, Постернак Анастасія і студентка 31-М групи Кобилянська Ольга.

17.03.2021 Зоя Ружин.png

Наступного дня, 17 березня 2021 року, відбулася зустріч із двома жінками-легендами. Це був майстер-клас Зої Ружин, поетеси, громадської діячки, голови ВГО «Поступ жінок-мироносиць», заслуженого працівника культури України, і Світлани Садовенко, заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв «Пісенний дивосвіт Зої Ружин» у співтворчості з композиторами та виконавцями. Приємною несподіванкою стала поява на заході композитора, співачки, жінки-мироносиці Людмили Салюти-Ященко.

Зазначимо, що захід відбувся за сприяння директора Київського професійного коледжу з посиленої військової та фізичної підготовки, а також безпосередньо його директора Петровича Василя Сергійовича.

На слова поетеси Зої Ружин викладачі і студенти підготували та виконали декілька творів. Майстерно прозвучали пісні «Кач-каче-качечка» (із циклу колискових пісень Зої Володимирівни, музика Леоніда Нечипурука – композитора-пісняра, члена асоціації діячів естрадного мистецтва) у виконанні Дар’ї Дмитришеної, «Чорнобривці» (музика Руслани Лоцман – співачки, автора багатьох пісень, громадської діячки) у виконанні дуету в складі Дар’ї Дмитришеної та Олени Скубської, «Красуня-козачка» (музика Юрія Решетаря – композитора, члена Національної спілки композиторів України, аранжувальника) у виконанні народного ансамблю козацької пісні КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» (керівник – Сошинська Наталія Василівна).

18.03.2021 Вс_вебінар.png

18 березня відбувся Всеукраїнський вебінар «Інновації в мистецькій освітній галузі: теорія в практиці» для вчителів мистецтва, науково-педагогічних працівників ЗВМО. Організаторами заходу стали КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М.Грушевського» і Всекраїнський журнал «Мистецтво та освіта». Технології презентували спікери М. Качур, В. Рагозіна, О. Гумінська, Н. Новикова, В. Мартиненко.

Кількість зареєстрованих на участь у науково-практичному зібранні сягнула понад 700 осіб. Серед учасників вебінару були представники Вінниччини, Дніпропетровщини, Донеччини, Житомирщини, Закарпаття, Одещини, Полтавщини, Рівненщини, Хмельниччини, Чернігівщини, а також різних міст і містечок України: Києва, Львова, Херсона, Луцька, Миколаєва, Івано-Франківська, Дніпра, Запоріжжя, Кременця, Переяслава, Краматорська, Бердянська, Умані, Маріуполя, Ніжина, Харкова та ін. Безперечно, така різноманітна географія учасників свідчить про посилену увагу і небайдужість широкої громадськості до нинішніх проблем мистецької освіти та актуальність запропонованих для обговорення тем. Сподівання організаторів науково-практичного зібрання виправдалися: на сьогодні ми маємо понад 2500 переглядів вебінару на каналі «Ютуб»; сотні коментарів зі словами вдячності та підтримки таких заходів.

19.03.2021 Круглий стіл_гранти.png

Тиждень кафедри завершився ще одним потужним заходом: 19 березня відбувся круглий стіл «Грантові можливості для розвитку закладів вищої освіти» за участю Арсена Келічавого, кандидата економічних наук, менеджера проєктів Британської Ради в Україні, та Олени Данілової, голови правління Фонду громади «Подільська громада».

Захід організовано з метою ознайомлення вчителів, викладачів, учнів і студентів із перспективами, що їх відкривають Британська рада та програма «Активні громадяни».

Учасники круглого столу говорили про тонкощі формування стратегії розвитку освітнього закладу, яка спрямує його діяльність у правильне русло та пришвидшить розвиток педагогічної сфери і матеріальної бази; збільшить кількість відряджень задля професійного розвитку викладачів і студентів. Зазначимо, що низка заходів пройшла за технічної підтримки викладачів інформатики, технічних засобів навчання та нових інформаційних технологій: Зеленюка Сергія Вікторовича, Слободянюк Ірини Юріївни та Ляхнович Ніни Олександрівни. Їхній високий професіоналізм, уміння працювати в команді сприяли проведенню заходів на високому рівні.

16.03.-19.03.2021 класи.png

Цікавою новинкою стали майстер-класи від викладачів спеціальності 014 «Середня освіта. Образотворче мистецтво» Романюк Альони Миколаївни, Богуцького Сергія Петровича, Білик Ольги Іванівни, Підгорної Надії Володимирівни та Шпаковатого Вадима Васильовича. Щодня впродовж тижня глядачі переглядали змістовні тренінги: «Вузликовий батік» від Романюк Альони Миколаївни, «Плетіння з лози та паперових трубочок» від Богуцького Сергія Петровича, «Монотипія» від Білик Ольги Іванівни, «Живопис вовною» від Підгорної Надії Володимирівни, «Гончарство» від Шпаковатого Вадима Васильовича – та разом із знаними майстрами долучалися до світу прекрасного.

03.png
Я словом дорожу.png

Завершив декаду гуманітарно-педагогічного факультету не менш феєричний і знаковий тиждень кафедри педагогіки, психології та фахових методик, який проходив із 22 по 26 березня.

22 березня викладачі та студенти коледжу мали змогу завітати на поетичну гостину із Ганною Дяченко «Я словом дорожу». Автори творчого проєкту –Федорчук Наталія Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, і Поберецька Вікторія Василівна, аспірант Інституту вищої освіти НАПН України, викладач циклової комісії викладачів філологічних дисциплін, а також студенти 41-Ш групи: Бондарчук Росіна, Періг Дарія, Розбийголова Дар’я, Степанкевич Анастасія. Захід був приурочений Всесвітньому дню поезії (21 березня). Учасники поетичної гостини мали чудову нагоду поринути в яскравий поетичний світ нашої колеги і наставниці Ганни Петрівни Дяченко – викладача української мови і літератури, викладача-методиста, ветерана коледжу, голови методичного об’єднання викладачів української мови і літератури закладів вищої освіти Західного регіону України, шанованої педагогині на теренах яблуневого Прибар’я та всього Подільського краю.

04.png
01.jpg

23 березня відбувся міжрегіональний вебінар «Нова українська школа: упевнений поступ освітньої реформи», присвячений аналізові ключових завдань Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

Організатори науково-практичного зібрання поставили за мету об’єднати погляди науковців, педагогів-практиків, студентів навколо актуальної проблеми, яка сьогодні стоїть перед закладами вищої педагогічної освіти, – забезпечити якісну підготовку майбутніх учителів до реалізації завдань, передбачених новим Державним стандартом; формування ключових і предметних компетентностей учнів у процесі реалізації нових навчальних програм.

Учасники Міжрегіонального вебінару «Нова українська школа: упевнений поступ освітньої реформи», робота якого транслювалася у відеохостингу YouTube (на каналі БГПК) (https://cutt.ly/KxmvPKz), дійшли висновку, що реформування початкової освіти в контексті Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» вимагає переосмислення концептуальних філософських та науково-методологічних засад підготовки майбутніх учителів початкової школи. І саме в цьому напрямку будуть здійснюватися наукові пошуки та педагогічна творчість викладацького і студентського колективів Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Цього ж дня відбувся навчально-практичний вебінар «Особливості роботи в Українському дитячому центрі «Молода гвардія», модераторами якого були Марчук Світлана Віталіївна, завідувач практик КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», та Рожанська Лариса Георгіївна, магістр, викладач циклової комісії викладачів шкільної педагогіки, психології та фахових методик.

00.jpg

24 березня студенти і викладачі коледжу мали можливість стати учасниками навчально-методичного вебінару «Ідеї Софії Русової в контексті сучасного дошкільного виховання» (модератор – Саврій Юлія Федорівна, кандидат педагогічних наук, викладач циклової комісії викладачів дошкільної педагогіки, психології та фахових методик). Організатори вебінару поставили за мету ширше ознайомити студентів із життєвим і творчим шляхом Софії Федорівни Русової, захопити її ідеями, заохотити до використання в практичній педагогічній діяльності творчого доробку видатного педагога.

Учасники вебінару ознайомилися з відеопроєктом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та фахових методик Задорожної Ганни Сергіївни «Софія Русова – видатний учений у галузі дошкільного виховання: основні життєві віхи» (співдоповідач – Бойчук Наталя, студентка 1-БД групи спеціальності «Дошкільна освіта»).

На проблемі використання ідей Софії Русової в системі національного виховання сучасного закладу дошкільної освіти акцентувала увагу у своїй доповіді викладач-методист Якубчик Ольга Миколаївна. Її співдоповідачка Анастасія Чорна, студентка 41-Д групи, продемонструвала фрагмент заняття з теми «Знай і люби свою рідну Батьківщину».

Викладач-методист Подуфалова Любов Георгіївна розкрила тему мовленнєвого розвитку дошкільника в працях С. Русової та продемонструвала методичний відеоматеріал.

Погляди Софії Русової на дитячу рухливу гру як «найбільш пожиточну справу дитячих літ» висвітлила викладач-методист Костюк Ніна Карлівна разом зі співдоповідачками – Федоренко Анастасією, студенткою 41-Д, та Бабейко Анастасією, студенткою 21-Д групи спеціальності «Дошкільна освіта».

Із заключною доповіддю про національне мистецтво і його роль у вихованні дитини виступила голова циклової комісії дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, викладач-методист Любарська Іларія Петрівна (співдоповідач – Ткач Марина, студентка 31-Д групи спеціальності «Дошкільна освіта»).

00.jpg

24 березня відбувся ще один навчально-методичний вебінар – «Шалва Олександрович Амонашвілі: гуманізм серця і душі» (автор творчого проєкту – Федорчук Наталія Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик; модератор – Потримай Наталія Сергіївна, магістр, викладач циклової комісії викладачів шкільної педагогіки, психології та фахових методик).

Унікальний педагогічний слух і вистраждана педагогічна мудрість, безмежна духотворча віра і любов до дитини та вчительства дозволяють назвати Шалву Олександровича Рафаелем Гуманістичної Педагогіки, майстром-творцем найважчого з усіх земних мистецтв – мистецтва педагогічної гуманістики, педагогіки співробітництва.

В організації, підготовці та проведенні заходу взяли участь студенти спеціальності «Початкова освіта»: Британська Ольга, Адамовська Карина, Нечуя Аліна, Гончарук Ангеліна (21-Ш група), Лихопій Лілія (31-Ш група), Власик Дарія, Морозюк Вероніка (42-Ш група), Семенова Яна (1-БШ група). Відеозапис вебінару опублікований на YouTube-каналі БГПК: https://cutt.ly/8xTClFi

Казка (3).jpg

25 березня відбулася творча зустріч «У дивосвіті казки» із Таїсією Паращук, колишньою випускницею коледжу, а нині аспіранткою НПУ імені Михайла Драгоманова й активною популяризаторкою рідного українського слова, співзасновницею і головною редакторкою проєкту «Аудіоказки українською» (модератор – Кузнєцова Людмила Василівна, магістр, голова циклової комісії викладачів шкільної педагогіки, психології та фахових методик).

Спілкуючись зі студентами та викладачами коледжу, пані Таїса охоче розповіла про цікаву роботу, якою займається; про насичене яскравими подіями життя, адже сьогодні вона ще й літературна редакторка, культурна менеджерка, речниця музичної спілки «Музичний батальйон», співзасновниця і головна редакторка проєкту «Аудіоказки українською».

26 березня завершив роботу тижня кафедри педагогіки, психології та фахових методик і декади гуманітарно-педагогічного факультету в цілому Урок щастя, приурочений Міжнародному дню щастя. Автор творчого проєкту – Марчук Світлана Віталіївна, завідувач практик КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

bottom of page